Понад 700 кілометрів проїхали жительки Київської області Світлана Зварич і Ніна Коваленко напередодні Великодня, щоб спекти святкові паски в зоні операції об'єднаних сил (ООС) на сході України. 

Асоціація газового ринку звернулась до уряду з проханням вплинути на НАК «Нафтогаз України» для прискорення оформлення документів для відпуску газу для побутових споживачів за зниженою ціною 8 247 грн. за тис. куб. м. Відповідні листи постачальники газу вже направили до державної монополії.

Завжди привітна, щира, усміхнена, душа будь-якої компанії, готова допомогти в найскладнішій ситуації. Люблять і поважають її у дружному великому колективі. А що до роботи ставиться відповідально! «Вже всі після робочого дня додому пішли, а вона ще щось доробляє, дописує, обдзвонює – звикла на совість працювати», – каже керівник Ярмолинецького поштового відділення Ірина Броніславівна Каревич про Майю Анатоліївну Туз. Уже чимало літ працює вона інструктором з передплати. Основне її завдання – аби періодика в Ярмолинецькому районі справно йшла до читача, довести плани, умови конкурсів до начальників сільських поштових відділень, листонош, «втримати» передплатників. Важко нині та передплата дається, що гріха таїти. І зовсім не тому, що не хочуть краяни читати: через здирницькі комунальні тарифи, стрімкий ріст цін на ліки і продукти, газета чи журнал стали для пересічних, почасти доведених до відчаю українців, розкішшю. Та коли за справу відповідає професіонал – передплатою, зокрема наші «Подільські вісті», можуть гордитися.

Під такою назвою в музеї історії міста Хмельницького нещодавно відкрилася виставка відомої народної майстрині Світлани Делікатної. Саме до Великодніх свят працівники музею зробили подарунок відвідувачам – познайомитися зі справжніми витворами мистецтва — вишиванками та писанками. Всі роботи пані Світлана збирала й виконувала протягом багатьох років, тож кожна з них — надто дорога її серцю.

Свій початок «Джерело», дзвінкоголосся якого розливається не лише по Чемеровецькому районі, а й далеко за його межами, бере в далекому 1976 році. Тоді 18 трудівниць рільничої бригади місцевого колгоспу у селі Демківці об’єдналися у хор-ланку під керівництвом Василя Мостіпаки. Учасницею колективу була й відома на всю область Ніна Сабадаш, делегат 27 з’їзду ЦК КПРС. Тож хор тоді називався її ім’ям. Проте обставини склалися так, що у важких 90-их роках колектив припинив свою діяльність і його відродження розпочалося лише у 2000-му.

У Кам’янці-Подільському відбулися традиційні всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів 1972 року – уродженців Хмельниччини Фаїни Мельник (диск) та Анатолія Бондарчука (молот).

З початку року в області (станом на 17 квітня) на кір захворіло понад 3345 осіб, що практично вдвічі більше, ніж кількість зареєстрованих випадків захворювання у 2018 році. Таким чином темпи зростання захворюваності на цю небезпечну недугу одні з найвищих в Україні.

Як важливо не забувати про дорогоцінний дарунок наших далеких попередників, котрі візерунками, кольором, словом намагалися передати нащадкам суть національного характеру, унікальність української душі, те, що дає величезну силу народу. У цих скарбах з минувшини, звісно, і наша писанка – справжнє диво, що не перестає вражати та несе в собі глибокий зміст і мудрість.

Вони такі різні за характерами і за зовнішністю, проте всі однаково найдорожчі, найлюбіші. Саме вони — сенс, ба, власне  життя, щомиті — привід для щастя. П’ятеро донечок — найбільша втіха Тетяни Ворфоломеєвої з Голозубинець, що на Дунаєвеччині, а ще — двійко онучків. Чоловік, яким, гордиться жінка, жодного разу за більше як два десятки років, окрім як сонечком, дружину не назвав.

Привітно зустрічає мене господиня дому Аліна Байдаченко, а поряд — шестеро дітей. Усі такі гарненькі, милі та охайні, навіть не віриться, що їх виховує лише мати.

Нині дуже модними стали екскурсії у зону відчуження Чорнобильської АЕС. Всього за якихись «від 30 доларів і вище» вас зранку з Києва відвезуть туди, і ввечері — назад. Звісно, покажуть місто-привид Прип‘ять, саму станцію, проведуть стежками-маршрутами, де за обіцянками найнижчий рівень радіації.

Кілька років тому я поцікавився у тодішнього очільника Хмельниччини: чому на теренах області не розгортається обробка граніту як, приміром, у сусідній Житомирщині. Там тільки в одному Коростишеві тисячі приватних фірм. Вони ріжуть і полірують мільйони тонн плитки і заготовок, які вагонами та фурами відправляють за кордон.
Український граніт — колосальне і неоціненне багатство. За фактурою і твердістю один із найкращих у світі. Пам’ятники із нього довговічні і підкреслюють велич особистості. Чого вартий тільки монумент Миколі Островському в Шепетівці.
До того ж цей мінерал є унікальним оздоблювальним матеріалом. Саме йому завдячує своєю ошатністю і багатством центральна вулиця України — Хрещатик.
Окрім цього,  граніт є найтвердішою основою бетонних конструкцій, тривалий термін служить як дрібні фракції на вітчизняних дорогах.

Шок, страх за власну шкуру сповнили корумповану владу після завершення президентських виборів в Україні. Діючий гарант Конституції Петро Порошенко зазнав нищівної поразки, набравши втричі менше голосів, ніж конкурент.

Про зміни, які чекають громади в результаті децентралізації, про перспективи їх розвитку, а також конкретні приклади успіху вже створених громад розповідали відвідувачам Ярмолинецької районної бібліотеки «живі книги»,

У Великодні дні, коли й справді твоя душа, твої помисли спрямовані у бік добра, справжніх життєвих цінностей, знову і знову подумки звертаєшся до людей, котрі стали близькими по духу, хто завжди радий тобі, хто розуміє, підтримує, хто дає натхнення або важливі життєві уроки. Ці думки про вас, дорогі наші читачі, які дорожать друкованим словом, вірять йому і з нетерпінням чекають свіжого номера «Подільських вістей». Ми вклоняємося вашій відданості та любові до нашої газети.

У 2018 році у виданні Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка «Рідне слово в етнокультурному вимірі» було надруковано статтю хмельничанина, доктора філософії в галузі права, україніста-краєзнавця Йосипа Осецького «Індоєвропейська етимологія назв обрядових великодніх яєць у світлі етнолінгвістики і системного аналізу».
Автор аргументовано доводить, що в часи неоліту і Трипільської цивілізації (VІ–ІII тис. до н. е.), коли праукраїнці розпочали продуктивну працю з обробітку землі та приручення й вирощування худоби, активно формувався і впроваджувався у народні звичаї обряд вшанування перемоги тривалості дня над тривалістю ночі — Великдень.

Заочний конкурс молодіжних газет «Нова преса» серед учнів закладів професійної та професійно-технічної освіти провів Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді.

Що не кажіть, а таки література, особливо поезія, здатні по-особливому об’єднувати людей і служать чудовим містком від серця до серця.

За даними сайту ЦВК, опрацьовано майже 100% протоколів. За Володимира Зеленського проголосувало 73,23% виборців. За Петра Порошенка - 24,45%. У Хмельницькій області 70,8% голосів виборців подано за Володимира Зеленського.

Тому його варто носити з задоволенням. Адже, без перебільшення, усім приємно дивитися на усміхнену й щиру людину, яка наче випромінює світло. Це своєрідний магнетизм – бо мимоволі тягнешся до неї.

Помітна подія відбулася в культурно-мистецькому житті обласного центру. Конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах – учнів мистецьких шкіл, організований Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва,  зібрав чимало шанувальників. Водночас він став даниною пам’яті  Георгію Кротенку, яскравому представнику хмельницької інтелігенції, педагогу Хмельницького музичного коледжу імені Володимира  Заремби.

У грузинському місті Батумі відбувся чемпіонат Європи серед чоловіків та жінок з важкої атлетики. Збірну України представляли 5 жінок і 8 чоловіків, четверо з яких повернулися додому з нагородами.

У польському місті Торунь відбувся чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні серед ветеранів. Низка дисциплін (спортивна ходьба на 10 км, півмарафон, метання молота і диска) проводилася за межами манежу.

Екологи б’ють на сполох: планета потопає в пластику (сотні тисяч тонн його вже й у океані), отруєні вода, повітря, земля, а відтак і людство в серйозній небезпеці. Пластик розкладається століттями, до прикладу трубочка для пиття коктейлів – 500 років, а використовуємо ж ми її не більше п’яти хвилин… Європарламент підтримав повну заборону використання в Європейському Союзі багатьох виробів із пластику.
Священики та екологи навперебій закликають не нести на могили штучні квіти, бо це дуже-дуже шкідливо. Адже немає спеціальних підприємств для утилізації цієї вбивчої краси. Бо якщо її закопати – вона, розкладаючись, завдає неймовірної шкоди, а якщо палити – виділяється “ціла таблиця елементів Менделєєва”. А ще діоксид вуглецю, що викликає онкологічні захворювання. Кількість хворих на онкологію стрімко зростає. Навіть процес виготовлення штучних квітів небезпечний, бо для цього використовуються нафтопродукти.

“Проголосуєте іншим разом”, – таку відповідь почула Валентина Олександрівна Чернишева, жителька міста Хмельницького. Щоб з’ясувати, чому так сталося, Валентина Олександрівна звернулася до газети “Подільські вісті”. Ось про що вона розповіла у листі:

Колибаївська ОТГ
У селі Смотрич за рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток завершується капітальний ремонт вулиці Кубачівська. Днями голова громади Михайло Желізник разом із народним депутатом України Володимиром Мельниченком, завдяки якому зазначені кошти й були спрямовані до місцевого бюджету, особисто пересвідчувалися, як ведуться роботи, в їх темпах та якості.

На початку березня «Подільські вісті» повідомляли хмельничанам про розіграш призів серед листонош, який відбувся в редакції за участю партнерів газети — промисловців та представників Хмельницької дирекції «Укрпошта».

Щоразу, проходячи повз величезні складські приміщення, побудовані ще за радянських часів, намагаюся пригадати, що в них зберігалося, поки не перейшли в приватні руки. Нині вже й не вгледиш — що там, бо обросли парканом. А тут, як пригадує моя бабуся Євгенія, колись була велика заготконтора, відома на всю область і за її межами.

Як і було обіцяно нашим шановним читачам, продовжуємо тему, даруйте, сумнівних і титанічних подвигів чиновників Летичівської об’єднаної територіальної громади на чолі з її головою Ігорем Тисячним. Більше того, саме діяльності керівництва можна присвятити цілий «Magnum opus», що з латини перекладається як «велика робота».

Донедавна спостерігаючи оті набридлі й остогидлі кожному білборди з передвиборними обіцянками, щоднини виймаючи з поштової скриньки кілограми агітбуклетів, де кандидати на найвищу посаду одне поперед другого хизувалися розумом, знаннями, вміннями і переконаннями, бо ж кожен точно знає, як країну з кризи вивести, війну припинити, добробут покращити, а ще — скільки і коли вкрали конкуренти, де вони «згрішили», весь час шукала відповіді лише на одне запитання: «А де ж той…?».

Про те, що весняний день рік годує, у сільськогосподарському підприємстві «Промінь» (Летичівський район), яке входить до структури «Агрохолдингу 2012», знають не лише зі слів відомої народної поговірки, а й з власного досвіду. Тому, як тільки весна постукає у двері — аграрії уже напоготові, а як ледь прочинить їх — стараються не проґавити жодної хвилини, бо час у таку пору — на вагу золота.

На фінішній прямій перед президентськими виборами Україну трясе, наче у лихоманці. Як же цього разу не помилитися? Адже ми так хочемо країни без корупції, з зарплатами, що дають можливість жити, а не виживати, нам би нарешті проблем позбутися, що дихати не дають.

Хоча до літніх канікул у ВНЗ ще більше двох місяців, деякі студенти вже задумуються над тим, як продуктивно провести цей час. Програми Work and Travel – чудова опція для тих студентів, які мають намір і подорожувати, і набути досвіду роботи за кордоном. Але іноді виявляється, що привабливі пропозиції з хорошими вакансіями у мальовничих містах та з гідним заробітком – чергова афера компанії-посередника.  Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували своєрідний чек-лист – список обов’язкових та бажаних пунктів, які потрібно перевірити перед підписанням договору та які допоможуть студентам не втратити гроші.

З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання. Про це йшлося сьогодні, 11 квітня, на прес-сніданку за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич з нагоди старту премії 2019 року.
Зареєструватися можна на офіційному сайті: http://globalteacherprize.org.ua/

13 квітня в Хмельницькому побував Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Незвичну благодійну акцію вирішила організувати Ольга Ткачук із Рівного, професійний подолог (медичний спеціаліст, який займається лікуванням і профілактикою захворювань нігтів та деформацією стопи).

Якщо провести опитування жителів села Мислова Волочиського району, хто в їхній хаті завжди бажаний гість, то в цьому переліку обов’язково почуємо ім’я Валентини МАРТИНЧУК. Це її виглядають практично в кожному дворі. Це її ніжно називають «наша ластівка». Вона і справді, як пташка, поспішає до людей і з пенсіями, і з газетами, і з товарами першої необхідності. А разом з цим приносить щирість, турботу, доброту, яких особливо потребують літні люди.

Відбувся черговий тур чемпіонату України з футболу в першій лізі.

На чемпіонаті України з плавання серед молоді та юніорів, який проходив у 50-метровому басейні міста Дніпра, відзначився майстер спорту Андрій Коваленко.

За підтримки відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області у Гуменецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кам’янець-Подільського району проведено дванадцятий відкритий обласний турнір із легкоатлетичних стрибків «Подільська весна».

Війна забрала життя ще одного мужнього воїна, славного захисника, щирого патріота. В районі Авдіївки на Донеччині під час виконання службового обов’язку загинув 57-річний хмельничанин – військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади Микола Миколайович Неживий (позивний «Механ»).

І саме так, а не інакше, закінчувався кожен його бій... Бо життя насправді не раз випробовувало на міцність і витримку. Та він ніколи не здавався, бо не зі слабких... Воля до життя, постійний рух вперед — безсумнівно, запорука його успіху.
Після знайомства з Віталієм Стадніком, який працює юристом у КП «Деражнянська житлово-експлуатаційна контора», відверто — була вражена. Це покоління сучасної, справді прогресивної молоді — спортивної і активної, ерудованої і комунікабельної, а головне — готової кидати виклик проблемам сьогодення. Він чітко знає, чого хоче від життя, він знає, як цього досягати, та, найголовніше, він навчився цінувати тих людей, без яких не був би тим, ким є сьогодні. Звісно ж, як зізнається Віталій, це близькі та рідні, які його підтримували та підтримують сьогодні у важкі хвилини. Бо, на жаль, в трирічному віці втратив батька, а в сімнадцять — маму. Тож надто рано довелося подорослішати. Своїм прикладом він доводить, що опускати руки не можна за жодних життєвих обставин, і проживати треба кожен день на повну.

Нещодавно зустріла одну знайому, яка розповіла мені про досить невеселу пригоду, що трапилася з нею. 

Не лише дорослих, а й школярів вражала витривалість і мужність Артемка Тулупцова. Попри фізичну ваду ноги хлопчик навчався у звичайній школі, навіть піднімався східцями, бо призвичаївся ходити навприсядки. Не зважав, коли цікаві перехожі зупиняли на ньому погляд, не ображався, що його називали «жабеням». А що тут вдієш, адже Артемко не ходив, а стрибав.

Клопоти й розчарування, надії й радість — ці різнополюсні відчуття, як не дивно, можуть поєднуватися в одному питанні — земельному. Те, що земля — чи не найбільше національне багатство — незаперечна істина, та чи стали заможними селяни, яким наділили земельні паї?

А можливо, вже подумав би заокеанський медичний всезнайко й про зміну професії, якби минулого тижня подивився передачі українських телеканалів. Бо ж з такою ретельністю і доскіпливістю у телестудіях обговорювалися усілякі тонкощі здачі різних аналізів претендентами на президентське крісло, що герой однойменного телесеріалу, мабуть, відчув би себе повним невігласом у медицині. Принаймні, таке враження складалося від тих телепередач. І все це могло би бути смішним, якби не було так сумно.

«Шановна редакціє! Звертається до вас 78-річний пенсіонер Василь Гуменюк із села Великі Юначки Красилівського району. Я пропрацював в одному колгоспі механізатором 40 років. За роботу був нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Леніна, Жовтневої революції, медаллю «За трудову доблесть».
 Кажуть, хто має особливі заслуги, має право на пільги з оплати за житлово-комунальні послуги. Прошу дати відповідь».

Редакційна пошта повниться листами. Відрадно, що читачі діляться з нами сокровенним, проте, на жаль, більшість пишуть на теми болючі. Багато подолян нарікають на медицину, що стала для пересічного громадянина зовсім недосяжною. Дехто скрушно міркує, що обробляти землю і утримувати худібку дуже дорого, доволі невигідно. Чимало незадоволених безвихідними закордонними заробітками рідних, які призводять до руйнування родин. Вистачає останнього тижня і так би мовити післявиборних думок.

Нагадуємо, що 27 вересня 2017 року сесією Хмельницької обласної ради було прийнято рішення № 18-15/2017

http://km-oblrada.gov.ua/wp-content/uploads/2018/02/Rishennya-7.doc

Лариса Яцкова працює оператором у відділенні поштового зв’язку Деражня-1 вже одинадцять років. І воно й не дивно, бо її мама — Ольга Павлівна Віхтюк, вже 55 років не полишає улюбленої роботи й нині очолює поштове відділення в селі Шпичинці.

А й справді, голос бандури в змозі сколихнути ті трепетні відчуття, що виходять із самого серця. І в цьому вкотре змогли пересвідчитися на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі бандурного мистецтва «Золоті струни», який проводився на Хмельниччині вже вчетверте.

Із 1 квітня настав нерестовий період. Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області встановило весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів у такі строки:

Черговий тур чемпіонату України з футболу в першій лізі приніс волочиському «Агробізнесу» поразку.

У Львові – безпрецедентна подія у вітчизняному спорті. Вперше в історії виступи на міжнародній арені розпочала команда «Українські левиці», до складу якої увійшли найбільш титуловані представниці боксу.

З ініціативи ради Організації ветеранів України, за підтримки державних органів влади та місцевого самоврядування проводиться Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» – з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З урахуванням того, що цьогорічний ювілей визволення областей, районів, міст, інших населених пунктів, має хронологічну послідовність, урочистості на місцях відбуваються у формі естафети.

Для кожної із нас, жінок, прихід весни обов’язково приносить щось нове й символічне. Хтось розпочне наводити лад в оселі, хтось у стосунках, а дехто взагалі розпочне «генеральне прибирання» в думках. А деякі представниці слабкої статі, обіцяючи собі ще минулого сезону, візьмуться за покращення здоров’я. В будь-якому випадку, кожна із нас чинить правильно, бо якщо ми не подбаємо про себе, то марно сподіватися, що хтось це зробить за нас.
«Життя, хоч і не перев’язане рожевою стрічкою, та все одно — це подарунок», — улюблена цитата Регіни Бретт, французької журналістки. Жінки, яка, здолавши важку недугу, тепер живе на повну. Та головне, за її словами, завдяки змінам у собі, кардинально змінилися її стосунки з чоловіком. І тепер вона називає себе щасливою. Тож для того, щоб розібратися в ролі й значимості жінки, а головне дізнатися, як навчитися бути щасливою тут і зараз, пропоную нашим читачкам розмову з головним лікарем Хмельницького обласного психоневрологічного диспансеру Лілією БРУХНОВОЮ.

«Шкарпетуйся!» — під таким гаслом цьогоріч проходив флешмоб, присвячений Міжнародному дню людини із синдромом Дауна.

але…зі штурмом і виламаними дверима приміщення міської ради

Уже не перші вибори виникають труднощі з призначенням керівників 193 виборчого округу. Скажімо, на місцевих виборах у 2012 році це вдалося зробити лише з п’ятого разу. Чимало проблем було і під час наступних виборів. Цьогоріч, на президентських, теж тричі мінявся його очільник.

У Зяньківці вони переїхали вісім років тому. Вирішив Юрій стати механізатором у місцевому фермерському господарстві. І, покинувши Волочиськ, їхня родина почала опановувати науку сільського життя. Придбали хату, і взявся Юрій своїми майстровитими руками доводити її до пуття. Зробили добротний ремонт у двох кімнатах (підлогу дерев’яну таку постелив, що хоч яйце качай і, як у дзеркало, на себе дивися). Домурували прибудову до хати, облаштували дах. Планувалося-мріялося, що буде там веранда чи коридор просторий. Біля їхньої хати сад був великий. Вони упорядкували його, ще й з десяток яблунь посадили. Словом, усе життя в селі, яке їм до душі припало, збиралися господарювати, дітей на ноги ставити, онуків ростити.
 ...Та все полетіло шкереберть. У березні 2015-го, коли настала четверта хвиля мобілізації, Юрію прийшла повістка. Як законослухняний громадянин, він з’явився у військкомат, звідки й почалася його дорога на війну.
17 листопада того ж року сорокарічний Юрій Солтис загинув у зоні АТО.

У Хмельницькій міській раді відбулися громадсько-політичні студії «Школа сучасного лідера» для студентів вищих професійних училищ, участь у яких взяли сімдесят молодих людей.

Згідно з даними сайту ЦВК, після опрацювання протоколів, до другого туру виходить Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Але зазначимо, що це ще не остаточні результати, адже попереду звірка протоколів з мокрими печатками. На Хмельниччині лідерами електоральних уподобань стали Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко.

Черговий вал «обіцяночного» інформаційно-політичного тиску витримав кожен дорослий хмельничанин, хто хоч трішки цікавиться своїм майбутнім, майбутнім країни. Агітацію завершено, вибори відбулись і, слава Богу,  в області все пройшло загалом спокійно.

В обласному центрі на Прибузькій, 5/1-а  закладено пам’ятний камінь в основу будівництва нового спортивного комплексу на три тисячі місць. У цій багатофункціональній споруді можна буде проводити спортивні змагання, економічні форуми, концерти, виставки міжнародного рівня. Минулого року хмельничани в конкурсному протистоянні з іншими містами країни вибороли 54 мільйони гривень державної субвенції на його будівництво.

Ще минулого року спеціалісти Державної служби аудиту в Хмельницькій області провели ревізію діяльності Летичівської селищної ради. Роботи в ревізорів вистачало, адже вивчався період функціонування ОТГ із 2016 року по серпень 2018 року. За цей час керівник Летичівської ОТГ Ігор Тисячний зі своєю командою встиг добряче «начудити». Акт ревізії і його публікація в місцевій районній газеті викликав чималий резонанс. За нашою інформацією, управлінням захисту економіки в Хмельницькій області було відкрите кримінальне провадження на підставі встановлених ревізією зловживань. Пан Тисячний нагнівався на місцевих газетярів, але духом не занепадав, продовживши вдавати життєрадісну бадьорість при досить таки кепських справах.

О третій годині ночі до мене зателефонували із села Поляхова Теофіпольського району.
– У нас надзвичайна ситуація. Хтось вночі заїхав технікою на громадське пасовище і розпочав його оранку, — повідомив схвильованим голосом місцевий мешканець Володимир Бобик.
Люди вдарили на сполох і почали «калатати» до керівників різних інстанцій, але безрезультатно. Зрештою їм вдалося повідомити в громадську організацію «Хмельницька обласна правозахисна колегія по роботі з правоохоронними, силовими та фіскальними органами».
Її голова Олег Мороз — колишній військовий. Будучи людиною рішучою,  не став церемонитися, а підняв на ноги працівників правоохоронних органів.

Постійний ріст тарифів Укрпошти на доставку газет, фактичний розвал самої системи поштового зв’язку в сільській місцевості, різке подорожчання газетного паперу, що супроводжується його гострим дефіцитом, поставили українську пресу на межу знищення!

До рідного Волочиська привезли 34-річного Павла Короля. У труні... Боєць 24-ї механізованої бригади загинув під час виконання бойового завдання, від обстрілу ворожої БМП під селом Кримське Луганської області.

Змалку залюблений у природу енергійний непосида знав кожен мальовничий куточок рідного села Дмухівці, що на Тернопільщині. Отча хата від лісу недалеко: з друзями «партизанили», пропадали там цілими днями, гралися. Тож з-поміж інших притаманних лиш дитинству принад запам’яталося воно ще й пахощами різнотрав’я, лісовими стежками і роботою по господарству, адже був незмінним помічником батьків і на городах, і біля живності. Здібний хлопчина ледь не з народження виношував мрію неодмінно стати фізиком, можливо, радіотехніком. Точні науки давалися йому напрочуд легко, а з фізики й хімії навіть на районних та обласних олімпіадах перемагав. Тому, закінчивши школу лише з однією четвіркою (з російської мови), вступив до Чернівецького вишу на фізичний факультет. А були то якраз важкі дев’яності. І далекоглядний юнак зрозумів: мрією на голому ентузіазмі далеко не заїдеш. Тому, отримавши диплом, подався на заробітки. Гроші, зароблені за два роки в Чехії, вклав у розвиток власної справи.
Отже, великим фізиком чи радіотехніком він не став, проте став великою людиною. Михайло Ковальчук, директор філії «Цегельний завод м. Волочиськ» ТОВ «Тернопільбуд», як і очолюване ним підприємство, знані нині не лише на Хмельниччині та Тернопільщині, а й в усій Україні. Хоч Михайло Михайлович запевняє, що ніколи і припустити не міг, що випалюватиме цеглу, керувати заводом йому вдається на відмінно. Секрет успіху в простому — до будь-якої справи слід підходити з любов’ю, не втомлюючись удосконалюватися і вчитися та по крупинці збирати і застосовувати у себе передовий досвід. 

Корупція проїла наше суспільство. З усіх-усюд лунають звинувачення в бік владної верхівки, яка не те що не бореться з пограбуванням країни, а навпаки — очолює та керує зловживаннями. Як влучно хтось пожартував, наша протидія корупції нагадує західну риболовлю: спіймав, сфотографував-показав і відпустив. Відчуття пограбунку владою й олігархами країни з’явилося відразу, як запровадили нові тарифи на газ та електрику. Бо це близьке кожному з нас і відчувається гаманцем. Чому ціна на газ прив’язана до якогось міфічного німецького хабу? Дві третини ж блакитного палива — українські. Чому ціна вугілля визначається за не менш міфічним «Роттердамом +»? До нас багато вугілля припливає морем? Чи вітчизняне таки купуємо, а також нелегально в ОРДЛО та Московії? Недарма днями Національне антикорупційне бюро вирішило дослідити проблему формування ціни на енергоринку. З цього питання ми й розпочали розмову з головою Хмельницького територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталієм ОЛУЙКОМ. Проте під час розмови випливли не менш цікаві факти, передусім про те, як місцеві, наші ж хмельницькі посадовці, своїми діями сприяють наповненню бюджету Росії, фінансують її оборонку. 

Проблема шкідливих звичок, азартних ігор є найбільш актуальною у наш час, а боротьба з ними — це завдання не тільки держави в цілому, а й кожної окремої людини.

Чи є ще де у світі владці, котрі турбувались би про свій нарід так ревно і безустанно, як наші?.. Смію стверджувати, що немає. І небезпідставно, братці... Бо ж піклуються, сердешні, аж душа знемагає — і заробітну плату підвищують, апробовуючи її спершу на собі, і пенсії стараються підігнати відповідні — знову ж таки, починаючи з себе, і шопінг-тури в закордоння організовують, аби прикупити якусь дещицю для власних потреб, щоб пристойно виглядати перед своїми колегами. Справді, не ходити ж слугам народу перед своїми господарями в секонд-хендівському лахмітті — статус не дозволяє.
Зате дозволяє цей статус працювати в поті апаратного чола, самовіддано вдосконалюючи найдосконаліші з досконалих закони і нормативи. Не вірите? А дарма...

...

Тридцять друга весна минає. З дня, коли сталася найстрашніша техногенна катастрофа XX ст. — аварія на ЧАЕС. Найбільшу дозу радіації отримали жителі України, Білорусі, Росії. Токсичні дощі пройшли у Швеції, Фінляндії, Західній Німеччині. Чорнобильська аварія накрила своїм страшним крилом 3,5 мільйона жителів України, з яких майже мільйон — діти.
Під час гасіння пожежі на четвертому блоці АЕС загинула 31 людина. Нині жодного з 50 пожежників, які гасили пожежу у перші години після вибуху, немає серед живих. 600 тисяч ліквідаторів наслідків аварії, отримали високі дози радіації. Як «зниклий батальйон», увійшли до історії ліквідації 700 тисяч мобілізованих військовослужбовців — молодих солдатиків, які практично голіруч, без елементарних засобів захисту, боролися з атомом. Вони просто лопатами скидали з даху реактора радіоактивний графіт, працюючи лише по дві хвилини (разом з тим, влада довго не хотіла підтверджувати використання мобілізованих у ліквідації наслідків аварії).
Практично з перших днів участь у ліквідації взяли й працівники органів Міністерства внутрішніх справ України. З Хмельниччини їх було майже 400. З них 73 уже відійшли у засвіти. У грудні 2017 року світ побачив альманах «Книга спогадів», у якому, власне, й зібрані розповіді ліківідаторів-подолян. Ініціатором видання став голова хмельницької громадської організації «Чорнобиль» співробітників органів та військ МВС Віктор Чорний. Пропонуємо вашій увазі деякі з цих спогадів.

На базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім. О. Кушнірука відкрито спортивну секцію таеквон-до ITF, де тренування проводять фахівці спортивного клубу «Воїн» із міста Києва.

У Хмельницькому відбувся чемпіонат області з легкоатлетичного кросу.

Таку назву має перша персональна виставка хмельницького митця, талановитого художника, члена Національної спілки художників України Володимира Петровського, що діє в музейній галереї «На Проскурівській». Тож усі охочі познайомитися із його гобеленами та картинами, яких в експозиції представлено 15, мають можливість зробити це до кінця квітня.

20 квітня у бригаді тактичної авіації імені Петра Франка відбулась чергова льотна зміна. 

Молочні кооперативи, які багато експертів називають рятівниками українського села, щодалі виявляються ласими шматками для недобросовісних ділків. Так гучний скандал розгорається навколо Старокостянтинівського молочного заводу, який входить до групи компаній Укрпродуктгруп, керівництво якого вирішило «прокотити» 10 тисяч селян Хмельницької, Рівненської і Житомирської областей. Підприємство заборгувало селянам з Першого національного виробничого кооперативу 23 мільйони гривень. І ці гроші селянам, схоже, повертатись не збираються.

«Подільські вісті» вирушили у відрядження на схід. Впродовж тижня подорожі по регіону наш кореспондент Роман Губрієнко  став очима, якими, наш шановний читачу, зможете поглянути на ситуацію на Донбасі.  Ми розповімо чим живуть мирні міста і містечка регіону в умовах близького сусідства з лінією зіткнення. На що нині сподіваються і про що думають місцеві жителі. Побуваємо на позиціях військових і обов’язково напишемо про наших земляків із Хмельниччини, яких на передовій чимало. Також розповімо про долі людей на непідконтрольній території. Подолаємо частину маршруту разом із «пенсійними туристами», які вирушають у важкий і небезпечний шлях, приїжджаючи на підконтрольну Україні територію за своїми кревними, та розкажемо, як перетинає лінію фронту мирне населення.

Нинішня весна була щедрою на погодні сюрпризи.   Затяжні холоди раптово змінилися спекотними днями. Аграрії потрапили у своєрідний цейтнот. Посівну кампанію довелося проводити в дуже стислі строки.

Нещодавно Асоціація об’єднаних територіальних громад провела онлайн-засідання через  Skype тематичної платформи «Законодавство для об’єднаних територіальних громад».  У ньому взяли участь представники  восьми ОТГ із різних областей України.

ТСН зібрав в одне відео всі мапи бойових дій на Сході України Інформаційно-аналітичного центру РНБО, які впродовж цих років розповсюджували українські ЗМІ.

Це наявність ресурсів, які дозволили б робити саме те, що ви хочете, не турбуючись про гроші. Фінансову «Свободу» можна отримати в одному з найнадійніших банків в Україні - Креді Агріколь Банку. Тут вже подбали про різноманітні фінансові потреби клієнтів, запропонувавши готівковий кредит «Свобода».

ДП ПрАТ «Оболонь» «Красилівське» (одне з небагатьох підприємств України) має у відповідності до міжнародних стандартів сертифіковані системи управління: якістю, безпечністю харчових продуктів, екологічного менеджменту, гігієни та безпеки праці. Нещодавно ДП ПрАТ «Оболонь» «Красилівське» одинадцятий раз підтвердило відповідність систем управління вимогам міжнародних стандартів.

Громадське обговорення змін у тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення відбулося у міському комунальному підприємстві «Хмельницькводоканал».

Господарський суд Хмельницької області розглядає низку позовів до «Старокостянтинівського молочного заводу», який входить до структури «Укрпродукт Груп», щодо несплати підприємством коштів за поставлене молоко селянами з Хмельницької, Житомирської та Рівненської областей.
Про це йдеться в матеріалах Реєстру судових рішень.

Три з половиною роки рідні вірили і сподівалися, що він повернеться додому. Довгих три з половиною роки його вважали зниклим безвісти. А він загинув у першому запеклому бою, був похований як тимчасово невпізнаний захисник України на кладовищі Старобільська. Нещодавно його тіло ідентифікували  за експертизою ДНК.
У провідну суботу в Кам’янці-Подільському попрощалися із молодшим сержантом, кулеметником 80-ї десантно-штурмової бригади Едуардом Слободяном.

Рішенням чергової 36-ї сесії Лісовогриновецької сільської об’єднаної територіальної громади від 29 березня 2018 року вирішено: реорганізувати Аркадієвецьку, Гнатовецьку, Печеську, Терешковецьку, Шпичинецьку загальноосвітні школи шляхом приєднання їх до Стуфчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Відразу чотирьох дітей привело подружжя Тетяна та Юрій Дударчуки у свій дім. Уже майже рік у сиріток є мама й тато. Тож свій день народження шестирічна Софійка уперше святкувала у сімейному колі. Дивували дівчинку не лише подарунки, а й торт, який їй спекла матуся. Цю радість відчула спочатку Софійка, а невдовзі і її молодша сестричка Галинка.

У селі Бережанка Чорноострівської селищної об’єднаної територіальної громади відбулося театралізоване свято «Великоднє диво писанки».

Нещодавно жителі Старосинявщини заслухали звіт селищного голови Віталія Здебського про результати роботи об’єднаної територіальної громади за 2017 рік та намічені плани.

Діти війни зібралися у рідному селі Подоляни, що на Кам’янеччині. 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про державне пенсійне страхування» (він діє з 1 січня 2004 року), проводяться перерахунки пенсій для пенсіонерів, які після призначення (проведення попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати і набули не менш як 24 місяці страхового стажу. Можна, до речі, дораховувати й стаж меншої тривалості — якщо після призначення пенсії (чи її попереднього перерахунку) минуло не менше 2 календарних років. 

Майже рік тому «Подільські вісті» писали про справу хмельничанки Дарини Доскач. Нагадаємо, що в жовтні 2014 року внаслідок ДТП загинула молода дівчина, що була пасажиркою в авто, яким керувала Дарина. Автомобіль вилетів з дороги і вдарився в електроопору. Незважаючи на численні логічні «дірки» в офіційній версії слідства і доводи захисту про те, що на місці події був ще один автомобіль, який спричинив аварію, Феміда послідовно приймала сторону обвинувачення.

Четвертий рік в Україні триває війна. Війна без правил і чітко прописаного ворога. А що під час війни найголовніше? Вірно, солдати, люди, здатні зі зброєю в руках захистити свою Батьківщину. Проте в державі зруйнований механізм обліку, чоловіків, які за потреби можуть бути призвані до лав Збройних сил. Принаймні це показала перевірка, яку торік провів Генштаб у Вінницькій області і в якій брав участь начальник відділу військового обліку та бронювання Хмельницького обласного військового комісаріату підполковник Андрій Лук’янчук. Ви думаєте в нас ситуація краща? Не певен, але за час, що залишився до перевірки, яку штабісти проводитимуть восени на Хмельниччині, хочеться покращити ситуацію. Саме тому в обласній державній адміністрації Андрій Лук’янчук провів методичне заняття з ведення військового обліку для районного керівництва та очільників територіальних громад.

Десятиліття хмельницьке летовище занепадає. Роками воно простоює, перетворюючись на пустку. Обласна рада, яка ним опікується, щороку виділяє мільйони гривень з бюджету, але гроші «проїдаються», тим часом аеропорт продовжує руйнуватися. І все це на тлі того, що тисячі, десятки тисяч подолян щороку змушені їхати до Києва чи Львова, аби полетіти на відпочинок до Туреччини чи Єгипту. Дехто (це стало особливо актуально після введення безвізу), аби помандрувати та побачити Європу, змушений їхати аж до Варшави, звідки лоукостом можна долетіти до майже будь-якого куточка континенту.

На базі Ярмолинецького професійного ліцею офіційно зареєстрований Державний навчальний заклад «Ярмолинецький центр професійної освіти». До його складу увійшло також територіально відокремлене відділення села Говори Віньковецького району. 

Про умови та механізм цього довгоочікуваного перерахунку розповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга ЗАЯРНЮК:

На сьогодні в фармацевтичному секторі багатьох країн широко використовується метод зовнішнього референтного ціноутворення для лікарських засобів, вартість яких відшкодовується з боку держави. Здається, що подібний механізм підвищення економічної доступності ліків застосували з минулого року і для українців, запровадивши нове цінове регулювання на препарати для лікування трьох категорій захворювань (серцево-судинні, цукровий діабет II типу та бронхіальна астма).

80 років тому в оцю пору, коли квітне рідне Поділля, в селі Подоляни Кам’янець-Подільського району в селянській родині народився хлопчик Леонід, якому судилося стати вірним слугою землі-годувальниці, в яку він закохався понад усе  і якій присвятив своє життя. Забігаючи наперед, скажемо, що за видатні заслуги у збільшенні виробництва сільськогосподарської продукції на основі освоєння інтенсивних технологій та передових методів організації праці у землеробстві й тваринництві та виявлену трудову доблесть Леоніду Юрійовичу Скринчуку  в рік його 50-ліття, в 1988-му, присвоєно високе звання Героя Соціалістичної Праці. А ще до того його трудова біографія була збагачена високими відзнаками. У 40-річному віці удостоївся звання заслуженого працівника сільського господарства України. Леонід Юрійович — кавалер двох орденів Леніна, орденів Трудового Червоного Прапора, «Знак пошани», кількох медалей. Обирався депутатом Верховної Ради України, очолював обласну раду сільгоспвиробників, був головою асоціації сільськогосподарських товаровиробників Чемеровецького району. 

За підсумками фехтувального сезону кадетська збірна України (дівчата 2001 року народження і молодші) після здобутого п’ятого місця на чемпіонаті Європи у цій віковій групі забезпечила собі перше місце в континентальному рейтингу серед шпажисток.

Людей, до яких належав Григорій Іванович Ткачук, справедливо називають особливими. Його особливість — у жертовній самовіданності справі, якій присвятив життя, у досягненнях, які “кувалися” день за днем, у ставленні до людей, у вболіванні за село... Тож недаремно 12 квітня, у день, коли виповнилося 100 літ від народження Двічі Героя Соціалістичної Праці, керівника прославленого колгоспу “Україна” на Городоччині, його село Лісоводи зібрало стільки шанувальників неординарної особистості, хлібороба з великої букви.

Воскресіння змінило все. Наші уявлення про людину, про її земне життя, про життя після смерті, врешті, про смерть як таку. Блаженіший Святослав Шевчук вітаючи з Великоднем сказав: "Це свято Христового Воскресіння говорить усім нам, що наші муки, наші страждання, наші болі, наші труднощі - не є вічними. Вічним є життя у Воскресінні. Це свято перемоги. Свято, коли життя перемагає смерть... Бажаю, щоб це свято стало святом переміни наших сліз на радість! Нехай воскреслий Христос завітає до кожного з нас: до кожного, хто лежить у своєму замкненому гробі, у своїй шкаралупі, можливо, боячись вийти назовні і змінити світ на краще". 

Президент України, Прем’єр-міністр, члени уряду, голови обласних державних адміністрацій та рад, міст, об’єднаних територіальних громад, керівники іноземних дипломатичних місій та представники різних громадських організацій з’їхалися днями до Вінниці на розширену урядову   нараду. Говорили про  децентралізацію та регіональний розвиток, підбивали підсумки найуспішнішої з реформ, що в дії уже чотири роки, окреслили перспективи подальшого розвитку.

 

 Хмельниччину представляли голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук,  його заступник Валерій Олійник, голова Дунаєвецької райдержадміністрації Олександр Бернашевський, голова Дунаєвецької міської ОТГ Веліна Заяць, голова Колибаївської ОТГ Михайло Желізник, Славутський міський голова Василь Сидор.

Детальніше читайте в № 17 від 12 квітня 2018 року.

До чергових парламентських виборів в Україні ще як від землі до неба, але “політичні павуки” після зимової сплячки, себто канікул Верховної Ради та відносного затишшя в суспільстві, з новою силою почали боротися: хто за втримання влади, а хто — за прихід до неї. Особливо тривожний настрій — в Адміністрації Президента Петра Порошенка. Через надто низький рейтинг гаранта його оточення й наближені олігархи, від страху втратити посади й багатства, почали плести інтриги, виливати помиї компромату на конкурентів.

Хто не знає нашого літератора Юз. Невчука? А ніхто й не знає!
Жаль. Бо він зарекомендував себе таким близьким до кожного, що багато хто вважає його абсолютно недалеким.
Ще у шостому класі вечірньої школи Юз. Невчук відкрив очі своїй вчительці на те, що про зміст книги говорить її заголовок. Вже тоді йому стало ясно, що, приміром, «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панаса Мирного — це довідник зоотехніка, а «Лісова пісня» Лесі  Українки — це збірник пісень хору ветеранів лісництва тощо.
Тому на всьому літературному шляху від хати до автобусної зупинки і назад нашого титана Підпарнасся пронизує від п’ят до лисини переконання, що апофео- зом кульмінації апогею будь-якого твору є його назва. Саме цим просякнуті заголовки Юз. Невчука — не тільки до бездоння його поем, сценаріїв, віршів, але й навіть гімнів, щодо яких він зарекомендував себе справжнім творцем і писцем.
Деякі його, з дозволу сказати, гімни подаємо читачеві лише у фрагментах, оскільки газета не в усьому поділяє думки цього автора.

Людей на автобусній зупинці назбиралося багато, як ніколи.
— І куди вони всі їдуть? — почала заводитися баба Ксенька, котрій навіть причини не потрібно було, аби зчинити сварку. Тому на її слова ніхто не відповів.

Той, хто спрагло і вдумливо вчитується в рядки літературної спадщини Великого Кобзаря, не міг не відчувати магію слова та її предивної енергетичної сили. Ця енергія, прихована в його Слові, хвилює і бентежить, збурює і збунтовує, очищає й осяває душу. Ти стаєш не тим, ким був досі. Ти не почуваєшся окраденим, незрячим, ошуканим блудником, бо тебе пече сором за власну байдужість і безпам’ятство. Ти переймаєшся болями через нашу роз’єднаність і незлагоду, а гордістю і мудрістю — за славних предків. Ти не можеш уже не бути щирим патріотом України. Ти свідомо, інтуїтивно відчуваєш, що світосприймання, доля нації, віра і надія на майбутнє пов’язані з іменем Тараса Шевченка.

Монолог бійця Подільської сотні.

У Хмельницькому обласному художньому музеї проходить його персональна виставка, на якій представлені графічні твори періоду 1930-70 років. Леопольд Левицький — один із найяскравіших представників українського мистецького авангарду ХХ століття — відомий ілюстратор, графік, живописець і скульптор.

Весна – пора квітів, кохання та тепла. Щороку о цій порі в багатьох містах України проходить фестиваль мистецтва – «Французька весна».

СГК «Улашанівський» орендує землі на території колишнього місцевого колгоспу. Ріллі має у своєму розпорядженні у два з половиною рази менше від свого попередника, але вал зерна збирає більший, ніж той. Чому так, зрозуміло. Завдяки високій урожайності. Поміркуйте самі: пшениця дала 75 центнерів, ріпак — 40, соя — 30, а кукурудза на окремих ділянках взагалі перевершила всі сподівання – 150 центнерів з гектара у бункерній вазі і 125 у сухому зерні!   Фантастичні результати! На півночі Хмельниччини, на болотистих поліських ґрунтах, пісках і супісках!

Якщо поглянути на законодавство, то Україна вкрай соціально спрямована держава. Влада наплодила за роки незалежності пільговиків стільки, що за цим показником ми, мабуть, попереду всієї планети. Майже половина населення, якщо враховувати пенсіонерів, користується якимись преференціями. Навіть найбільш соціалістичні (в гарному розумінні цього слова) країни Скандинавії повинні нам заздрити — пільговиків у нас аж за край. З цієї точки зору в Україні — вже соціалізм. А поглянути з іншої — через гаманець, то вже комунізм наближається: бо грошей катма, як і обіцяли більшовики.
І в людей, пограбованих тарифами, коштів бракує, і в держбюджеті, обтяженому соціальними виплатами, не вистачає. То й влада вирішила монетизувати пільги. Ні, справа це правильна, бо, до прикладу, міський пенсіонер хоч щодня може користуватися правом на безкоштовний проїзд. А що сільський? Як сказала колись одна бабця з Ізяславщини, я того тролейбуса лише у телевізорі бачила. Про те, що користуватися ним, — немає й мови. Тому роздати гроші всім, незалежно від місця проживання, — річ справедлива. Але чому цей тягар мають нести місцеві бюджети? Держава вигадала пільги — має їх фінансувати. Як казали колись у дитинстві особливо талановитим форвардам, який забамбурював м’яча повз ворота у кущі: «автор — за твором».

Той день чомусь видався багатим на разюче контрастні враження. Шкода, що з оцими болючими контрастами нам, українцям, доводиться стикатися дедалі частіше. Але хіба може бути в нас по-іншому? Риторичне запитання. Проте – маємо те, що маємо.

Ще 2011 року рішенням Хмельницької обласної ради заснована обласна премія імені Дмитра Прилюка «За кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики», яка щорічно вручається переможцям до Дня журналістики. Званням лауреата і відповідними грошовими преміями відзначені 12 журналістів.

До редакції газети «Подільські вісті» надійшов лист із  села Кременчуки Красилівського району. в ньому селяни (М. І. Андрощук, З. І. Данилюк, О. П. Болкун, М. М. Гиляка, О. П. Скоропадська, Ф. І. Макарук та інші) розповідають про те, як їх ошукали та не розрахувалися за здане ними молоко.
Звісно, наші люди звикли довіряти одне одному, тож відповідних письмових угод на цю оборудку в них немає. Є лише усна домовленість. А відтак, вони шукають заготовача молока вже кілька років (до речі, його телефон «поза зоною»).

Приміщення Хмельницького військового шпиталю збудоване у 1939 році і  не передбачало ліфтів для транспортування важкопоранених чи важких хворих. Тому тих, хто потребував невідкладного медичного втручання, санітари таскали на носилках крутими сходами з поверху на поверх. Проблема швидкого і безпечного транспортування постраждалих на другий і третій поверх, безпосередньо в операційну та реанімаційне відділення, стояла гостро не один рік.

Григорій Іванович Ткачук — виняткова особистість, людина-легенда, яка прославила своєю працею, мудрістю село Лісоводи у Городоцькому районі та й загалом нашу Хмельниччину. Творіння його рук служать і сьогодні новим поколінням лісоводців.
12 квітня цього року виповнюється 100 років з дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці, нашого славного земляка. Сьогодні у неквапливій розмові за чашкою чаю ми згадуємо про неординарну людину та господарника з його донькою — Марією ШАРЕНКО.

Велике свято Воскресіння Христового — головна подія для православних християн.

не вважалися дійсними без весілля.

були частиною життя волинської шляхти ХVI століття.

Ці слова Панько Куліш сказав про Тараса Шевченка.

З 2 квітня розпочалася національна кампанія — «Лікар для кожної сім’ї». Відтепер кожен пацієнт повинен вибрати собі лікаря, якому він довіряв би, якого поважав би і результатами лікування якого був би задоволений. Завдання, скажімо так, не з найлегших, хоча й, зізнаюся, не є неприємним. Адже, нарешті, ми, пацієнти, маємо право офіційно, згідно із законом, відвідувати того лікаря, який нам найбільш до вподоби.

Після публікації інтерв’ю з начальником управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергієм Кіндзерським («ПВ» № 11 від 1 березня 2018 року) читачів газети особливо зацікавили питання отримання пільгових путівок до санаторіїв.
Сергій Анатолійович зазначив, що їхні фахівці разом із закладами охорони здоров’я провели значну роз’яснювальну роботу щодо запровадження з 1 січня 2018 року нової системи забезпечення застрахованих осіб такими путівками. Значно збільшилася кількість лікувально-профілактичних закладів області, які мають право за рішеннями лікарсько-консультативних комісій рекомендувати хворим санаторне реабілітаційне лікування. Також розширився перелік профільних реабілітаційних відділень та санаторіїв.
Пропонуємо читачам відповіді на найбільш поширені запитання.

В Іванківцях Хмельницького району на стінах храму в ім’я Григорія Богослова Української православної церкви Київського патріархату, проявилися лики святих ― преподобних Амвросія Оптинського та Митрофана Воронезького.

З Тетяною Цимбарецькою ми давні знайомі, але на її виставку ікон у Меджибізькому замку я потрапив випадково і тоді збагнув, що з дня останньої зустрічі вона дуже змінилася, хоч ззовні зміни не помітні. Наче погляд, мова, постава, ті ж самі, а людина інша…

Молода сім’я Валівоць  майже щотижня відвідує богослужіння у православному Свято-Георгіївському храмі в мікрорайоні Дубове, що в обласному центрі. Всі разом — Наталія, Олексій і донечка Вероніка прийшли послухати слово Боже  та освятити вербу.

До 100-річчя затвердження Тризуба державним гербом УНР.

Такий слід в історії залишив по собі українець Юрій Кульчицький. Та й це ще не все. Бо своє життя, багате на пригоди, він описав у книжечці, яка побачила світ у Відні 1684 року. А про те, що він реальна особа, яка  добряче прислужилася столиці Австрії, свідчить той факт, що й нині там є йому пам’ятник роботи відомого віденського скульптора Емануїла Пенделя, і вулиця, названа на його честь.

Реформи в освітянській і медичній сферах дехто вважає геноцидом нації. Не буду сперечатися — не фахівець у цих питаннях. Але «зелений тариф» упевнено можу назвати «геноцидом» енергетики, взагалі знищенням промисловості та економіки України. Торік наша енергетична галузь спрацювала практично із нульовим приростом — вироблено 155 мільярдів кіловат-годин електроенергії, що відповідає показникам позаминулого року. Впевнений приріст на двадцять відсотків продемонструвала саме «зелена енергетика», досягши показників 1,9 мільярда кіловат-годин. А тепер поглянемо на тариф, який наша «мудра» центральна влада встановила для електростанцій на відновлювальних джерелах — 4,44 гривні за кіловат-годину в лютому, за даними держпідприємства «Енергоринок». Тобто за забави олігархів із вітроустановками, сонячними панелями тощо ми переклали їм до кишені торік понад вісім мільярдів гривень! Це багато чи мало? А порівняйте, наприклад, із фінансуванням, закладеним у Держбюджет-2018, на придбання медикаментів та лікарського харчування — 5,9 мільярда. Може, дійсно у нас геноцид у сфері охорони здоров’я і відбувається?..

Нарешті прокидається весна. Розплющують очі котики на вербі, прилетіли лелеки. Чуєш, Вікторе, весна, вже четверта весна, яка приходить без тебе. А тебе так бракує мамі, татові, сину, твоїм друзям, у пам’яті яких ти залишився добрим, працьовитим, відкритим. Мама приходить до твоєї могили, яка густо зрошена її гіркими сльозами, і вкотре просить, щоб ти повернувся, бодай у снах, щоб розповів, як тобі там…

Керамічні, кількаколірні і не пов’язані з християнством – такими були писанки майже тисячоліття тому. Археологи історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ», що недалеко від Львова, напередодні Великодня показали дві керамічні писанки, які знайшли на території давнього городища. Вони датуються XI-XIII ст. і належать до київської писанкарської школи.

Кабінет Міністрів України на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги. 23 січня Зміни опубліковано в «Урядовому кур’єрі», а отже вони набули чинності.

На фронті, 26 квітня, в населеному пункті Новгородське на взводному опорному пункті куля ворожого снайпера вцілила в солдата-контрактника 95-ї аеромобільної бригади. Двадцятидворічний хмельничанин  Іван Мельник - загинув. 

Ваші листи до «Подільських вістей» — доказ того, що нас почули, ми комусь цікаві, від нас чекають захисту. Повірте, для журналістів ваші реакція, думка й голос — найвища подяка. «Подільські вісті» у напруженій нелегкій боротьбі скинули вікове ярмо влади. Ми — громадсько-політична газета захисту подолян.

У місті над Смотричем офіційно стартував туристичний сезон. Цьогоріч його гасло — «Кам’янець активний, Кам’янець спортивний». Організатори триденного заходу, вирішивши залучати до здорового способу життя і подолян, і численних туристів, запропонували розмаїту спортивно- розважальну та пізнавальну програму. Найпомітнішою подією стало встановлення нового рекорду України із найбільшої кількості людей, які хвилину одночасно стрибають на скакалці. Півтори тисячі осіб зібралися минулої суботи на центральному стадіоні міста, щоб побити попередній рекорд киян (352 учасники). Цікаво, що серед рекордсменів були «старі й малі», а також очільники міста. Усі вони отримають сертифікати.

Невже століття російського поневолення так втовкмачили нам у голову віру в доброго царя та поганих бояр? Невже ми, волелюбні українці, так само наївні, як і виховані в рабстві московити, що свято переконані у вищій справедливості свого повелителя? Іноді здається, що саме так. А як інакше пояснити те, що ми люто розпинаємо очільницю Нацбанку Гонтареву чи керівника «тарифної комісії» Вовка за їхні діяння проти власного народу, між тим залишаємо поза увагою вищу владу? Тих, хто їх призначив і тримає на посадах.
Із просвітницькими лекціями щодо корупції та її механізмів західними областями України здійснив поїздку позафракційний народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Віктор ЧУМАК. До речі, наш земляк, хоч і балотувався до парламенту від Києва. Завітав він і до Хмельницького, де виступив перед студентами та зацікавленими громадянами. «Подільським вістям» випала нагода особисто поспілкуватися з нардепом. І хоча він порушував глобальні питання владної вертикалі, ми вирішили розпочати розмову з найбільш наболілого та однієї з найскандальніших постатей останнього місяця.                    

Голосні заяви урядовців про пріоритетне фінансування доріг наразі залишаються заявами. Відповідно, дороги залишаються напрямками. Якщо деякими з них ще можна більш-менш пересуватися, то окремі ― не витримують жодної критики. Про це свідчить і лист нашої дописувачки:

Президент Петро Порошенко підписав указ «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937-1938 років».

Працівники Головного управління поліції в Хмельницькій області затримали групу волинських ромів, які роками шахраювали на Хмельниччині та в інших областях України. Здебільшого знімали з довірливих людей “порчу”, оббираючи їх до нитки. Всього правоохоронці задокументували понад 20 епізодів. Грошей, ювелірних виробів, коштовних каменів видурили в них цигани більш ніж на три мільйони гривень. За деякими епізодами слідчо-розшукові дії тривають, за іншими вже ідуть судові процеси.          

колишній чиновник позбавив землі та спокою велику частину жителів Красилівського району.

У №21-22 від 23 лютого цього року в «ПВ» був опублікований лист Олега Мизернюка «Чия сила — того й правда». Як переконував усіх нас представник автора, той очолює фермерське господарство та понад усе прагне бути повноцінним господарем і справно виконувати свої зобов’язання перед громадою Красилівщини. Але насправді її, громаду, такі «одкровення» відверто обурили. Помилка редакції полягала в тому, що вчасно не заслухали іншу сторону, не розібралися до кінця в ситуації, якою вона є, не перевірили, чи підкріпив скаржник свої аргументи документально. Тож просимо вибачення за певну упередженість та спробуємо заглибитися в істинну суть справ і подій як кількарічної давності, так і днів нинішніх.

Високе мономистецтво дійсно міжнародного рівня знову засвідчив театральний фестиваль «Відлуння», який уже не один рік проходить у Хмельницькому. Цьогоріч його учасниками стали актори з України, Білорусі, Молдови, Хорватії, Німеччини.

Нещодавно відзначило свій 30-річний ювілей Дунаєвецьке літературно-мистецьке об’єднання ім. В. Бабляка «Сонях», в активі якого – згуртування, підтримка і розвиток багатьох творчих особистостей.

Жителі Гранева, що на Вінниччині, скинулись і відремонтували дорогу, яка з’єднує їхнє селище із двома іншими.

Двадцяту річницю від дня свого заснування відзначив минулого місяця територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Віньківцях. Лише доброї слави і вдячних слів від своїх підопічних зажив центр за цей час. Всього на обслуговуванні центру знаходиться нині 1633 людини (на момент створення їх було лише трохи більше 500).

Заступник начальника відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Хмельницькій області підполковник податкової міліції Андрій Палилюлько врятував молодого чоловіка.

Високі екологічні стандарти, як показує практика, можуть дозволити собі лише економічно розвинені держави. Це там, у Європі, в багатьох країнах можна пити воду з-під крана, бо за своїми хімічними показниками вона ліпша, мабуть, за нашу бутильовану. Ну і їсти можна все, не остерігаючись отруєння пестицидами-гербіцидами. Й дихати є чим, бо грошей в державі та бізнесу вистачає, аби дбати про високий рівень очищення всіх видів відходів і викидів. А як бути країні бідній? Може, й не такій бідній, але нещадно грабованій владною верхівкою. Як ви, мабуть, здогадалися, йдеться про рідну неньку. Можемо ми витрачати кошти кошти на екологію, якщо ледь зводимо кінці з кінцями? Можемо, для прикладу, позакривати всі атомні станції, взамін набудувавши вітряків і сонячних батарей? Зможемо працевлаштувати десятки тисяч атомників? Чи зможемо оплатити цю «безкоштовну» енергію сонця та вітру? Ви готові вп’ятеро чи вдесятеро платити дорожче за електрику? Бо «дармова» сонячна енергія дуже-дуже дорога.
Якщо поглянути на цифри з Оптового ринку електроенергії за останню декаду березня, то відзначимо, що атомна генерація виробила 63,9 відсотка всієї енергії, натомість ГЕС — менше восьми відсотків, усілякі «зелені енергетики» — 1,67 відсотка (інше тепловики). І вартувала «атомна кіловат—година» всього 46,9 копійки, теплова — 2,08 гривні, «зелена» — 3,36 гривні. Сонячний же кіловат коштував 7,31 гривні. Потягне наш гаманець плату за електрику, якщо, умовно кажучи, закрити всі АЕС, а заставити пів-України батареями? Звісно, розпеченим залізом треба випалити нинішню Нацкомісію, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг. Притягнути до відповідальності всіх її посадових осіб, які необґрунтовано та безжально по відношенню до громадян в рази завищили тарифи на догоду олігархам. Передусім на теплову енергію за схемою «Роттердам +» та за «зелені кіловати».
Так, тарифи треба радикально переглянути, бо без цього розвиток енергетики перебуватиме в глухому куті. А країні, й безпосередньо Хмельниччині, треба думати, як поводитися з нашою атомною станцією. Економіка заходить у суперечку з екологією. Нині пропонуємо вам роздуми з цього приводу депутата обласної ради Віталія ОЛУЙКА.

На молодіжному чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед жінок у місті Сомбатгеї (Угорщина) блискуче виступили кам’янчанки.

Рівно через п’ять років столиця знову зібрала представників ЗМІ від усіх обласних організацій НСЖУ на XIV з’їзд журналістів України. На високе зібрання Хмельниччина делегувала п’ять чоловік.

Державне підприємство «Новатор» протягом всього часу свого існування успішно спростовує хибну тезу, яка нав’язується суспільству псевдоекспертами, про те, що державна власність не може бути ефективною. Підприємство є провідним в Україні та гігантом промисловості Хмельниччини. «Новатор» у попередні роки значно наростив обсяги виробництва і тепер стабільно, прибутково працює, впроваджує сучасні обладнання та технології, розширює номенклатурний ряд конкурентоздатної продукції, створює робочі місця та освоює нові ринки збуту, зокрема і Євросоюзу. Все це завдяки його керівнику — Анатолію Андрійовичу Вдовиченку, про якого можна сказати без зайвої скромності, що він є видатним представником промислової еліти Хмельниччини.

Сільське господарство — це продовольча безпека держави. Це прекрасно усвідомлюють у країнах Євросоюзу. Тому там завжди підтримували цей сектор  економіки, надаючи допомогу та дотуючи своїх сільськогосподарських виробників.  Українські ж аграрії, на жаль, за останні роки втратили опіку  держави. На сьогодні не діє жодна з державних програм, які підтримували б вітчизняних сільгосптоваровиробників. Натомість вводяться нові ставки оподаткування, яких не було в попередні роки. І це при тому, що експорт сільськогосподарської продукції приносить державі половину валютної виручки.

31 березня в Києві відбулося урочисте засідання з нагоди 25-річчя створення Українського союзу промисловців і підприємців. УСПП міцний через свої обласні організації, які є його фундаментом. Саме вони об’єднують підприємства в регіоні, розробляють пропозиції до обласних програм промислового розвитку та захищають інтереси промисловців і підприємців, перебуваючи в постійному діалозі з органами влади. Союз промисловців і підприємців Хмельницької області — регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців — заснований у серпні 1993 року. До нього входять провідні машинобудівні, промислові, харчові, сільськогосподарські підприємства, підприємства транспорту, торгівлі, заклади освіти, банківські установи та інші трудові колективи нашого краю. Незмінним головою ХСПП є Іван Іванович Дунець. І це, власне, завдячуючи передусім такому лідерові вдалося вибудувати досить активну, завжди конструктивну та помітну роботу Хмельницького регіонального відділення УСПП. Недаремно ж Союз промисловців і підприємців Хмельниччини вважається чи не найкращим серед обласних відділень, його діяльність справді ефективна та важлива. Про плани ХСПП на найближчий період, оцінки року, що минув, перспективи бізнесу в області та країні — в інтерв’ю з головою ХСПП Іваном ДУНЦЕМ.                 

Волочиський машинобудівний завод входить до ПАТ «Мотор Січ», а тому його непроста економічна ситуація, в якій опинилося підприємство нині, напряму пов’язана з втратою  основного ринку — російського. Через це, а також постійне зростання цін на енергоносії, комплектуючі, сировину, зниження платоспроможності споживачів, завод скоротив обсяги виробництва основної продукції і шукає вихід у нарощенні обсягів та розширенні асортименту товарів народного споживання.

У серпні минулого року шляхом реорганізації ТОВ «Красилівмаш» було утворено ТОВ «Красилівагромаш», яке входить до групи підприємств «Красилівський машинобудівний завод». Очолює підприємство досвідчений виробничник, авторитетний керівник, академік Анатолій Чайчук.

Державне підприємство «Шепетівський ремонтний завод», що входить до  Державного концерну «Укроборонпром», здійснює капітальний ремонт озброєння та військової техніки, виготовляє запасні частини, технологічне обладнання, спецінструменти та інше до більшості зразків ракетно-артилерійського озброєння.

Нещодавно у Старосинявському районному будинку культури відбулася презентація видання під назвою «Старосинявщина в історії та документах», на яку зібралися представники місцевої влади, авторський колектив, численні гості та місцеві жителі. Цікава й насичена програма, що містила розповіді про роботу над книгою, виступи місцевих співочих талантів, вікторини та багато інших приємностей, подивувала  присутніх.                     

Європарламент нарешті підтримав скасування безвізового режиму для українців. Як тепер виглядатимуть збори для тих, хто ненадовго виїжджає до Європи?
Як було раніше. Для поїздки до країн ЄС українці оформляли закордонний паспорт. Потім потрібно було зібрати пакет документів – окрім паспорта, це фотографії, виписка з банківського рахунку або інший документ, що підтверджує платоспроможність, оригінал довідки з місця роботи, медична страховка. Далі сплатити консульський збір, здати документи до обраного посольства  – чекати на вердикт.

На чемпіонаті України з вільної боротьби серед юніорів та юніорок 1997 – 1999 років народження відзначилися представниці Хмельниччини – три вихованки тренерів обласного центру фізичного виховання учнівської молоді Сергія Басистого та Юрія Дячка.

На командному чемпіонаті України з кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків у місті Олешки на Херсонщині 260 легкоатлетів перевірили свою готовність перед початком літнього сезону.

У Хмельницькому обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» спільно з обласним відділенням НОК України провели обласний фестиваль «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

Поліція Хмельниччини запускає пілотний проект «Антиконфліктні інформаційні групи». Його мета — вдосконалити забезпечення громадської безпеки під час проведення масових заходів та акцій протесту.

Під час Восьмої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2017» у Києві Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді відзначено срібною медаллю.  Організатори — Міністерство освіти і науки України та Національна академія педагогічних наук України — високо оцінили здобутки педагогічного колективу ХОЕНЦУМу та досягнення позашкільників області, які демонстрував заклад.

 Як повідомляє "Старокостянтинів небайдужий", завдяки благодійному інтернет-аукціону зібрано кошти на допомогу пораненим воякам.

Договір про співпрацю підписаний між комунальним підприємством «Електротранс» та Південно-Західним регіональним управлінням ПриватБанку.

Про крадіжку з приміщення у смт. Ярмолинці, переобладнаного волонтерами під склад продуктів харчування для учасників АТО, до поліції повідомила очільниця місцевої благодійної організації.

Результат пошуку зображень за запитом "Сергій Іванович Крамар"

У господарському суді Хмельницької області 13 квітня 2017 року відбулися збори суддів. Ключовим питанням цього заходу було обрання голови суду. Вказана процедура пройшла відповідно до норм ст. 20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» шляхом таємного голосування суддями зі складу суддівського корпусу зазначеної установи.
За результатами голосування очільником суддів обрано Сергія Івановича Крамара. Його кандидатуру підтримали п’ятнадцять суддів із сімнадцяти присутніх. Крамар С. І. очолюватиме господарський суд протягом трьох років.
Від редакції:
Колектив редакції обласної газети «Подільські вісті», передплатником, читачем і дописувачем якої є вельмишановний Сергій Іванович, вітає його з безапеляційною перемогою. Нехай такі ж тріумфи супроводжують Вас завжди. Адже вони, безсумнівно, свідчать про Ваш високий професіоналізм, порядність, чесність і людську скромність.

На підтримку рішення Міжнародного бюро Всесвітнього поштового союзу та на виконання наказу Публічного акціонерного товариства «Укрпошта», Хмельницькою дирекцією ПАТ «Укрпошта» проводився регіональний етап 46-го міжнародного молодіжного конкурсу творів епістолярного жанру на тему «Уявіть, що ви — радник нового Генерального секретаря ООН. Яку глобальну проблему ви допомогли б йому вирішити в першу чергу і щоб ви запропонували для її вирішення?»
В конкурсі брали участь діти віком від 10 до 15 років.
Розглянувши надіслані твори, журі визнало переможцями:

До Великодніх свят у Волочиському районі привели у належний санітарний стан смуги відведення автодоріг загального користування та прилеглі території, ліквідували несанкціоновані та неконтрольовані звалища у зонах відпочинку, провели благоустрій кладовищ та братських могил.

Неподалік Чемеровець, за якихось кілька сотень метрів від хат, напередодні Великодніх свят виявили не менше фури сміття. Місцеві жителі і досі не можуть заспокоїтися: стільки зусиль доклали, аби впорядкувати територію до Пасхи, аж через чиєсь зухвальство все пішло нанівець.

Аграрії Волочиського району вчасно та якісно підготувались до проведення комплексу весняно-польових робіт.

Нацкомісія скасувала своє безглузде рішення щодо введення з 1 квітня абонплати за газ. Цим вона фактично виконала перший пункт звернення депутатів Хмельницької обласної ради до президента, голів парламенту та уряду, за яке вони проголосували на терміново скликаній позачерговій дванадцятій сесії. Залишилося владі звернути увагу ще на шість пунктів звернення подолян, особливо на другий: відставка голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка та «його поплічників». Тобто — інших членів комісії, які приймають корумповані злочинні рішення проти власного народу. Як не згадати шестиразове збільшення ціни на газ, кількаразове зростання вартості електрики, запровадження вигаданої під Ахметова схеми «Роттердам +». Після якої, до речі, як показало телебачення, у Дмитра Вовка несподівано з’явився чотириповерховий маєточок в елітному передмісті Києва вартістю кілька мільйонів доларів. Між іншим, здається, що вимога відставки — це «м’яке» рішення нашого депутатського корпусу. Вартувало б запропонувати столичним можновладцям провести розслідування діяльності комісії та її голови з корупційної точки зору.

Десь чверть століття тому в Хмельницькому визначили стратегічний напрямок розвитку міста — стати базарним центром, якщо не всієї України, то принаймні західного регіону. Якщо відверто, то на той момент це було вкрай зважене та вчасне рішення. Десятки тисяч людей, які раптово втратили роботу на недолугих радянських заводах, отримали можливість заробити живу копійку. І, як виявилося згодом, навіть не копійку, а значно, дуже значно більше. На роки ми стали одним з найпотужніших центрів торгівлі в державі. Проте час минає, базарний період закінчується, Хмельницькому потрібно знову віднайти своє місце на мапі країни. Хто ми і що. Форум економічного розвитку, який відбудеться наприкінці квітня, й має на меті допомогти знайти відповідь на це питання.

У  «Подільських вістях» від 6.04.2017 року за №№ 38-39  йшлося  про непросту ситуацію, яка склалася у селі Улашанівка Славутського району. Згодом тема видобутку сапоніту завела нас в інші два села – Ташки і Крупець.
У сусідньому з Улашанівкою Крупці інтерес до цієї копалини проявляє не хто інший, як олігарх Рінат Ахметов. Фірма «Юмджи Агромін», яку пов’язують із впливовим бізнесменом, зацікавилася п’ятдесятьма гектарами землі, де залягають вони.

Уже з першого квітня у Славуті згідно з рішенням міськвиконкому вартість проїзду для пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі руху становить чотири гривні.

Тривають ігри чемпіонату України з футболу в другій лізі.

У аматорській лізі першості держави з футболу відбувся черговий тур.

З 1 грудня 2016 року по 31 березня 2017 року  проведено десять етапів Кубка Європи з фрістайлу (лижна акробатика), в якому взяли участь 36 провідних спортсменок з 11 країн світу.

Навіть не сподівалася, що зустрінуся з Інною Доценко. Адже вона не так давно повернулася з Хмельницького із двома новонародженими донечками. Та ще її чоловік з ранку до вечора пропадає на роботі. Проте моєму здивуванню не було меж, коли почула, що уся велика родина зібралася й мене запросила у свій дім.

15 квітня до Старокостянтинівського відділу поліції звернувся 47-річний мешканець Києва, який повідомив про підозрілий предмет, прив`язаний до вихлопної труби автомобіля.

Про це повідомили в прокуратурі краю. Зокрема розповіли, хмельничанка у соціальних мережах спілкувалася з представниками російських спецслужб та з ідейних міркувань погодилася на підривну діяльність проти України. Вона збирала та передавала до країни-агресора інформацію про військові частини та підприємства, задіяні в проведенні антитерористичної операції. 

Нині Україна стоїть перед найважчими випробуваннями: війна, окуповані Крим, частини Донецької та Луганської областей, біженці у своїй державі, і це на фоні тотального зубожіння однієї частини українців та небувалого збагачення іншої. Проблема, одначе, не в цьому (з часом штучно вигодувані дракони будуть подолані), а в переборенні внутрішньої мерзоти.
Ми запропонували священикам висловитися з приводу найтоншої матерії — духовної.                

За титул чемпіонів Європи у місті Спліт (Хорватія) протягом 2-8 квітня змагалися найсильніші юнаки та дівчата. Україну в різних вагових категоріях представляли 15 важкоатлетів: Вероніка Івасюк, Марія Тимощук, Ганна Панова, Марія Хлян, Ірина Деха, Олександр Пелешенко, Валентина Кісіль, Дмитро Чумак, Ярослав Вітер, Костянтин Рева, Василь Пилипенко, Ганна Макарова, Анастасія Лисенко, Роман Василевський, Олег Прошак. За підсумками змагань Україна увійшла в трійку кращих у медальному заліку, а це 17 нагород — 5 золотих, 9 срібних і 3 бронзових.

У кожної людини, мабуть, є своє неухильне правило – своєрідний дороговказ, чи то кредо, яким керується вона впродовж життя. Не виняток і священнослужителі. Так, до прикладу, супутньою мудрістю мого співрозмовника отця Дмитрія з села Білогородка Ізяславського району, став біблійний вислів: «На все воля Божа».
Молодий священнослужитель каже, що неодноразово мав змогу пересвідчитися у цьому на власному прикладі. Часто нагадує про цю істину своїм прихожанам.

Буває, розглядаєш давні чорно-білі фотографії, і душу охоплює почуття збентеженості. Можна лише здогадуватися, про що думали люди, чиї обличчя потрапили у кадр, які слова хотіли би передати нащадкам.

Нещодавно у Вінниці проходив ІІІ Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Музичний Олімп – 2017», який об’єднав фахівців галузі вокального, інструментального, хореографічного, театрального та циркового мистецтва — усього понад 60 творчих колективів з усієї України. У конкурсі взяли участь й учні Вищого професійного училища №11 м. Хмельницького, які зуміли достойно представити свій навчальний заклад і привезли додому три кубки, дипломи та подяку. «Ансамбль барабанщиків» (керівник Ірина Браславець) виборов 2-ге місце в номінації «Інструментальна музика». У програмі «Естрадний вокал» 2-ге місце здобув Валерій Загурний, а 3-є  – посіла Іоанна Боголюбська.
Вітаємо талановиту молодь ВПУ №11 з перемогою та бажаємо творчої наснаги і яскравих звершень!

Мальовниче селище Зіньків Віньковецького району здавна славиться м‘ясною продукцією. А  хто побував тут,  не залишився байдужим до побаченого та скуштованого. Адже зіньківська ковбаса  – делікатес, який вудиться на бантині, перед цим зав‘язується тонкою ниткою у кільце і пахне до запаморочення…
Селище – здавна своєрідна ковбасна столиця України, та й не тільки. Адже цей виріб знають у ближньому та далекому зарубіжжі. Хоча вона чорна на вигляд, але надзвичайно смаковита за своїм ароматом. Тож, хто не приїде у Зіньків, розпитує тонкощі виготовлення цього  дива.

Кожна дитина талановита. І таких дітей у Хмельницькому професійному ліцеї є багато. Хтось захоплено сприймає навколишній світ і відтворює його на полотні, хтось довершено моделює нові сучасні фасони одягу, хтось чаклує над приготуванням нової страви, а дехто не уявляє себе без науки, творчості і пісні.

Днями Президент України Петро Порошенко підписав законопроект, який передбачає компенсацію з бюджету 50% вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. Таким чином держава включила і ці категорії осіб до реалізації  житлових програм.
Законопроект передбачає розширення категорії одержувачів державної підтримки в розмірі 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту ветеранам АТО і родичами осіб, які загинули в АТО.
Крім того, збільшать ставку фінансування за кредитами на будівництво (придбання) доступного житла з 3% до 7%.
До переліку таких одержувачів також увійдуть внутрішньо переміщені особи, чиє житло було зруйновано внаслідок бойових дій на Донбасі.

Великдень, до якого готується кожна християнська родина, з давніх-давен асоціюється у нас зі смачними пасочками. Аби спекти добру паску на Великдень, щоб і не пригоріла, і не тріснула, і не покосилася, необхідна була справжня майстерність. Недаремно у кожній хаті тримали свій рецепт приготування пасок. І якщо за своїм виглядом, духмяністю вони викликали приємне здивування, то це була найвища винагорода для господині. Добра паска неодмінно додавала настрою, і Великоднє святкування видавалося особливим.

Побачити свого сусіда, який нещодавно збирався в одну з прибалтійських країн на заробітки, аж ніяк не сподівалася.
— Що сталося, Олеже? Ти ж мав бути у Ризі?
— Ет... Не дурний, певно, видумав, що «як бідному женитися — то й ніч мала». Не взяли ні на кран (чоловік має фах кранівника), ні просто водієм. Сказали, що у 55 років не варто вже й далеко за ворота виходити, не те що за кордоном роботи шукати.
— А що, у тій рекрутинговій компанії, через яку оформлявся, про це не знали? Хоч гроші повернуть?
— Повернуть... Дочекаєшся. Назад спеціально їхав через Київ. Зайшов у їхній офіс. Але мене там просто виставили за двері та сказали, аби наступного разу уважніше читав угоду, мовляв, жодної відповідальності за непрацевлаштування через мій вік вони не несуть. Не знаю, як тепер дивитися мамі у вічі — вона ж все до копієчки мені віддала, бо ж, думалося, за кілька місяців відроблю. Ні, такого приниження я ще не переживав.
Переживав, Олеже, переживав. Адже те, як велося тобі досі, можна назвати хіба суцільним приниженням...

...

В Україні з 1 квітня почала діяти програма відшкодування вартості ліків проти серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми.

«Поділля в добу Української революції 1917-1921 рр.» — назва круглого столу, який відбувся в Хмельницькій обласній універсальній бібліотеці. У заході взяли участь науковці, письменники, студенти. Відкрила його Надія Синиця, директор закладу, заслужений працівник культури України.

Нарешті безвізова епопея, що тривала з часів позабутого Ющенка, на фініші. Щоправда, для завершального акорду рішення Європарламенту про безвіз для України має бути підтвердженим на засіданні послів кран Євросоюзу і затвердженим Радою ЄС. Далі законодавчий акт підписує президент Європарламенту і представники головуючої країни (нині Мальта). Після цього рішення публікують в офіційному журналі ЄС і через 20 днів після цього воно ступає в силу. Будемо сподіватися, ніщо не завадить поставити крапку безвізового режиму для України, адже занадто важкий шлях довелося пройти нам, аби бажане стало дійсним.

Депутати Хмельницької міської ради продовжили боротьбу з російським економічним впливом на розвиток міста. На черговій сесії проголосували за рішення, внесене «з голосу» депутатом фракції «Свободи» Тетяною Калюжною, «Про суб’єктів господарювання Російської Федерації та таких, що знаходяться під прямим та опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб Російської Федерації, що прямо чи опосередковано здійснюють господарську діяльність у м. Хмельницькому».

Про покарання кріпаків поміщиками можна багато прочитати в художній літературі. Але виявляється сам поміщик був обмежений у виді і тривалості покарання, у відповідності зі Зведенням Законів.

Єдина пам’ятка дерев’яної архітектури Кам’янця-Подільського — Хрестовоздвиженська церква — розташована в каньйоні, попід замком у давньому передмісті з незвичною назвою Карвасари. Свого часу місто було на перехресті торгових шляхів, які вели з Європи на Схід, з Московії на Балкани. Назва «Карвасари» походить із тюркської «караван-сарай» — місце, де зупинялися каравани купців, які йшли до міста. Сплативши мито, торговці прошкували попід скелею каньйону, щоб через Руську браму піднятися у верхнє місто.

У своєму бажанні принизити українців нинішні вороги, обзиваючи нас украми, не могли передбачити, що так вони несподівано відновлюють історичну справедливість, замовчувану імперськими істориками протягом багатьох століть.

Молебень за перемогу над російським агресором і встановлення справедливого миру, ініційований Всеукраїнською  радою церков і релігійних організацій,  об’єднав українців. Молитовні заходи відбулися у Тернополі, Ужгороді, Миколаєві, Кропивницькому, Львові, Одесі та багатьох інших містах  України. П’ятого квітня і в Хмельницькому на майдані Незалежності духовенство та небайдужі містяни долучилися  до цієї акції.

Уже  традиційне  відкриття туристичного сезону в Кам’янці-Подільському  цьогоріч   об’єднає гасло «Кам’янець – активний! Кам’янець – спортивний!». Аби звабити якомога більше туристів,  кам’янчани  знову мають намір здивувати світ і Україну новими  рекордами. Відтак до зафіксованих раніше («найдовша фата», «найбільша турка кави», «наймасштабніший магніт») невдовзі долучаться ще  два всеукраїнські  досягнення.

В селищі Наркевичі знають як побороти кримінал власними силами.  Для цього односельця відправили вчитися на поліцейського, а йому на допомогу створили цілий підрозділ помічників. Їх одягнули у форму, виділили робоче приміщення і днями купують транспорт. І хоча громадське формування працює безоплатно, аби потрапити в його ряди треба пройти серйозний відбір.

...Іванківці. Світає. Над ставом піднімається туман. Десь несміливо починає свою пісню рання пташка. Із-за обрію встає сонечко, першими своїми промінчиками торкаючись вікон хати Господаря, немов промовляє: «Вставай, В’ячеславе Дмитровичу!». Прокидається село, поступово уподібнюючись до своєрідного мурашника, де кожен рухається по своїй «траєкторії», виконуючи поставлене йому завдання.

Йому, Сергію Лисюку, не позаздриш – сам господарює й виховує доньку. Проте 43-річний чоловік на те лише посміхається, каже, що він не змучений самотністю. Уже Іринка, його радість та гордість, яка завжди поряд,  підросла, а без праці біля землі не уявляє своє життя.

У черговому турі чемпіонату України з футболу в другій лізі хмельницьке  «Поділля» приймало одного з лідерів – «Жемчужину» з Одеси.

Відбулися повторні чвертьфінальні матчі  серії плей-оф чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

Завершився другий етап чемпіонату України з волейболу серед чоловіків у суперлізі.

Безжально завищені тарифи на електрику. Корупційна схема «Роттердам +» закупівлі вугілля, коли в ціну закладена європейська сировина, а за фактом — вітчизняна ахметівська. Все це викликає не тільки ненависть до владців із їхніми махінаціями, офшорами та маєтками, а й бажання енергонезалежності. Най там вони казяться, а в мене свій котел на щепі. Або сонячна батарея на даху. Причому це не теорія, а практика, що все більше поширюється теренами України. Як не дивно та парадоксально, й держава наразі це стимулює, дає можливості розвивати альтернативну електрику — з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). На Хмельниччині відбувся семінар «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери ВДЕ», в якому взяв участь голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Вдумайтеся лише: гривень за кубометр за годину.

Нові газові ціни вже викликають сміх. Саме сміх, бо, як йдеться у відомому анекдоті, коли люди сміються — це вже межа. Край, за який не можна ступати, бо там — провалля. Саме тому з гумором можна сказати, що Дмитро Вовк, голова Нацкомісії, що вигадує божевільні тарифи, заслуговує на Нобелівську премію. Навіть на дві. Перша — в галузі економіки, бо ще ніхто не здатен був вигадати, як без збільшення оподаткування вичавлювати гроші з людей до останньої копійки. Разом з ним номінантами має бути й владна верхівка, кудлаті вуха якої стирчать за вушками голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Друга Нобелівська премія — в галузі фізики. Таку одиницю виміру, як гривень за кубометр за годину, безсумнівно, варто відзначити грошовою винагородою. А ще й занести до Паризької палати мір та ваги. І, як це прийнято в цивілізованому світі, назвати йменням першовідкривача — 1 Вовк. Або простіше — вовча одиниця. Вдумайтеся лише: гривень за кубометр за годину. Це ж гривень за швидкість! Ми платитимемо за швидкість газу. Та само, як платили би таксисту не за шлях, а за показники на спідометрі. Чим потужніша автівка, тим більша оплата проїзду. Або за швидкість подачі електрики чи води до помешкання. Тобто, не за реальні кубометри води або кіловат-години, а за, навіть абсурдно звучить, кіловат-години за годину. Й за це божевілля нас примусять сплачувати як абонплату нібито вже з поточного квітня.

Цьогорічна весна обдарувала вже дві родини трійнятами, які з’явилися на світ у обласному перинатальному  центрі «Нове життя».

На звітно-виборній конференції  обласноїорганізації НСЖУ було піднято величезний пласт злободенних проблем. Бо саме ця спілка об’єднала ідеологічну і прогресивну еліту Хмельниччини. А звітний період став для її 358 членів іспитом на громадську активність та сміливість. Попри різні судження, робота обласної спілки — це насамперед  робота її первинних організацій.

Славутчина — один з найбагатших на природні ресурси і корисні копалини районів Хмельниччини. Густі ліси, великі поклади піску, базальту та ще багато чого цінного та корисного. Окрім давно відомих ресурсних принад Славутчини, особливої популярності за останні роки почав набувати мінерал сапоніт. Відомо про цю сировину вже дуже давно, але комерційний інтерес до її промислового видобування з’явився порівняно недавно.

Щоб ти жив на одну зарплату! Та ще й мінімальну! Та ще й у нашій державі! Оце, скажу вам прокляття: не одна найгостріша на язик молодиця, мабуть, сміливо може взяти його до свого арсеналу різноманітних, так би мовити, недоброзичливих побажань.
І не ганьбіть мене, будь ласка, не встидайте докорами, як у мене, мовляв, рука піднімається таке писати? Адже он з 1 січня мінімальна зарплата зросла в нас удвічі, і вже не якихось куцих 1600 гривень, а цілих 3200 маємо! Тож усі ми з вами нині, вважай, в шоколаді... І, зауважте, шоколад той найвищого гатунку — бо гірчить. Словом, чорний, як кажуть у народі. Як і життя наше?
Отже, минуло три місяці з дня підвищення одного з основних соціальних стандартів — мінімальної заробітної плати. Підвищення, я б сказала, було мало не карколомним, відразу вдвічі! Одні, очікуючи збільшення зарплати, потирали руки: нарешті, розбагатіємо! Другі намагалися вдумливо аналізувати: виграємо від цього чи програємо? Треті взагалі песимістично махали руками: інфляцію матимемо!
Так що ж, власне, маємо? Хто мав рацію? І, найголовніше, чи задоволені люди? Про це ми їх і запитали.

Та найперше — дорогу до неї прокласти б.

Село, що крилами розкинулося по обидва береги річки Студениця в одному з наймальовничіших куточків Дунаєвеччини, направду вмирало вже тричі. Й коли у 2010-му в Трибухівку приїхав Олександр Мартинюк, тут доживала віку остання його мешканка — Галина Калинюк. Її син Анатолій, Сашко (дитинство якого минуло у цій місцині, де колись мешкали його дідусь із бабусею й інші родичі по батьковій лінії) та ще Сашків товариш із сім’єю і стали першими поселенцями  села, яке оживає втретє.

Працівники облради й облдержадміністрації здійснили трудовий десант: у Прибузькому лісництві Хмельницького лісомисливського господарства вони заліснювали зруб.

В обласному центрі у новому офісі розпочала роботу АСТАР — Агенція сталого розвитку.

На противагу попередньому пленарному засіданню одинадцятої сесії обласної ради з його революційними нотками, численними перервами та, як наслідок, тривалістю до доволі таки пізньої години, друге минулої середи пройшло на диво злагоджено та спокійно.
Попри те, що два десятки обранців не вишукали можливості з’явитися у сесійній залі, присутності 65 їхніх колег для кворуму було більш ніж достатньо.
Хоч темп у пленарній роботі з самого початку був заданий ритмічний і продуктивний, на обговорення архіважливих для Хмельниччини питань та рішень депутати часу не шкодували.

А й справді, чи є межа владного нахабства і людського терпіння? І де, на якій позначці те терпіння таки людям увірветься? І що ж робити, як протидіяти, як рятуватися від «життя по-новому», яке все більше заганяє пересічних українців у глухий кут безнадії. І хочеш не хочеш, але закрадається підозра, що то так кимсь намислено і чи той пекельний план не втілюється в життя чітко за графіком?

Якщо випадає тобі у житті займатися тим, до чого хист тобі Бог дав, вважай, щасливішої людини за тебе нема. Бо все до ладу виходитиме, роботою своєю людей тішитимеш. А якщо ти кухар, то страви твої любитимуть усі, і вдячними тобі будуть.
Наталя ШКОДЮК — досвідчений кухар. Займається улюбленою справою уже понад 35 років. Нині займає посаду технолога ресторану “Горинь” спілки ССТ Ізяславського району. “Найголовніший і найкращий наш фахівець, — каже про неї Галина Іванівна Стукан, директор кооперативного підприємства “Маркет”. — Її страви люблять. І приходять на обіди чи вечері, святкові застілля із задоволенням.”
Наталя Терентіївна розповіла про свої рецепти читачам “Доброї страви” залюбки: нехай усі готують смачно!
Розпочнемо, мабуть, з пісних страв. Адже ще триває Великий піст, і наші рецепти, сподіваємося, стануть для багатьох людей у нагоді.

Днями у Літині Вінницької області відбувся ХV відкритий кубок Вінницької області з тхеквондо ВТФ «Майстри тхеквондо Поділля».

У Києві  відбувся чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР із двоборства та п’ятиборства в приміщенні. Виступали 778 спортсменів 2002 року народження і молодших з усіх регіонів  держави.

Фінал чемпіонату області з футзалу серед команд колективів фізкультури агроформувань та сільських спортклубів товариства «Колос» гостинно прийняв Хмельницький.

У спортзалі Гуменецького НВК, що в Кам’янець-Подільському районі, проведено Х відкритий обласний турнір зі стрибків у висоту «Подільська весна». На ці популярні в регіоні змагання прибуло 102 легкоатлети, які представляли 11 команд із Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей.

2

28 квітня близько 22.00 години у Хмельницькому на вулиці Західно-Окружній в районі мосту через річку Південний Буг сталася дорожньо-транспортна пригода.

На якому з газових світів ми нині перебуваємо — загадка. Нічого незрозуміло ні з тарифами (чи їх підвищують), ні з абонплатою (чи введуть). До останнього часу не було й визначено, що робити з нормами споживання та оплатою за ними. Нагадаємо, що торішньої весни уряд своєю Постановою № 237 удвічі зменшив захмарні норми споживання газу населенням, яке не має лічильника. І протягом майже року люди сплачували реальні цифри за газ. Аж раптом Вищий адміністративний суд України вирішив:  громадяни замало сплачують та визнав постанову незаконною. Виникло питання: що робити з різницею між старими та новими нормами? А це мільярди гривень! Громадянам навіть почали приходити платіжки із сотнями гривень боргу, які вигадали газівники.

У Кам’янці-Подільському офіційно стартував туристичний сезон. Цим самим «перлина Поділля» широко відкрила ворота для гостей. А їх, за словами міського голови Михайла Сімашкевича, цьогоріч очікується понад 300 тисяч. Й не дивно, оскільки у місті – форпості Римської імперії часів  імператора Траяна, єдиному  в світі, котре розташоване на півострові площею   121 гектар,  яке має мальовничий каньйон віком 20 мільйонів років,   є на що подивитися та чому подивуватися. Адже окрім пам’яток архітектури, які за кількістю, після Києва та Львова, посідають третє місце в Україні, туристи мають можливість відвідати і насолодитися дійствами понад десятка неповторних фестивалів, котрі проводяться протягом туристичного сезону.

Ми, мешканці сіл Миколаїв, Манилівка, Везденьки, Малі Орлинці Хмельницького району, педагогічний, батьківський, учнівський колектив Миколаївської загальноосвітньої школи І-III ступенів, просимо  обласну газету «Подільські вісті»    інформаційно підтримати нашу ініціативу про присвоєння Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Героїв Небесної Сотні.

Про те,  як кредити «вилазять боком» у народі ходять легенди. Когось у фінансове рабство затягла іпотека чи кредит на авто, а хтось  позбувся і закладеної квартири. В судах першої та другої інстанції Хмельниччини – десятки справ банківських жертв.   
Та є історії тих, кому і винайняти хорошого адвоката немає за що, хто  самотужки захистити себе в корумпованій, обплутаній схемами, державі фактично не зможе. Це найбідніші люди – пересічні пенсіонери. Саме вони часто й ловляться на так звані  кредити з нульовою ставкою. Саме за ними активно полюють банківські агенти, пропонуючи дешевий сир у мишоловці на кожному кроці, на вулиці, в магазині і, навіть, по телефону.
     Та через деякий   час банк-кредитор буде вперто доводити літньому позичальнику щось таке, що аж ніяк  не вкладається в здоровий глузд. До прикладу, що 15-15=35. Як в історії, в якій ПАТ «ОТП Банк» «підвісив» на кредитний гачок із таким ребусом розгублену  хмельницьку пенсіонерку  Ніну Митрофанівну Кузнєцову (ім’я змінюємо, щоб не накликати на жінку чергових переслідувань). Та чи її одну?

Якщо ви любите читати і цінуєте поезію, то серед багатьох авторів вибирайте його — Поета, поета Павла Гірника. І не помилитесь. У нього немає фальші, бутафорії, словесної потерухи. Він — правда. Слово його, як джерельна вода з криниці. П’єш — не нап’єшся.

Детальніше читайте в №№ 48-49 від 28 квітня.

— Які пільги передбачені законодавством для членів сімей загиблих добровольців?
— Пільги сім’ям померлих (загиблих) встановлюються ст.15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У Старокостянтинові освятили панно Героїв Небесної Сотні та бійців, котрі віддали свої життя за свободу України на Донбасі.

Марні сподівання
Чергового засідання п’ятої сесії обласної ради, яке відбулося минулого четверга, колектив «Подільських вістей» чекав особливо. З    шістдесяти трьох питань, винесених на розгляд обранців, одне (хоч і неточно сформульоване) безпосередньо стосувалося нашої подальшої долі, а саме — реформування часопису.

П’ять подолян торік отримали доходи, що перевищують  мільйон гривень, повідомляє управління доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби у Хмельницькій області. Загальна сума задекларованого ними сумарного доходу від продажу нерухомого майна та надання його в оренду становить майже 10 мільйонів гривень.

Поки український політикум перебував упродовж двох місяців у кризі через перипетії з призначенням нового уряду, основний кредитор України — Міжнародний валютний фонд — призупинив співпрацю з нашою країною. Головною умовою відновлення співробітництва мала стати політична стабільність.

Сім’я Яворських проживає в Деражні. Володимир Михайлович і Вікторія Францівна — нині пенсіонери. Все життя трудилися не покладаючи рук, аби виростити трьох синів — Олександра, Сергія та Миколу. Сьогодні у кожного з них своє життя. Але ніколи не забувають батьківську хату, бо тут їх завжди чекають…

До редакції надійшов лист від Марії Броніславівни Ляшок із села Борщівка Городоцького району: «Я отримую субсидію, і для мене це вигідно. Мені дали 384 кубометри газу, обов’язкова плата — 215 гривень. Кожного місяця мені приходять повідомлення про рахунки. У них виставляються нулі, тобто оплачувати нічого, бо є переплата державних коштів. Обов’язкову плату вношу регулярно. Боюся, щоб не було претензій у кінці опалювального сезону. Чи правильно я роблю?
І ще одне питання мене цікавить. Якщо використала менше кубів, ніж норма, то чи пропадуть ці невикористані кубометри? І чи не зменшать мені потім норму?»

У місті Старокостянтинові, в гарнізонному Будинку офіцерів відбувся вечір пам’яті українських січових стрільців за участю міського голови Миколи Мельничука, членів виконавчого комітету, депутатів міської ради, молоді, військовослужбовців, громадськості.

Стабільно на високому рівні виступають вихованці  обласної комплексної ДЮСШ «Колос» на змаганнях з кульової стрільби.

При підтримці обласного відділення Національного олімпійського комітету України в Кам’янці-Подільському відбувся ХІ турнір з легкої атлетики пам’яті відмінників освіти – першого майстра спорту Хмельниччини зі стрибків у висоту Бориса Одінцова та вчителя – методиста вищої категорії В’ячеслава Шмирка.

Нещодавно у бойові підрозділи АТО городоцькі волонтери доставили черговий вантаж. Це — харчові продукти, одяг, ліки та перев’язувальні матеріали. Крім того,  передали послання учасників та ветеранів Другої Світової війни  воїнам АТО.

20 квітня у зоні АТО загинув  33-річний шепетівчанин Андрій Біленький.

Андрій Михайлович народився 5 лютого 1983 року. Навчався у ЗОШ № 6. За професією – залізничник. Повістку отримав на робочому місці. Проходив службу в Збройних силах України. Вдома Андрія Біленького чекали дружина та дочка.
На жаль, інформації про обставини загибелі бійця поки що немає. Відспівали героя у церкві святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Шепетівчани на колінах провели земляка в останню путь.

Затримано посередника та тимчасово виконуючого обов’язки заступника начальника районного відділення поліції в Хмельницькій області. Посадовець через свого товариша вимагав неправомірну вигоду від місцевої мешканки.

Продукти для бійців антитерористичної операції зібрали жителі села Давидківці Хмельницького району. Напередодні Великодня волонтери наготували крашанок, закоптили м’ясо, напекли пасок. Тож захисники Батьківщини, котрі перебувають на Сході, отримають домашні смаколики до свята від Давидковецької громади.

Це нині у них і дорогезні комбайни, трактори й сівалки, і нові зерносклад та сушарка, молодий сад та доладно оброблені поля... А ще на початку двохтисячних у Теліжинцях Старосинявського району направду був «кінець світу». За що братися, коли так звана «третя бригада» відділилася від центральної садиби, достеменно не відали ні старожили, ні молоді та завзяті. Адже їхньому новоствореному кооперативу перепало хіба кілька одиниць старезної техніки і геть занедбані землі, на яких «колосилися» бур’яни у зріст людини...

...

Жителі сіл Онацьківці, Шкарівка, Сягрів, Червоне, Роговичі, Котюржинці та інших населених пунктів Полонщини у перших числах цьогорічного квітня побачили розклеєні у громадських місцях листівки з оголошенням. У них людям повідомлялося, що підприємство «АГРО-СЕРВІС К.» «здійснює підписання договорів оренди землі на території  Полонського району». Мовляв, якщо власники землі укладуть угоду на сім років, їм  платитимуть за пай по сім з половиною тисяч гривень, якщо ж на десять років ― матимуть 8750 гривень зиску. На додачу кожному гарантовано дадуть одноразовий бонус у 7500 гривень… Крім того, всім, хто співпрацюватиме з ними, безкоштовно виготовлятимуть технічну документацію на земельні ділянки та допоможуть оформити спадщину!

Детальніше читайте в №№ 45-46 від 21 квітня.

Днями на базі ПАТ «Хмельницькобленерго» відбулося спільне розширене засідання Хмельницької спілки промисловців та підприємців (ХСПП) і Об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області (ООРХО). Крім членів правління, керівників підприємств і організацій, у ньому взяли голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови обласної державної адміністрації Василь Процюк та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Аби читачеві стала зрозумілою винесена в заголовок абревіатура, одразу її розшифруємо: ОНКК — обласний навчально-курсовий комбінат. Місце його «дислокації» — Кам’янець-Подільський. А створений він був у 1972 році на базі колишнього районного об’єднання сільгосптехніки. І завдання перед ним стояли досить відповідальні — підготовка кваліфікованих робітників для потреб сільського господарства.

Хмельницький обласний онкологічний диспансер на загальнодержавному фоні завжди вирізняється якісними показниками у лікуванні хворих та професійності колективу. Однак за матеріально-технічним оснащенням він давним-давно відстає не лише у порівнянні зі столицею, але й з нашими найближчими сусідами.

Непроста геоекологічна ситуація басейну річки Случ уже впродовж кількох тижнів не сходить з екранів телевізорів, шпальт газет і є темою дискусій у соціальній мережі. І раніш ця тема неодноразово піднімалася громадськістю. Глобальне обезводнення річок, «цвітіння води» непокоять людей, згубно діють на  водних мешканців. Проблеми виникли не сьогодні.

Детальніше читайте в №№ 45-46 від 21 квітня.

Чого їм, сімом сиротам, тільки не довелося зазнати! Залишившись без батьківського піклування, їм так праглося сімейного затишку. Можливо і донині їхні дитячі душі скипали б від сліз та образи, якби дівчаток та хлопчаків не прихистили Юрій  та Інна Ластівки.

У рамках чергової ротації, 20 військовослужбовців центру розмінування головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, який дислокується у  Кам'янці-Подільському,  вирушили в зону бойових дій.

001

Це  сталася 18 квітня поблизу Волочиська. У рейсового автобуса сполученням «Волочиськ — Лозова», який прямував до районного центру, на ходу відлетіло ліве переднє колесо. Автобус з’їхав у кювет і перевернувся. За допомогою до медиків звернулося 17 пасажирів, серед яких двоє неповнолітніх студентів. На місці продовжує роботу слідчо-оперативна група Волочиського відділення поліції.

З’ясування стосунків між Шепетівською міською радою і ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у розпал опалювального сезону стала найгарячішою темою районного центру в холодну пору року. Під стінами міськради відгриміли протестні барабани «Сили громад», у минулому (хочеться сподіватися) протистояння «тітушок» і свободівців та героїчні штурми будівель. Тепер, коли опалювальний сезон позаду, можна без зайвих емоцій провести «розбір польотів». Конфлікт, власне триває, але від силового протистояння він перейшов у юридичну площину.

Детальніше читайте в № 44 від 19 квітня.

З відомим на Славутчині аграрієм Андрієм Теслюком зустрілися погожої днини біля поля з добротною озиминою, яка цьогоріч радує господаря. Аби вродило рясно, керівник СГК «Улашанівський» поспішає підживити рослини азотним добривом. Взявши стеблину озимини, і нам показує, де формується майбутній колос…

працює в Новоушицькій районній лікарні

Згідно з інформацією департаменту АПР облдержадміністрації, аграрії Хмельниччини вже засіяли майже 60 відсотків запланованих площ ярими зерновими. Всього ж під ці культури відвели 768 тисяч гектарів.

Терплячий український народ обкрадали при всіх урядах. Гадалося, що Революція гідності, яка змела узурпаторську владу Віктора Януковича, стане переломним моментом у нашій новітній історії, відправною точкою на шляху побудови процвітаючої демократичної держави, суворим попередженням для казнокрадів, корупціонерів, олігархів. На жаль, високі наміри й прагнення прогресивної частини суспільства до змін поки розбиваються об недемонтовану стару систему управління, як хвилі об скелі. Україна з її величезним потенціалом опинилася серед найбідніших країн світу. Втричі впав курс гривні, тарифи на газ, тепло, комунальні послуги шалено виросли. Економіка ледь животіє, експорт вітчизняних товарів значно скоротився.

У центрі розмови нині з будь-якою господинею, звісно ж — паска. Як пекти, коли пекти. Що робити, щоб не трісла? Тож і наша розмова із Світланою ШТУНЬ почалася саме з рецепта паски, яким вона користується уже роками — перевіреного й смачного. Проживає вона в селі Уласово-Русанівка, працює у Старосинявському районному управлінні соціального захисту населення начальником відділу. Дві донечки виросли на радість батькам. Старша, Марина, уже й заміж встигла вийти, працює в рідному селі фельдшером. Молодша, Оленка, вчиться у Києві на агронома. Отож, матері є кому допомагати. І з Мариною, до речі, вони вже випікали паски.

 

У головному корпусі Подільського державного аграрно-технічного університету цілу аудиторію виділили для проведення майстер-класу з написання писанок, на який прийшло чимало поціновувачів народного ремесла. Творення писанки зацікавило не лише студентів, але й викладачів та їхніх дітей і внуків.

У місті Фьорде (Норвегія) відбувся  95 чемпіонат Європи з важкої атлетики. У цьогорічній континентальній першості, яка стала ліцензійною до Олімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро, взяла участь рекордна кількість учасників — майже 400 спортсменів з більше ніж  40 держав.

У Харкові на третьому етапі всеукраїнських змагань зі шпаги «Дитяча ліга 10-13» відзначилися представники Хмельницького, які вибороли три нагороди.

Неза­баром у  Кам’янці-Подільському розпочнеться акція  «За тиждень – Великдень».  Буде встановлено величезний кошик, у який складатимуть найнеобхідніші речі для наших бійців. Розміри виробу вражають - довжина – 2 метри, ширина – 1,5 метра, висота – 1,8 метра. Додамо, що, окрім цього, проходитиме мистецька акція «Писанкове коло».

Із Сходу прийшла сумна звістка, яка сповістила про ще одну втрату – 22-річний Артем Воронюк підірвався на протитанковій міні.

Три тижні тому славутчанин Сергій Потаковський через необережність циркулярною пилкою відтяв собі всі пальці правої руки. Залишилася лиш частина мізинця. Про те, який шок пережив у цей час 24-літній хлопець, годі й казати… Та потрясіння в його батьків було ще більшим, коли в Славутській райлікарні, в яку скривавленого Сергія доставили негайно, повідомили, що пальців вони не пришивають, бо це надто складно. Все, що можуть зробити — це просто зшити рани, щоб зупинити кровотечу. У той же час місцеві лікарі негайно зв’язалися із відділенням хірургії Хмельницької міської лікарні. А через дві години травмований вже лежав на операційному столі.

Минув рік, відколи Президент України підписав розпорядження про призначення головою Красилівської райдержадміністрації Ніли Василівни Островської, яка до того п’ять років очолювала Красилівську міську раду. Крім того, на торішніх виборах місцева громада довірила їй представляти інтереси мешканців району в обласному органі місцевого самоврядування, а колеги-депутати обрали її головою фракції однієї із політичних партій. Ініціативність, помножена на досвід,  додає сил та натхнення Нілі Василівні долати проблеми та реалізовувати найактуальніші завдання для розвитку краю. 

Кам’янець-Подільська міська центральна  бібліотека — одна з найстаріших на Поділлі —  недавно  відсвяткувала 150-річницю   від дня заснування.
З  1966 по 2012  рік вона носила ім’я більшовицького державного  і політичного діяча, подолянина Володимира Затонського. Відтак протягом чотирьох років депутати міської ради неодноразово порушували питання на сесіях про  надання книгозбірні іншого імені. Але  одностайності не було.    
І ось днями  міські народні обранці проголосували за присвоєння  бібліотеці імені Костя Солухи — талановитого лікаря,  українського громадського і культурного діяча, мецената, першого голови подільської «Просвіти», одного з фундаторів Кам’янець-Подільського державного  українського університету.

До редакції звернувся хмельничанин, який не зміг дістатися до Києва — не було поїзда. Що ж трапилося?
На жаль, ні на сайті Укрзалізниці, ні її підрозділу, що «опікується» Хмельниччиною, — Південно-Західної залізниці, не вдалося знайти інформацію про зміни у режимі курсування потягів (не виключено, що погано шукав. Але тоді зробимо висновок, що добряче сховали). Зауважимо, ці зміни доволі суттєві – близько половини звичних поїздів наразі не проходять через станцію Хмельницький. За роз’ясненнями редакція звернулася на вокзал, хоча, зрозуміло, розклад руху це не його компетенція — усе вирішують в столиці.
Як повідомив начальник вокзалу Хмельницький Володимир Давтян, щорічно навесні залізничники проводять ремонтні роботи колійного господарства. Причому їх розпочинають, як тільки дозволять погодні умови, а прагнуть завершити до травневих свят, коли стрімко зростає пасажиропотік. Зазвичай ремонтні роботи пересічні громадяни і не помічають: у «вікнах» між проїздом поїздів залізничники лагодять своє господарство. Цьогоріч же на ділянці Гречани — Жмеринка відбувається капітальний ремонт, тому часу для його проведення необхідно значно більше. Отже, капітальний ремонт на цій зазначеній ділянці призвів до того, що частина «наших» поїздів пішла через північ: Красне — Здолбунів — Козятин — Жмеринка. Наразі відомо, що до 21-22 квітня так рухатимуться потяги №№ 25-26 і 95-96, що з’єднують Львів з Одесою та Черкасами відповідно. Через Фастів — Козятин — Здолбунів (минаючи, звісно, Хмельницький) курсуватимуть ще п’ятнадцять поїздів, що прямували на заході до Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Трускавця.
Кожен, хто має намір до 22 квітня вирушити в дорогу залізницею, повинен через Інтернет чи довідкову вокзалу попервах уточнити, чи не переспрямували «його» поїзд іншим шляхом.

«Не місце прикрашає людину», — одна з улюблених приказок учителя хімії Пліщинської ЗОШ I-III ступенів, що в Шепетівському районі, Миколи Зведенюка. В одному з університетів, з якими школа співпрацює, на його прохання зробили вибірку: 75 відсотків науковців закладу — родом із села!

 

З Ольгою ми познайомилися на одному з журналістських навчань, які влаштовувало ОБСЄ за підтримки посольства Великобританії у Києві. На свої 55 вона виглядала пречудово — невисока, вся ніби виточена, нічого зайвого. Коротка «хлопчача» зачіска, що так їй пасувала, от тільки очі… здавалося вона постійно бачить щось тривожне, щось страшне за тобою, як ніби якась колючка залізла їй у погляд, від чого ставало якось не по собі. Цієї тривожності, цієї глибини і задумливості в Олиних очах було аж занадто.

Треба сказати, ім’я Миколи Мельничука притягує до себе достатньо різнополюсних думок. Хтось відверто захоплюється його характером, стабільним авторитетом, а дехто – навпаки. А ми спробуємо «розкрити» його для себе, поспілкувавшись зі Старокостянтинівським міським головою за чашкою чаю.

До Хмельницького з багатьох міст і сіл різних регіонів України з’їхалися юні бандуристи, аби позмагатися у відкритому фестивалі-конкурсі бандурного мистецтва «Золоті струни», який вже втретє проводиться в нашому обласному центрі. Організатори акції  – управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, обласний науково-методичний центр  культури і мистецтва та Хмельницьке музичне училище імені В. Заремби.

У Києві на  турнірі «Великі фехтувальні ігри»  мірялися силами  шаблісти — юнаки та дівчата 2000-2003, 2004 років народження і молодші.

Тривають обласні спортивні ігри серед вищих навчальних закладів типу: університет, академія, інститут.

У Києві проходив  кубок України з гирьового спорту серед ветеранів, дорослих та юніорів. Команда Хмельниччини виступила гідно.

Ієронім, Євстафій, Роман-старший і Роман-молодший. Чотири князі, чотирьох поколінь Сангушків з давнього литовського роду. А перед ними постать предка — князя Павла Кароля (1682-1750) великого маршалка Литовського, володаря значної частини волинських сіл і міст, у тому числі й Славути, господарника і мецената. Після його смерті третя дружина — Барбара Урсула Дуніна (1718-1791) мати багатодітної сім’ї, освічена, талановита і діяльна, управляла маєтками, а згодом поділила їх між своїми дітьми.

Нині досить часто можна почути розмови дачників про якісь таємничі «старі українські сорти» фруктових дерев, які, на відміну від сучасних, і стійкі до хвороб, і плоди їх смачні, і не потребують ніякого особливого догляду. Ось тільки дізнатися, що ж то за «старі українські сорти» і де й коли вони у нас взялися, немає ніякої можливості.

Саме так назвала «Ремесленная газета» у 1888 році цей засіб пересування, виробництва німецької фірми «Веnz». Його можливості демонструвалися на виставці машин у Мюнхені. При цьому газета, порівнюючи цей екіпаж із кінними, відзначала його швидкість і «акуратність на поворотах і об’їздах при зустрічі з пішоходами та іншими екіпажами».

Волонтери із Хмельниччини наліпили для бійців АТО 170 кг вареників, передає кореспондент УНН. За словами кореспондента, на виготовлення вареників знадобилось 100 кг картоплі, 15 літрів квашеної капусти, 50 кг борошна, а також чотири години часу. Допомагали волонтерам ліпити вареники підприємців та  держслужбовці з міста Старокостянтинів. Як відзначає кореспондент УНН, готували з піснями, з молитвою і вірою у перемогу.

З тижневої  поїздки в рамках Всеукраїнської благодійної акції “Книжка на схід” повернулися до Кам’янця-Подільського студенти-волонтери Подільського державного аграрно-технічного університету Степан Гурома та  Олександр Дубик.

До Двірецької сільської ради Ізяславського району звернулася з листом ініціативна група з приводу встановлення точного місця розташування монастиря князів Заславських, у якому починалося творення «Двірецько-Пересопницького Євангелія».

Згідно з розпорядженням Кабміну № 156-р «Про розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Розвиток автомагістралей та реформа дорожнього сектору» на 2016 рік», автомобільну дорогу М-12 Стрий — Тернопіль — Кіровоград — Знам’янка капітально ремонтуватимуть за кошти іноземного кредитора — Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Заборгованість із виплати заробітної плати в області стрімко зросла. Якщо наприкінці січня (див. «ПВ» від 9 лютого № 15, «Зарплата проти інфляції») вона становила 5,6 мільйона гривень, то нині — 7,1 мільйона. Передусім це відбулося за рахунок боргів, які нещодавно утворилися на ДП «Нігинський кар’єр» — 903,4 тисячі гривень. Майже мільйон! А усе через блокування роботи цього підприємства. Здавалося б, чиновники всіх гілок влади мали б докласти надзусиль, аби розблокувати роботу кар’єру, дати людям можливість нормально працювати та заробляти, але — ні. На спільному засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення перший заступник голови обл- держадміністрації Василь Процюк відверто обурювався ситуацією, що склалася в «кар’єрному питанні». Річ у тім, що один з судів переніс своє засідання цієї справи на кілька тижнів, бо йому забракло якихось папірців. Тобто десятки днів люди не матимуть роботи та грошей, бо бюрократам чогось забракло. «Хіба це державницький підхід?» — риторично запитав він, бо папери могли надати суддям протягом кількох годин. Але ж тепер чекати і чекати.

В обласній філармонії відбувся перший всеукраїнський конкурс сучасної інструментальної музики «PRO art», в якому взяли участь молоді українські скрипалі, віолончелісти та піаністи.

Минулого тижня на Хмельниччину завітали гості з Решетилівського району Полтавської області. Неспроста.

Ці слова сказав ще Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у неділю в заяві з приводу своєї відставки з посади глави уряду. І хоч адресував він їх зовсім не собі і не своїм соратникам, а тим, хто, на його думку, штучно створив політичну кризу в Україні, здається, вони найкраще характеризують сутність діяльності очолюваного ним Кабінету Міністрів. Бо якщо озирнутися на список «барвистих обіцянок» і «добрих справ» «уряду камікадзе», то виявиться, що баланс дуже й дуже далекий від ідеального. Особливо щодо анонсованих заледве не на весь світ реформ та плану нещадної боротьби з корупцією. Бо навіть з реформою міліції-поліції, як тепер з’ясовується, не все так успішно і безхмарно, про що свідчать останні скандали з призначенням керівників різних рівнів.

Незвичайним експозиційним залом зустріла відвідувачів Меджибізька фортеця-заповідник на початку цього року: тут виставили для огляду експонати, які були ідеологічним стрижнем першої музейної експозиції 45 років тому.
 Нині, переступивши поріг виставкового залу, ви зустрічаєтесь з катами і жертвами епохи, яка й отримала назву тоталітарної. З музейних фондів «вийшли на волю» творці революції та комуносистеми, увічнені в моноліті селяни, учасники і жертви колективізації. Вже за кілька років після створення перших колгоспів чимало з них завершили життєвий шлях у теплушках та на холодних просторах російського Сибіру…

Спершу мені хотілося тут же виставити за двері цього працівника однієї з комунальних служб міста. Адже він явився на виклик у не зовсім тверезому, скажімо так, стані. Та коли Володимир (справжнє ім’я не називатиму) сумирно попросив кави — стрималася. І, як зрозуміла потім, правильно зробила. Бо, з’ясувалося, у чоловіка була вагома причина перехилити чарчину спиртного посеред робочого дня, до того ж, зі своїм безпосереднім начальником, син якого напередодні відбув на схід — у зону проведення антитерористичної операції. А Володимир не з чуток знає, що там насправді діється. Адже сам дев’ять місяців воював на передовій (лише дещицю з пережитого повідав за кавою. Важко уявити, через яке пекло довелося пройти йому та його побратимам, коли навіть від почутого мені ставало моторошно...)Та Володимирові, вважайте, пощастило: після важкого поранення і тривалого лікування у шпиталі його демобілізували, затим правдами-неправдами він таки отримав посвідчення учасника АТО. До того ж, за ним зберегли робоче місце — і тепер він продовжує працювати, отримуючи хоч і невисоку, та все ж стабільну зарплатню. А от два його товариша, котрі також нещодавно повернулися з фронту, опинилися на узбіччі: роботи немає, у сім’ях щодень скандали, війна геть підірвала психічне здоров’я хлопців — от і спиваються вони поволі.

30 березня — 2 квітня на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі наук відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.

То за скільки ж кубів газу потрібно платити громадянам, які не мають лічильника? Останніми днями ця тема — лідер на скандальному ринку блакитного палива. Нагадаємо, що ще рік тому за вигаданими нормами власники лише кухонних плиток сплачували із розрахунку шість кубів на людину за місяць. З торішнього травня урядовою постановою цю норму скоротили вдвічі. А нещодавно (докладніше див. «ПВ» № 29 від 15 березня, «Тарифне свавілля») наш «найбільш гуманний у світі суд» скасував це рішення Кабміну. Наші ж газівники вирішили терміново не тільки знову рахувати по шість кубів, а й вимагають сплатити всю цю різницю у нормах, яка накопичилася за десять місяців — погляньте на останні платіжки! До прикладу, на одну прописану людину намалювали борг у понад двісті гривень. А якщо прописані четверо? А ще й квартира має газову колонку? Тоді вам вигадають заборгованість у понад 2,5 тисячі.

11 квітня до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області надійшло повідомлення про те, що на території Олешинської сільської ради Хмельницького району виникла пожежа у наметовому циганському містечку. Займання сталося поблизу полігону з утилізації твердих побутових відходів ХКП «Спецкомунтранс».Негайно до місця виклику було направлено чотири відділення 1-ї,3-ї та 37-ї державних пожежно-рятувальних частин обласного центру. Перші підрозділи, які прибули на місце пожежі, не допустили розповсюдження вогню на міське сміттєзвалище. Пожежу площею 300 кв.м було локалізовано і ліквідовано. Під час гасіння евакуйовано 10 осіб. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем.

Для перевезення пасажирів під час великодніх та травневих свят з 27 квітня по 11 травня Укрзалізниця призначила ще кілька поїздів у західному напрямку. Вони курсуватимуть до Івано-Франківська з Києва та Миколаєва. Загалом до послуг пасажирів вже 21 додатковий поїзд на 76 рейсів на найбільш популярних маршрутах.

Хмельницькій області співробітники податкової міліції та Служби безпеки України припинили діяльність з виготовлення, зберігання та збуту незаконно виготовленої алкогольної продукції, а також перекрили нелегальний канал постачання в країну елітних алкогольних напоїв іноземного виробництва.

У розпалі Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках». У її рамках на Хмельниччині вже зроблено сотні корисних справ: посаджено понад 50 гектарів лісів, озеленено десятки пам’ятників та меморіалів, очищено від сміття понад десять кілометрів берегів річок і водойм.

Пізньої вечірньої днини у трьох селах Славутського району: Великий Скнит, Рівки та Нараївка — селяни поспішали від оселі до оселі, щоб повідомити тривожну звістку — їхні пасовища можуть віддати в чужі руки. І старі, і молоді, хто в чому був одягнений, рушили на своє сільське віче, аби вирішити, як зарадити біді.

Сусідські переділи, боротьба за межу – це вічна тема регіональної журналістики. Вони як своєрідний  лакмус державності з низів. Здається, чим більш корумповані  державні правові інституції, тим більше накопичується невирішених конфліктів за сусідські метри землі. Спокуса на дурничку відхопити в сусіда бодай кілька метрів земельного наділу, коли навколо, завдяки різним оборудкам, цю землю відкрито дерибанять тисячами гектарів, визнаймо, чимала. Житель Теофіполя Михайло Петрович Сірук за свої законні метри землі, захоплені жадібною сусідкою, воює друге десятиліття. Як саме, чоловік і вирішив розповісти читачам «Подільських вістей».

Феномен визвольної боротьби 40-50 років в Україні, безсумнівно, в тому, що спочатку проти польських, а згодом російських загарбників повстала насамперед молодь. Як правило, це були юнаки й дівчата із заможних, шляхетних сімей. Вони мали велику перспективу навчатися у вишах, стати лікарями, адвокатами, прокурорами, інженерами. Словом, сягнути високих кар’єрних вершин, жити сито і спокійно. Однак є речі й поняття вищі за всякі матеріальні вигоди.  І вони обрали свій шлях: пішли у підпілля,  у боївки, а згодом життєві дороги  привели їх у в’язниці, концтабори Сибіру. Філософія тієї жертовності досить проста: що таке незалежність, воля,  знає лише той, хто готовий загинути заради них. Сказано наче про Тетяну Корольчук.  Про неї, українку-патріотку наша розповідь.

У неділю, 3 березня, 36-річний чоловік, пішов з дому та досі не повернувся. Наразі його місце знаходження невідоме. Востаннє чоловіка бачили у селі Веселівка Красилівського району. Прикмети: зріст 170-175 см, міцної тілобудови. Має коротке русяве волосся. Був одягнений у сіру куртку, спортивні штани та кросівки. У випадку, якщо вам відома будь-яка інформація про місце знаходження Олександра, просимо повідомити за телефонами: (0382) 63-01-89, або (0382) 63-10-86.

 

У Кам'янці-Подільському рідні, колеги, школярі та представники міської влади зустрічали військовослужбовців інженерного технічного батальйону, які в рамках ротації повернулись додому із зони АТО.

Сьогодні вранці до Нетішинського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що невідомий зловмисник вдерся до приміщення церкви та викрав пожертви вірян.

Оперативна група з числа співробітників УСБУ у Хмельницькій області блокувала у районі проведення антитерористичної операції виплату пенсій бойовикам незаконних збройних формувань ДНР/ЛНР. 

4 квітня, близько першої години дня, в одній із шкіл трапилась надзвичайна ситуація. Під час перерви, біля молодшого корпусу 17 ліцею невідомий намагався викрасти школярку. Проте дівчинці вдалось вирватись із рук зловмисника.

Лауреатами Четвертого національного конкурсу «Благодійна Україна-2015», який стартував 14 вересня минулого року, стали і волонтери з Хмельниччини. Всього на адресу оргкомітету надійшло 712 заявок від благодійників з усієї України. Нагороджували переможців у 16 номінаціях.

Останнім часом тільки й мови про можливий перегляд вмісту споживчого кошика українця. Востаннє уряд формував його ще у 2000 році. Уже тоді народу пропонувалося їсти так, аби не вмерти з голоду, і одягатися лиш трошки краще жебрака. Бо, якщо на місяць у вашому кошику повинно бути 200 г гречки і 100 г вівсянки, 600 г риби і 1,2 кг яловичини, 300 г твердого сиру і 800 г домашнього (коров’ячого), 5 кг фруктів і 300 г сухофруктів, це викличе у вас оптимізм? Хоча рідний уряд не пожалів для нас із вами картопельки, заклавши її аж 7,9 кг на місяць для однієї особи! Авжеж, навіщо думати про корисніші й якісніші продукти для своїх громадян, якщо можна обійтися звичною картопелькою, ще й смаженою на олії!
Особливий сум викликає те, що витрати на харчування в українців нині становлять 53 відсотки від їхніх доходів. Тому, зрештою, те, що для однієї жінки вділяється на три роки один спортивний костюм, уже ні в кого песимізму не викликає. Бо чи багато нині ходить до спортзалу, а вдома або на городі можна і в дірявих штанях бути.
Але справа в тім, що саме вартість споживчого кошика визначає рівень життя громадян тієї чи іншої країни. Бо у кошику цьому — набір товарів і послуг, необхідних для задоволення наших першочергових потреб у середньому за рік. А ще важливо, що саме за вартістю споживчого кошика визначається величина прожиткового мінімуму і, як наслідок, розмір мінімальної зарплати і пенсії.
Що нині може покласти у свій кошик звичайний українець? Навіть не за цими куцими нормами, а насправді? Про це ми й запитали у мешканців області.

Перед самісіньким ранком ніч — найтемніша. Недарма ж мовиться: доки сонце зійде — роса очі виїсть! Це повною мірою підтвердив минулий тиждень життя України. Так, за кілька годин до своєї відставки, яку Верховна Рада оформила 289 голосами, на генпрокурора Шокіна напав «роботун», який скоріше нагадує «швидку Настю»: по дорозі до парламенту, з якого він вийшов із префіксом «екс», відправив у відставку полум’яного борця з «діамантовими прокурорами» — Давида Сакварелідзе. Так закінчилось гостре протистояння нового і старого в Генпрокуратурі, правди і кривди, честі й безчестя. Протистояння, за яким із затаєним подихом спостерігала не лише Україна — весь світ. Скажу свою думку: для мене очевидно одне — минулого вівторка Давида здолав Голіаф, (хоча в Біблії — навпаки). Здолав підло, застосувавши для розправи над борцем із корупцією принцип колективного доносу, який не використовувався в політиці з часів Сталіна. Адже як інакше можна розцінити «маляву» обласних прокурорів до Шокіна з проханням звільнити їхнього одеського колегу? Думаю, а може обласним прокурорам, зокрема й прокурору моєї рідної Рівненської області, варто було б зосередитися не на пошуку «компромату» на Давида, а на боротьбі з бурштиновою мафією, яка на Рівненщині минулого тижня дійшла до межі, до краю, до прірви, піднявши зброю на правоохоронців і поранивши, вдумайтесь — десятьох (!) поліцейських! Більше, як на Донбасі того дня!

У Міжнародний день поріднених