На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

Оперативники встановили, що "громадянин" квазі-республіки Придністров'я, попри заборону в’їзду, потрапив на територію нашої держави поза пунктами пропуску. Іноземець переховувався в одному із сіл Хмельницького району, а коли потрапив до рук спецслужби, не міг пояснити мету свого перебування в країні.

Просвітницький захід «Еко-адаптація» організували для переселенців, які знайшли прихисток в Хмельницькій громаді. Незважаючи на потребу змінити місце проживання, люди не змінили свої екологічні звички, а хтось готовий їх формувати, адже розуміють, що екологічний фронт теж важливий.

КП «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» проводить пільгове забезпечення ліками та медичними засобами задекларованого населення

Рятувальники ласкаво називають свою надійну помічницю – чотирилапу красуню «Наша славна Небраска»

Нещодавно Дунаєвецька територіальна громада  взяла участь в акції «100 лілій в 100 громад заради Перемоги» і потрапила до переможної сотні.

У Віньковецькій громаді розпочато процес дерусифікації населених пунктів.

Окружною прокуратурою міста Хмельницького у взаємодії із органами державного контролю та місцевого самоврядування зафіксовано факт порушення проведення робіт під час капітального ремонту покриття дороги в обласному центрі.

У рамках тижня відкритого врядування Асоціація міст України спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад та за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України провели у онлайн форматі Круглий стіл  "Залученість молоді у місцевому самоврядуванні".

на розробку ескізу поштової марки «Доброго вечора, ми з України!»

Укрпошта запрошує ілюстраторів, художників, дизайнерів та всіх, хто має художній хист та бажання спробувати себе в якості автора нової поштової марки України, випущеної в умовах воєнного стану. Конкурс – це унікальна можливість заявити про себе, запропонувавши власне оригінальне бачення ескізу поштової марки «Доброго вечора, ми з України!».

Як повідомив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: «Близько 8 тисяч осіб у місті потребують різних засобів фізичної реабілітації. Їх видавали і наш територіальний центр, і громадські організації. Тепер ми це все систематизували і створили один сучасний пункт видачі таких засобів. Вартувало це майже 600 тисяч гривень.

Служба безпеки України затримала 54-річного хмельничанина, який сприяв російським окупантам у проведенні підривної діяльності проти України.

«Цього тижня двічі в режимі онлайн виступав на сесіях місцевих рад в Польщі. Цього разу, це Жешув і Ченстохова.
Ми маємо хорошу комунікацію із містами за кордоном. Загалом взяв участь вже у 5 сесійних засіданнях: Ченстохова, Жешув, Чеханов (Польща), Прага (Чехія), Шауляй (Литва), а також 9 зустрічей-нарад з міськими голова Польщі, Литви, Чехії, Туреччини, Болгарії.

Відбулася зустріч представників АТ «Укрпошта» із громадою Петрашівського старостинського округу. Учасники зустрічі зібралися, щоб обговорити питання, яке останнім часом турбує всіх жителів громади, - запровадженням проєкту «Сільське відділення», який передбачає заміну стаціонарних відділень поштового зв’язку на пересувні.

З нагоди Дня Європи міським головою Староктснятинова Миколою Мельничуком відзначено Подяками виконавчого комітету міської ради настоятеля римо-католицької парафії Різдва Святого Йоана Хрестителя отця Станіслава МАНЬСКІ, настоятеля храму Святої Княгині Ольги Української Греко-Католицької Церкви Юрія ЛАНИКА, місіонерів та служителів РО «Громади Української Церкви Християн віри Євангельської» Слово Христове» Романа та Риту КОМАРИНЦІВ за особисту участь, безкорисну допомогу, налагоджену співпрацю у наданні гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

24 травня Кам’янець-Подільське АТ «Гіпсовик» відвідали колеги з Кишинева — представники АТ «СУПРАТЕН», що є однією з провідних фірм Молдови з виробництва будівельних матеріалів. На кам’янецьке підприємство особисто завітали генеральний директор АТ «СУПРАТЕН» Микола Триколіч і голова наглядової ради товариства Анатолій Пазгалов.

Фахівці ветеранського простору надають правову, психологічну підтримку, а також допомогу в пошуках роботи людям, чиї близькі сьогодні захищають Україну зі зброєю.

У Дунаївцях відбувся обласний дитячий фестиваль «Відкритий урок футболу», в якому брали участь учні Маківської територіальної громади та діти внутрішньопереміщених осіб, які проживають на території громади. Фестиваль організовано Українською Асоціацією футболу спільно з Хмельницькою обласною та Дунаєвецькою міською асоціацією футболу у рамках соціального проєкт, на меті якого —  допомогти дітям-переселенцям інтегруватись в життя громади, яка їх приймає.

Передача гуманітарної допомоги (насіння картоплі сортів, виведених у Франції для сільськогосподарських товаровиробників Шепетівського району) стала можливою завдяки злагодженій роботі Громадської організації «Хмельницька аграрна палата», Посольства Франції в Україні, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Хмельницької обласної військової адміністрації (Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА).

Жителі старшого віку сіл, які входять до складу Хмельницької територіальної громади, уже добре знають, що коли хочеться кругом навести лад, але не під силу справитись з роботою по господарству, завжди на допомогу прийдуть працівники Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Фахівці центру надають різноманітні послуги: покіс трави, обробіток присадибної ділянки, побілка фруктових дерев (обробка від шкідників), прибирання, ремонт тощо.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин і депутати Хмельницької міської ради звернулися з листом до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки із закликом визнати російську федерацію державою-спонсором тероризму. На переконання депутатів своїми діями росія намагається реалізувати давню мету, спрямовану на знищення незалежної Української держави, країн Європейського Союзу та панування у світі. Депутати Хмельницької міської ради закликають негайно визнати росію державою, яка підтримує та здійснює тероризм, а владіміра путіна - воєнним злочинцем і терористом. Текст звернення:

Cотні велосипедистів, із фотографіями загиблих на футболках, проїхали вулицями Хмельницького. Попри дощ і сильний вітер, у неділю відбувся велопробіг, приурочений пам’яті Героїв. Учасники заходу здавали й добровільні пожертви, аби придбати тепловізор для підрозділу, в якому служив Віталій Поліщук, відомий велоактивіст, радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури, який пішов до лав тероборони добровільно з перших днів повномаштабного нападу Росії на Україну. Загинув 9 травня. До велопробігу долучилися дружина Віталія Анастасія Ярова й родини інших хмельничан, які віддали своє життя за наше з вами мирне завтра.

Чергове спецпогашення нової поштової марки відбулося в обласній дирекції АТ «Укрпошта». Це перше видання марок серії «ВСЬО!», на яких позначатимуться значущі військові об’єкти російської федерації, котрі будуть знищені Збройними силами України протягом війни.

Її полотна — голос душі, яка неспокійна й зболена подіями в Україні. Кожен Герой картин — добре впізнаваний нами, бо завдяки своїй мужності й волі, долаючи страх і розпач, часто ризикуючи життям, виборював нашу свободу на рідній землі. Про багатьох із них уже дізнався світ.

Це й справді вічно жива краса, яка щоразу будитиме нові враження, створюватиме піднесений настрій, надихатиме та повертатиме до витоків, де проросло невмируще зерно української душі, в яких брала силу народна творчість.

Переможець європейського турніру
Вихованець Хмельницької ДЮСШ №3 Нікіта Білозерцев продовжує прославляти Україну на міжнародній тенісній арені.

У День Героїв на Алеї Слави, що на кладовищі у Раковому, рідні загиблих хмельничан, представники міської й обласної влади, військові, священники, капелани, небайдужі містяни зібралися, аби віддати шану тим, хто віддав стукіт власного серця за мирне небо, за цілісність і суверенітет нашої України. Нестримні сльози осиротілих батьків, дітей, дружин, що так пекельно нестерпно обпікали душі й рубцювалися болючими шрамами на серцях, змішувалися з дощем – плакали мужні воїни, бо ж як болить їм відчай найдорожчих…

До команди лікарів евакуаційного потяга, який ще виконує функції міні-госпіталю благодійного фонду «Лікарі без кордонів — Бельгія», долучилися й дві медичні сестри з Хмельниччини. Вони відгукнулися на запрошення Міністерства охорони здоров’я до медсестер, які мають досвід роботи у відділеннях інтенсивної терапії, попрацювати в міні-госпіталі на рейках.

Евакуйована родина сироварів із Бердянська відновлює свій бізнес на Хмельниччині. 

Лісова пасіка — місце з особливою атмосферою. Тут завжди витає в повітрі чудовий медовий аромат.

Не знаю, як спиться виплодку сатани, жорстокій потворі путіну, який із шкіри пнеться, щоб знищити нашу державу?! А от в українців зараз тривожні сни через постійні нічні повітряні тривоги, бомбардування, обстріли, через переживання за життя рідних і близьких, своїх захисників на фронті. Підступна сволота, відправивши війська на нашу землю, принесла руйнування, страждання і біль, змусила вісім мільйонів українців залишити свої домівки й майже п’ять мільйонів з них виїхати за кордон.

Ще колись письменник Марк Твен сказав, що для досягнення успіху обов’язково потрібно відчалити від тихої гавані. А далі, відчувши попутний вітер у вітрилі, впевнено рухатися вперед, відкриваючи нові горизонти!
Хмельниччина — воістину благословенна і багата людьми, які прославляють її далеко за межами України. Направду нам — подолянам — є ким пишатися, брати за приклад досвід кращих, тих, які, не боячись невдач і труднощів, вибрали для себе шлях, нерідко непростий, досягати висот на малій батьківщині.

Історія Валерія Станіславовича Яглінського — заслуженого працівника промисловості України — директора ТОВ «Деражнянський молочний завод» — знаного далеко за межами Хмельниччини — красномовно свідчить, що завдяки наполегливості, рішучості, постійному бажанню вчитися та вмінню згуртувати колектив однодумців — можна зайняти достойне місце серед кращих підприємств харчової промисловості нашої держави.

Це вже стало якоюсь вселенською напастю. Мало того, що телевізійні психотерапевти ледь не з першого дня повномасштабної російсько-української війни пророкують то її швидке закінчення, то кремлівський заколот, то відбуття путіна найближчим часом на концерт кобзона, то повне вичерпування запасу ракет в агресора, то неможливість поповнити особовий склад, бо нібито нема де взяти солдатів для «гарматного м’яса», так ще й не знати звідки набралася сила-силенна віщунів, ворожок, екстрасенсів, астрологів і мольфарів, які також зі знанням справи (напевно, через особисті знайомства з потойбічними сутностями та зірками) переконують у швидкому закінченні війни.

У школах завершується навчальний рік. Тож випускники, лише в нашій області їх понад 11 тисяч, стають перед вибором — куди піти, яку професію обрати? Та, обираючи фах, слід керуватися і раціональними міркуваннями, аби марно не витратити безцінні роки молодості на навчання, а потім залишитися без роботи за спеціальністю.
Про перспективи освіти, яку надає заклад вищої освіти «Подільський державний університет», за якими фаховими напрямами буде проводитися ним підготовка у нинішньому навчальному році, особливості набору абітурієнтів розповідає ректор цього відомого далеко за межами України вишу, доктор економічних наук, професор Володимир ІВАНИШИН. 

Незважаючи на всі труднощі й проблеми через війну в нашій державі, господарники наполегливо й активно засівали подільські чорноземи. Попри нестачу ресурсів та складні погодно-кліматичні умови агроформування всіх форм власності Хмельниччини практично завершили сівбу ярих культур, повідомили в управлінні розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА.

Нещодавно в рамках проведення акції «Незламні» відділом освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради організовано та проведено благодійний товариський матч з футболу серед команд «ОТГ Стара Синява» та «ОТГ Деражня «Олімп».

Плести маскувальні сітки в Новоушицькій центральній бібліотеці почали ще з перших днів повномасштабної війни. Жителі громади стали активними учасниками волонтерського руху, своєю працею максимально наближаючи перемогу.

Нещодавно в Дунаївцях відбулася довгоочікувана подія – урочисто відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. У заході взяли участь депутат Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко та міський голова Веліна Заяць, які привітали усіх присутніх з такою приємною подією та побажали продуктивної роботи у наданні якісних медичних послуг жителям на благо територіальної громади.

У Кам’янці-Подільському реалізовано черговий соціальний проєкт – на вулиці Соборній відкрито  перукарню, у якій працюють майстри-перукарі та фахівці з манікюру з числа вимушених переселенців. Особливістю закладу є й те, що отримати у ньому  послуги можуть не лише внутрішньо переміщені особи (таких у місті над Смотричем близько тридцяти тисяч), а й пересічні кам’янчани. Всіх дітей тут обслуговують безкоштовно.

Низка заходів об’єднала минулого четверга небайдужих жителів Ярмолинецької громади.

В Кам’янці-Подільському минулої суботи  в рамках програми травневого тижня «Підтримуємо армію. Дбаємо про дітей. Наближаємо перемогу», присвяченого Дню міста та Дню Європи, проведено низку заходів.  А розпочалися вони  на майдані Відродження зі  спільного  міжконфесійного молебню «За Україну, Кам’янець і мир». Кам’янчани та гості міста  просили миру і перемоги для України, захисту для її воїнів, підтримки для тих, хто втратив рідних через  вторгнення російського агресора  в Україну.

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки у  Староушицькій територіальній громаді відбулася низка заходів.

При розборі завалів багатоповерхівки в районі приміської АЗС-2 на проспекті Миру Маріуполя в підвалі знайшли близько 200 тіл загиблих під завалами з високим ступенем розкладання. Через відмову місцевих збирати та упаковувати тіла загиблих, МЧС росії залишило місце робіт. Крізь частково розібрані завали чути сморід майже у всьому кварталі.

З нагоди відзначення Дня Героїв музей історії міста Хмельницького представив хмельничанам і гостям міста одноденну виїзну виставку «Українське військо: 1917–1921».

Прокурори Чернівецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону довели вину 22-річного уродженця Чернівецької області, контрактника військової частини та його 21-річного односельчанина, які, як встановило досудове розслідування, у березні 2020 року спершу побили та обікрали у Кам’янці-Подільському місцевого мешканця, а через кілька тижнів – напали на жінку похилого віку, яка поверталась додому.

20 травня виповнилося 30 років з часу створення молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці», який діє на базі громадської організації «Відродження традицій Поділля».

Мешканці Жердя, що на Чемеровеччині, у кожній справі і активні, і згуртовані, і працюють на вагомий результат. Віднедавна у три етапи роботи міні-цеху  виготовили 172 банки тушонок, 48 банок паштетів, 342 банки м’ясних кашів та залили 26 літрів смальцю. Усі консервації спрямовані у військові частини, як продовольча підтримка від тилу для фронту.

ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» повідомляє про реалізацію ініціатив, метою яких є підтримка українських компаній-експортерів в умовах війни.

Відтепер на цьому каналі буде розміщуватися інформація щодо заходів з психологічної підтримки дітей і батьків. Запрошуємо приєднатись до телеграм-каналу за посиланням: https://t.me/+jWAr5UPV3Ss3MWMy

 

Управління культури і туризму оголошує прийом документів на здобуття міської премії імені Богдана Хмельницького та міської премії імені Михайла Якимовича Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2022 році до 01.08.2022 року (Положення про премії додаються).

Орест, голова прес-служби полку «Азов» перебував на «Азовсталі» з початку оточення Маріуполя. Напередодні свого виходу з вщент розтрощеного заводу, він зняв щемкий фільм-прощання.

«Молімося разом за живих і померлих в Україні. Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині!», — закликавглава УГКЦ блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 86-й день повномасштабної війни Росії проти України.

Фахівці R&D центру YouControl проаналізували дані ЄДР юросіб російської федерації на присутність українських компаній у структурі власності російських організацій. Як виявилося, 273 українські компанії та організації мають зв’язки із 251 російським підприємством. Крім того, 40 українських компаній із проаналізованого переліку, входять до відомих фінансово-промислових груп або групи компаній.

Нещодавно завершилася Всеукраїнська виставка «Святково-обрядовий хліб Великодня», яка проходила в рамках Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності», а її виставкові матеріали стали експонатами Музею Хліба Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Якщо Вам потрібна інформаційна чи консультаційна підтримка, Ви можете звернутися до нас та отримати кваліфіковану консультацію з питань надання адміністративних послуг.

Заступник міського голови Микола Ваврищук зустрівся з представниками Фундації Поланія, організації, що представляє неурядові благодійні організації Польщі та інших країн Європи. Метою організації є надання гуманітарної допомоги людям, які її потребують, зокрема сприяння постраждалим від війни. Представники організації прибули до Хмельницького з місією оцінити спектр нагальних потреб та, безпосередньо, здійснити аналіз ситуації, яка відбувається в місті Хмельницькому. В ході зустрічі обговорили низку питань, а саме: перспективи надання гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям, які перебувають у місті, можливість забезпечення їх продовольчими товарами. Заступник міського голови подякував польському народові в особі представників благодійної організації за підтримку українського народу, зокрема й хмельничан, у важкий для України час, і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

23 травня – День Героїв. Це свято величі духу українських вояків – борців за волю України, символ незборимості Української Нації.

Кінусайга - маловідоме японське мистецтво. Метою майстер-класу є ознайомлення із японським мистецтвом тканинних панно.

Щотижня до «Подільських вістей» надходять скарги від передплатників про те, що їм невчасно чи взагалі не приносять газету, вони просять редакцію виправити ситуацію.
Вкотре наголошуємо: це ганебне порушення професійних обов’язків працівниками поштових відділень, здебільшого — пересувних, які діють на свій розсуд. Попри те пошта отримує від редакцій майже 30 відсотків коштів зі всієї передплати саме за адресну доставку газет передплатникам. Тож кожен із вас, шановні читачі, має повне право вимагати доставляти передплачене видання «Подільських вістей» за вашою домашньою адресою.
Про всі недоліки повідомляйте керівництву Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта», зокрема: директору Миколі Володимировичу Громову —  050-375-01-26 та заступнику директора Костянтину Сергійовичу Чавелюку — 098-550-23-98. Відстоюйте своє право на отримання свіжої друкованої інформації.
Позбавлення громадян цієї можливості, особливо в період війни, прирівнюється до злочину. За результатом того, як виправляють поштовики свої помилки, чи йдуть назустріч людям, інформуйте в редакцію за номером 097-648-48-21. Кожен із цих фактів стане підставою для звернення до суду для відшкодування завданих збитків.

Навряд чи змогли сценаристи та режисери відобразити у блокбастерах із найкрутішими голлівудськими акторами події, які спостерігаємо в «Азовсталі». Майже три місяці полк «Азов», 36-та бригада піхоти, 112-та бригада Нацгвардійців, прикордонники вражають неймовірною стійкістю, надзвичайною патріотичною жертовністю. Це вони «перемололи на фарш» кращі сили окупантів — повітряні, десантуру, спецпризначенців, кадирівців і батальйон «Сомалі». Ось де справжні герої, ось де жахливе реаліті-шоу, яке відкриває кожне інтерв’ю з підземелля «Азовсталі». Сталеві люди зроблять неможливе.

Вечірньої пори в селі Головлі, що на Славутчині, 60-річний господар випивав зі своїм 50-річним гостем із Нетішина.

Статусом яких тільки столиць не наділяли Кам’янець-Подільський: з червня 1919 року по листопад 1920 року він був центром Української Народної Республіки, де працювали уряд, міністерства, навіть друкувалися гроші; з 2010-го — столицею української байки, в якій довгий час жив і творив патріарх цього літературного жанру, в’язень російської Колими Микита Годованець; відомий Кам’янець далеко за межами України як столиця фестивалів та повітроплавання, а в 2019 році навіть виборов звання молодіжної столиці.

За добу на Хмельниччині горіло 11 разів, шість із них — пожежі в екосистемах. Також палали будинки та господарські будівлі.

Розпорядженням Президента України 30 квітня цього року звільнено з посади голови Шепетівської райдержадміністрації Анатолія Катеренчука і цього ж дня його призначено головою Хмельницької районної адміністрації.
 Про завдання, які ставить перед собою новопризначений керівник, про перші кроки на цій посаді та розв’язання нагальних проблем — в інтерв’ю з Анатолієм Катеренчуком.

можна буде незабаром на Городоччині. Днями кілька десятків працівників бюджетних установ провели обробіток лавандового поля.

Житель Нової Ушиці Володимир Авксентійович Коваль, без сумніву, є одним із найстаріших жителів України. Керівництво місцевої громади неабияк гордиться своїм земляком, адже він — жива історія нашої держави.

Нещодавно в Деражнянському міському історичному музеї відбулося відкриття унікальної виставки під оригінальною назвою “Ну, як таки, щоб воля — та пропала? Се так колись і вітер пропаде!”. Цікавий захід відвідали начальник відділу культури і туризму Микола Черкаський, поетеса Ольга Ковпак, вчителі міських шкіл та інші.

І на думку не спадало 91-річній Ользі Нагорній, що у її житті знову повториться війна. Вона, клята, рясно сіятиме страждання та горе, безупинно збиратиме найдорожче. Уже російські окупанти нещадно знищуватимуть міста, безжально катуватимуть та вбиватимуть мирних українців.
Хоча й минуло вісім десятиліть, та пенсіонерка не забула жахіть перших днів війни, які бачила на свої очі.

Чимало щасливих шлюбів розпочалося зі знайомства в Інтернет-просторі. Втім, констатують у поліції області, останнім часом збільшується кількість інтернет-шахраїв. Як не втрапити на їхній принадливий гачок, розповідають у секторі комунікації ГУ Нацполіції в області, наводячи найпоширеніші приклади шахрайства.

На Хмельниччині, як і в інших регіонах України, відбувається народний бунт проти символів тоталітарного комуністичного режиму. Перейменовуються вулиці, здійснюється демонтаж пам’ятників, чи їх окремих елементів. У багатьох випадках, хоч із запізненням, це чиниться відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а в окремих випадках закон м’якший за думку ініціативних груп.

«Доброго дня, шановна редакціє. Інформацію в соціальних мережах про переміщення військової техніки ворог використовує на шкоду Україні. Такі необдумані вчинки призвели до пошкодження інфраструктури та загибелі людей. Тож надрукуйте, будь ласка, на своїх шпальтах про те, які саме відомості й за яких умов не слід поширювати, яке покарання загрожує за протиправне розповсюдження інформації про переміщення військових. Петро Самсуненко».

17 травня Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проєкт постанови “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану” зі спрощеним порядком оренди. Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

Боєць полку "Азов" Дмитро Козацький з позивним Орест – студент Національного університету «Острозька академія», автор фотографії, зробленої  на території заблокованого заводу «Азовсталь». Їй в народі дали назву «Світло переможе». Це Дмитро Козацький під звуки вибухів співав легендарну пісню «Стефанія», а раніше публікував світлини поранених українських вояків з Азовсталі, які вразили світ.

Щорічно учні закладів загальної середньої освіти громади беруть участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». До участі в конкурсі залучалися заклади загальної середньої освіти, які підпорядковуються Департаменту освіти та науки. Цьогоріч, попри воєнний стан, 46 закладів загальної середньої освіти виявили бажання взяти участь у конкурсі. Загалом для участі в цьогорічному конкурсі надійшло 252 роботи.

У вівторок, 7 червня, на сайті «Прозорро. Продажі» відбудеться черговий аукціон з продажу прав на земельні ділянки комунальної власності.

Свобода та незалежність країн – головні цінності Європейського Союзу. Саме зараз, у жорстокій боротьбі з російським агресором, українці відстоюють власну свободу, землі, культуру, мову та цілісність країни. Хмельницький приймає вітання із Днем Європи від закордонних міст-партнерів.

Поїзд №771/772 сполученням Київ-Хмельницький курсуватиме щоденно з 20  травня. 

Одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо легального працевлаштування безробітних на нові робочі місця є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Такий термін покарання за зґвалтування малолітнього хлопчика відбуватиме тепер за гратами вітчим-негідник.

Горіли житлові будинки, господарчі будівлі та екосистеми.

12 тисяч доларів США за успішне проходження аспірантури та захист кандидатської – саме таку суму запросила завідувачка відділу аспірантури та докторантури хмельницького вишу для сприяння у розв’язанні цих питань.

Вранці 17 травня в Хмельницькому сталася аварія за участі тролейбуса, який врізався у стовп.

Артеріальна гіпертензія (АГ) — хронічне захворювання, при якому головною діагностичною ознакою (симптомом) є стійке підвищення кров’яного тиску в артеріальних судинах, що примушує серце працювати з більшим навантаженням для забезпечення нормальної циркуляції крові в кровоносних судинах великого кола кровообігу. Підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень. Щоб виявити АГ, необхідно знати її ознаки, регулярно вимірювати тиск і спостерігати за власним станом.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної продукції та продовольства України в Фейсбуці, передає Укрінформ.  «Загалом в квітні цього року було експортовано у 2,92 раза більше, ніж у березні. Обсяги експорту залізничним транспортом зросли на 238%. Протягом березня і по 9 травня включно залізницею було перевезено 61% від загального обсягу реального експорту зерна, шротів і рослинних олій, тоді як морським транспортом – 29%», — йдеться в повідомленні. 

Ефективний розвиток суспільства неможливий без набуття його членами навичок інформаційної та кібербезпеки. Вміння орієнтуватися в інформаційному просторі є вкрай важливим для сучасних людей. А з початком повномасштабної війни російської федерації проти України ми побачили ще й гостру потребу протистояння на інформаційному фронті. Окрім фізичної безпеки, для населення важливою є і безпека в онлайн-сфері.

7 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-IX.

Кабінет Міністрів України 20 березня 2022 року прийняв Постанову №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні».

Інформація — потужна зброя під час війни. Тому важливо не поширювати в соцмережах дані про позиції ЗСУ або місця, де нещодавно пролунали вибухи. Не допомагайте ворогу, допомагайте українській армії.

Укрзалізниця відновила продаж залізничних квитків через Приват24 та інші канали продажу ПриватБанку.

Третій місяць Україна героїчно протистоїть російським окупантам. Третій місяць Хмельницький забезпечує надійний тил, допомагає воїнам, вимушеним переселенцям та оплакує Героїв. Більше про життя громади в умовах воєнного стану - в ефірі програми “Час мера”.

Медівка й інші медові напої виробництва ТзОВ «Українські медовари» вперше відправлені до Антарктиди. Вони успішно здолали 15 тисяч кілометрів і нині вже на станції «Академік Вернадський», куди прибули члени 27 Української антарктичної експедиції. Крім того, на станцію доставлено 140 тонн пального та понад 80 тонн різних вантажів — від річного запасу їжі до будматеріалів.

У Славуті 14 травня колектив Будинку дитячої творчості  під керівництвом директора закладу Ірини Руденко провів благодійний концерт «Мистецтво заради життя», аби зібрати кошти на підтримку славутчанина — важкопораненого військового Збройних Сил України Михайла Юрчука.

Жінки з Великої Медведівки, Сошок, Новичів, Полян, Великої Рішнівки Шепетівського району всім, чим можуть, підтримують Збройні сили України. Турбота про чоловіків-односельців, котрі захищають Україну, підтримка різних військових частин почалася з перших днів війни.

Війна опалила життя не лише тисяч мирних жителів нашої країни. Величезна кількість домашніх улюбленців також постраждали від обстрілів, отримали поранення, залишилися без турботи своїх господарів. З перших днів війни ветспеціалісти «Першого військового шпиталю ветеринарної медицини» на чолі з Кирилом Чумаковим надавали допомогу як тваринам переселенців, що приїздили на Хмельниччину, так і службовим, що несуть службу разом з нашими захисниками.

Жодного турніру без нагород! Саме з таким девізом виступають українські дзюдоїсти на міжнародній арені. Сьогодні маємо приємну звістку з Кубку Європи серед юніорів, який цими вихідними відбувся у французькому Нантерре.

З початку російської військової агресії на території України дуже велика кількість дітей втратили батьків або залишилися без батьківського піклування.

Вихованець ДЮСШ №3 Нікіта Білозерцев продовжує прославляти Україну на Європейській тенісній арені.

Без матері залишилось троє дітей, а її чоловікові, який побив свою дружину до смерті, суд оголосив вирок. За вбивство жінки зловмисник проведе наступну частину життя за ґратами.

Редакція Релугуйно-інформаційної служби України (РІСУ) підсумувала дані про вихід громад з Московського Патріархату і їх приєднання до Православної Церкви України у період з 24 лютого 2022 року по областях. Лідерами є Хмельницька область, де ряди МП залишило 55 громад, і Волинська — 32 громади.

«Відвіз двом нашим підрозділам (86-му батальйону ТрО ЗСУ і 19-му стрілецькому батальйону) 6 автомобілів, 3 тепловізори, 7 квадкороптерів, а також 60 повербанків (потужністю 10000 і 48000), генераторів, інженерного приладдя, маскувальних сіток, господарського приладдя, 80 медичних сумок із тактичною медициною та багато інших важливих і потрібних речей.

Материнство - найвідповідальніша та найприємніша місія жінки на планеті. Саме завдяки мамам у нас є майбутнє. У рамках Дня матері та Міжнародного дня сім’ї управління праці та соціального захисту населення міської ради спільно з управлінням культури і туризму організували святкову зустріч з жінками Хмельницької міської територіальної громади, які мають почесне звання «Мати-героїня». Захід відбувся у Хмельницькій школі мистецтв.

 Дуже болить душа за долю українських воїнів, які нині перебувають у повному оточенні на металургійному комбінаті «Азовсталь». Наших захисників цілодобово обстрілюють із гармат, мінометів, танків. За ніч ворог здійснює до 25(!) авіавильотів для бомбардувань. Першого травня, з допомогою ООН, розпочалася евакуація цивільних (в основному жінки, діти та люди похилого віку), які перебували в бомбосховищі заводу. До сьомого травня вдалося евакуювати майже всіх цивільних осіб.

Виходить і буде виходити! Це відповідь для передплатників і читачів, які стурбовані, чи є можливість у редакції «Подільських вістей» друкувати газету в цей складний час.

Виділяють декілька причин поганої схожості насіння моркви, основними з яких є недотримання правил посіву господарями.

— Тут добре, спокійно і затишно, — говорить Аліна, з якою розмовляємо у фоє будівлі, яка раніше слугувала інтернатом для літніх, але тепер це прихисток для 74 переселенців, які вимушено покинули свої домівки через військові дії.

Готується до чемпіонату
Провідний плавець Хмельниччини, дворазовий призер Олімпійських ігор Михайло Романчук продовжує підготовку до чемпіонату світу з водних видів спорту, який заплановано провести з 18 червня по 3 липня в Будапешті.

Днями в Ярмолинецькій центральній бібліотеці відбулася презентація нової книги луганської письменниці Наталі Міхайлової «Три кольори осені».

Механізм подання декларації про провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану
З метою сприяння ведення бізнесу у період воєнного стану з 11.05.2022 у Центрі надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради стала доступною нова послуга – подача декларації про провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану.

Світлини, які відображають події війни на Донбасі, у ці дні несуть особливе посилання, відкриваються по-новому, сприймаються з подвійним болем і гостротою. Їх робив у період своєї служби, в 2015-2017 роках, боєць окремого батальйону «Донбас» Юрій Величко. Жодна з цих світлин не постановочна, кожна — відображення реалій життя на передовій. Сам автор назвав цикл цих фотографій «Життя на нулі». Саме на цьому відліку, коли ти впритул наближаєшся до найстрашнішого, оцінюєш все по-іншому, сприймаєш все інакше. Життя «на нулі» оголює твої нерви, твої відчуття і спонукає до роздумів, які твій мозок раніше не допускав.

особам, які постраждали на території України внаслідок вибухонебезпечних предметів, в ЦНАП міста Хмельницького

З 10 травня 2022 року у Центрі надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради стали доступними нові адміністративні послуги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами:
- надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів;
- надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Мабуть, про факти вражаючого об’єднання, вражаючої злагодженості розповідатимуть колись у підручниках з історії. Аби й наступні покоління знали, що свята Перемога виборюється не лише на фронті.
Згуртованість людей, яку побачили з перших днів війни, величезне бажання допомогти українським воїнам, жителям зруйнованих рашистами міст, сіл, спільне переживання за долю країни вкотре засвідчили, що українці — особливий народ, що спільна біда змушує забути про чвари, непорозуміння, а натомість робити свій посильний внесок, аби наблизити наш переможний день.

Як на мене, найбільше рватиме на собі волосся і слізно оплакуватиме  кончину хитрого лиса Кравчука не хто інший, як кремлівський ліліпут. Бо ця рептилія, звісно, дякує найбільшому зраднику України за те, що легко наповз на нашу землю, винищує її генофонд і в цілому весь наш багатостраждальний народ.

Олена Лемещук — заступник керівника Деражнянського молокопереробного підприємства, депутат Хмельницької обласної ради, ще й дуже творча особистість. У 2012 році у видавництві «Поліграфіст» вийшла її художньо-документальна повість «Шляхи — дороги». Збірку вона присвятила золотому ювілеєві батька — Валерія Станіславовича Яглінського. У ній — теплі спогади про рідну й близьку людину, відгуки колег, друзів, знайомих, цікаві фотоілюстрації... Донька доклала зусиль, аби книжка справді зацікавила читача.

На території Меджибізької територіальної громади знайшли прихисток понад 1250 переселенців із тих областей України, де ведуться активні бойові дії. Майже вісім сотень із них вирішили залишитися в громаді до закінчення війни.

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні-червні та серпні-жовтні.
Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

ІТ-індустрія в Україні продовжує розвиватися. Цьому не завадила пандемія та війна. Галузь одна з небагатьох, яка приносить у країну валютний виторг під час війни в умовах падіння ВВП.

У Хмельницькому відбуваються приємні події. Троє хлопчиків побачили світ у Хмельницькому міському перинатальному центрі 8 травня, у День матері. Їх матусь із подарунками та привітаннями сьогодні відвідав міський голова Олександр Симчишин. А у сквері імені Т. Шевченка відбулася виїзна церемонія для пари закоханих хмельничан – військовослужбовця територіальної оборони Олега та його нареченої Наталії, на яку також завітав очільник міста, аби привітати молодят.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 29 квітня 2022 р. № 509 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 334» внутрішньо переміщені особи (ВПО), які втратили роботу під час дії воєнного стану, зможуть стати на облік в службі зайнятості – через мобільний застосунок Дія, Портал Дія або особисто підійти в найближчий центр зайнятості.

Профілактична дезінфекція і промивка міських водопровідних мереж здійснюється двічі на рік (навесні у травні та восени у вересні) на підставі плану, який погоджується з виконавчим комітетом Хмельницької міської ради та санітарною службою міста з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя хмельничан.

Чотирилапий сапер Патрон приїхав разом зі своїм господарем-рятувальником на Хмельниччину.
На малу батьківщину, в село Гуту-Яцьковецьку, що на Дунаєвеччині, завітав начальник групи піротехніків нічних робіт та підводного розмінування, офіцер-піротехнік, майор Михайло Ільєв разом зі своїм  знаменитим чотирилапим другом-героєм.

Тепер консультаційний супровід зможуть отримати не лише релоковані, а й інші роботодавці

З початку бойових дій на території України Держпраці докорінно змінила підходи до реалізації своїх повноважень. Головним вектором діяльності визначено консультування та надання допомоги в організації процесу виробництва з метою збереження та зміцнення економіки України.
Першим кроком стала консультаційна підтримка підприємств, які перемістили своє виробництво у більш безпечні регіони України. Реалізація цього проекта підтвердила свою ефективність, понад 3 тисячі суб’єктів господарювання вже скористалися фаховою підтримкою спеціалістів Держпраці та її територіальних органів.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», АТ «Укрпошта» та ГО TECHBUREAU запускають ініціативу Made in UA Support Project. В рамках проєкту 100 українських крафтових виробників, які готові залишатися в країні та шукають шлях для продовження діяльності, зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів. Подача заявок на участь в проєкті стартувала 27 квітня на платформі UAmadesupport.com і триватиме до 10 травня. Ініціатива проходить за підтримки Національного проєкту з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес. 

 

«Охтирка! Місто-Герой! Відвідали місто, поспілкувалися з міським головою, представниками влади міста, працівниками міської лікарні. Передали у міську лікарню Охтирки медичний реанімобіль «Mercedes», медичне обладнання (апарати ШВЛ, дефібрилятори, пульсоксиметри) та кількасот кілограм медикаментів, засобів гігієни. 

Кровоспинний  турнікет – найголовніший елемент в аптечці військового. Це засіб боротьби з критичною кровотечею, яка виникає при пошкодженні магістральних кровоносних судин кінцівок. При пораненні кінцівок безпосередньо в зоні активного обстрілу противником єдина надія не померти від втрати крові – використати якісний кровоспинний турнікет. На жаль, критична кровотеча – це головний фактор смертності на полі бою, близько 75%.

У День пам’яті та примирення у Кам’янці-Подільському у сквері «Гунські криниці» врочисто відкрито скульптурну композицію  «Закрите небо».  Символізує вона те, про що з перших днів війни мріють усі українці – закрите від ворожих ракет небо, й  зображає  величезні руки, які підтримують фігуру жінки з крилами. В ногах  скульптури  –  лавка, зроблена напівколом і з вирізьбленим на ній рядком з вірша Шевченка: «…А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі». 

«Впродовж тижня у режимі онлайн взяв участь у сесіях органів місцевого самоврядування Чеханова (Польща), Шауляя (Литва) і Праги (Чехія).

Ви підприємець, який займається вирощуванням квітів, садженців, дерев чи насіння?
А може власник бізнесу, який створює прекрасні ландшафтні дизайни?
Чи ви продавець добрив?
Або ж дистриб’ютор садової мінітехніки?
Впізнали себе?
Тоді пропозиція саме для вас!
14 травня у центральній частині міста Хмельницького відбуватиметься виставка-ярмарок садівництва та городництва!
Участь підприємців у виставці безкоштовна!
Всі деталі за телефонами: (068) 013-81-11, 65-61-26.

Не гайте часу, телефонуйте вже!

В приміщенні тиру Спортивно-культурного центру «Плоскирів» тривають роботи по внутрішньому оздобленню повстанської криївки. Кімната-музей буде використовуватися для елемент у патріотичному вихованні маленьких українців та знайомитиме з частиною історії Українського народу, а саме розповідатиме про боротьбу воїнів Української повстанської армії.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав 21-річного хмельничанина винним у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту психотропної речовини у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України).

Уряд своєю постановою затвердив нову редакцію Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які перемістилися у період воєнного стану, з врахуванням пропозицій Асоціації міст України.

Донорська кров зараз стала надзвичайно затребуваною. На Хмельниччині її використовують не лише для мешканців громади та військовослужбовців, а й для інших областей України, зокрема в зонах бойових дій.

День пам’яті та примирення (8 травня), День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) на Хмельниччині цього року не відзначатимуть масовими заходами. Комендантська година у Хмельницькій області в найближчі дні залишається незмінною: з 23:00 до 05:00. Обмеження пов’язані з високою ймовірністю обстрілів українських міст 8 та 9 травня.
«Жодних масових заходів не буде відбуватися на території нашої області. Комендантська година теж не змінюється. Завжди можна піти самому та вшанувати пам’ять наших загиблих воїнів, наших українців. Це можна зробити самостійно», - зазначив Сергій Гамалій.
Також Центр протидії дезінформації при РНБО України наполегливо просить населення особливо уважно реагувати на сигнали повітряної тривоги у ці дні.

Про це повідомила прес-служба Шепетівської міської ради: «У зв’язку із дефіцитом пального на АЗС із 7 травня 2022 року рух громадського транспорту у Шепетівській територіальній громаді буде призупинено! Про відновлення роботи транспорту буде повідомлено. Дякуємо за розуміння у такий складний для країни час».

Великомученик Юрій або Георгій (Γεώργιος – грецький відповідник нашого імені Юрій), є широко відомим святим у християнському світі. За мужність і непохитну віру, які не дозволили катам примусити його зректися віри у Христа, Юрія називають Переможцем – переможцем зла, неправди та людської люті.

 

Сьогодні в закладах освіти робототехніку та програмування, нанотехнології та штучний інтелект справедливо називають освітою майбутнього. Адже робототехніка суттєво впливає на всі сторони життя та діяльності суспільства. Зрозуміло, що назріла невідкладна потреба у фахівцях для розробки, конструювання та програмування роботів.

Освітній хаб Хмельницької міської територіальної громади створений для потреб мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб. 

У жовтні 2021 року житель Хмельницького району, керуючи автомобілем «Mercedes Benz 412 D» рухаючись в обласному центрі по вул. Трудовій, порушив правила дорожнього руху, що спричинили загибель хмельничанина.

важливий крок становлення української державності крізь призму бойового подвигу.
Саме таку назву мав освітньо-просвітницький проект-конкурс, організаторами якого стали Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради, Центр національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Хмельницька міська «Просвіта».

З 5 травня 2022 року в управлінні адміністративних послуг Хмельницької міської ради (вул. Соборна, 16) реалізується соціальний проєкт для внутрішньо переміщених осіб, які змушені були виїхати зі своїх домівок з 24 лютого 2022 року, коли рф розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну, з прийому документів для оформлення, обміну та видачі паспорта громадянина України, а також паспорта громадянина України для виїзду за кордон у відповідні години: з 13.00 год. до 15.00 год. - понеділок - п’ятниця.

З початку повномасштабного вторгнення рф за допомогою СБУ проведено 9 обмінів і повернуто до України 324 наших полонених. Усе це – у рамках взаємодії та системної і кропіткої роботи Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених.

Провідний плавець Хмельниччини, дворазовий призер Олімпійських Ігор у Токіо Михайло Романчук продовжує підготовку до чемпіонату світу з водних видів спорту,  проведення якого заплановане на 18 червня – 3 липня в місті Будапешті (Угорщина).

Триває підтримка співвітчизників, котрі постраждали від рашистської нечисті. Нещодавно з обласного гуманітарного хабу при Хмельницькій обласній військовій адміністрації черговий гуманітарний вантаж вирушив на схід України.

З 4 травня 2022 у Центрі надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради стала доступною нова послуга – повідомлення про пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна. Адже через повномасштабне вторгнення рф тисячі українців втратили житло в Харкові, Маріуполі, Києві, Бучі та інших містах. Після нашої перемоги держава відбудує кожну домівку, тому вже зараз збирає інформацію та фіксує збитки.

  

Прикордонники продовжують очищати Україну від рашистського сміття.

Третій місяць поспіль щоденно з 8.00 до 19.00 у спорткомплексі Хмельницького національного університету (вул. Інститутська, 8/2) плетуть сітки для українського війська.

Сімдесятишестирічного чоловіка, який зник другого травня, розшукали поліцейські.

про проведення електронних торгів на передачу права на розміщення тимчасових споруд в парку ім. М. Чекмана.

Кожен день війни приносить не тільки повідомлення про нові її жертви як серед військових, так і мирного населення, але й про жахливі воєнні злочини рашистських окупантів. Здавалося б, після їхніх звірств у Бучі, Ірпені, Бородянці та сотнях міст і сіл Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини та інших областей, куди прийшли окупанти, стертого з лиця землі Маріуполя з десятками тисяч убитих жителів, вже не можливо нічим більше вразити і болісно здивувати. А виявилося, що можна. Що немає межі жорстокості, дикунства й цинізму нелюдей «русского міра».

Ще із кінця квітня на багатьох стелах автозаправок обласного центру можна було спостерігати  суцільні нулі замість цінників,  що промовисто свідчило для водіїв про відсутність пального, лише на деяких висвічувалася графа або з дизпального, або зрідка — з бензином А-95 та автогазом. І така картина спостерігається по всіх містах України. Ажіотаж із кожним днем наростає, і до кінця не зрозуміло, чого чекати водіям. Черги на заправках після сьомої ранку розтягувалися до пів сотні автівок, а в години пік — набагато більше. На найбільших мережах автозаправок вже встановили ліміт — по 10 літрів на добу приватним клієнтам, деякі за відсутності карти лояльності — продають лише по 5 літрів в одні руки. Такі рішення довелося прийняти, щоб максимально забезпечити роботу критичної інфраструктури та покрити військові потреби.

Нещодавно наші мужні воїни-десантники вкотре знищили підрозділ російських окупантів. Як повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, серед особистих речей ліквідованих путінських найманців був електронний проїзний документ на рейс Уфа — Чебаркуль на 22 квітня цього року. Як відомо, саме в місті Чебаркуль дислокується велика кількість військових частин зс рф. Однак назад з України «визволителя» повезуть уже без квитка...

...

Із початку повномасштабної війни в Україні, нас підтримало чимало країн Європейської співдружності. Проте найактивніше та найбільше нам допомагає саме Республіка Польща. Мільйони українських біженців буквально за кілька тижнів перетнули польський кордон, тікаючи від війни, всіх їх прихистили й влаштували в сусідній державі. Польща взяла на себе левову частку цієї проблеми, адже туди був спрямований найбільший потік українців. А ще поляки надають дуже потужну і гуманітарну, і військову допомогу.

Люди, в яких життя розділилося на до і після, і які, рятуючи своє життя і близьких, втратили все, нажите мозолями і розумом, помітно вирізняються серед інших. Багато хто на невизначений період втрачає сенс життя, але є й такі, які, пригасивши незагоєну рану, починають новий виток боротьби. Напевно, нелегко починати життя заново, коли за плечима вже майже пів сотні літ життєвого досвіду, половина з яких покладена на вівтар вирішення питань відкриття власного бізнесу для забезпечення потреб сім’ї, а друга половина — на його вдосконалення та отримання насолоди від реалізованого.

«Контінентал Фармерз Груп» уже втретє проводить проєкт «Розумний город». Це соціальна ініціатива аграріїв для дітей та юнацтва, які мешкають у громадах присутності Компанії. Навіть зовсім юні українці мають шанс наблизити перемогу. Кожен засаджений клаптик зараз має зовсім іншу цінність, ніж у мирний час. Тож учасники проєкту зможуть зростити свою частинку перемоги на власній грядці та разом із «Контінентал» підтримати продовольчу безпеку України!

 Нагоряни — один із дванадцяти сільських населених пунктів, які під час децентралізації увійшли до складу Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. З тих пір, у силу різних обставин як об’єктивних так і суб’єктивних, у селі не функціонував фельдшерсько-акушерський пункт, який не бачив ремонту понад два десятиліття. І ось днями, після довгої перерви він знову відчинив двері, але вже капітально відремонтований. Тож відтепер близько 600 нагорян зможуть отримувати в оновленому, затишному та теплому приміщенні медичні послуги, які їм надаватиме досвідчений медпрацівник Ірина Юрчак.

З перших днів повномасштабної російсько-української війни колектив Кам’янець-Подільського товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнтранс», яке очолює заслужений автомобіліст України Віктор Антонюк, не лише показує зразки сумлінної праці на трудовому фронті, а й продовжує активно допомагати Збройним силам України. Так, для потреб військових автомобілісти передали кілька вантажівок, поділилися з ними пально-мастильними матеріалами, перераховано певну суму коштів.

10-річний Рома Фриз із Теофіполя віддав на потреби українських військових дрон, який подарували йому батьки на день народження. Волонтери вже доставили коптер на передову і вручили бійцям Збройних сил України. Тепер він працюватиме на користь наших захисників. Військові на знак вдячності запросили Романа приїхати познайомитися, але вже після Перемоги.

Для пані Ольги з села Кучманівка та для пані Віри з села Гриценки Антонівської ТГ про лікування малокрів’я.

 

Шістдесятитрирічного чоловіка суд визнав винним у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило смерть.

Тисячі українців, рятуючись від війни, із діточками подалися світ за очі. У країнах Євросоюзу вони знайшли співчуття, підтримку та прихисток. Гостинною для біженців стала італійська земля, де зустрічають українців не лише волонтери, а й наші заробітчани.

Кожна громада Хмельниччини з початку повномасштабної війни працює практично цілодобово, наближаючи Перемогу. Зокрема, Дунаєвецька міська територіальна громада на чолі з Веліною Заяць міцно тримає волонтерський фронт. Чимало хороших ініціатив втілили в життя небайдужі її жителі, які, згуртувавшись, трудяться і для підтримки наших захисників, і для влаштування вимушених переселенців.

Біг заради миру
Віденський міський марафон цього року проходив під лозунгом «Біг заради миру» на знак солідарності з Україною, яка відбиває російське вторгнення.

Найбільше переселенців в області прийняли Хмельницька громада – майже 37 тисяч та Кам’янець-Подільська громада – 23 тисячі, – розповіла представниця пресслужби Хмельницької обласної військової адміністрації Лілія Комоса. Майже по чотири тисячі прийняли Шепетівська, Дунаєвецька та Старокостянтинівська громади. Три тисячі вимушених переселенців залишились жити у Летичівській ТГ. Понад тисячу вісімсот внутрішньо переміщених осіб вже зареєструвалось у громаді.

Третього травня набули чинності нові правила надання допомоги внутрішньо переміщеним особам в Україні, тобто людям, які залишили свої домівки, тікаючи від війни. Тепер право на допомогу матимуть тільки українці з певних регіонів, перелік яких затверджує уряд. Або ж ті, у кого через війну житла не залишилось.

Окружною прокуратурою міста Хмельницького до суду скеровано обвинувальний акт стосовно 49-річного хмельничанина за фактом замаху на умисне вбивство.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою заявлено позов про розірвання договору оренди та зобов’язання повернути землі площею 40 га та вартістю понад 46 млн грн у комунальну власність. 

які переїхали до Хмельницького з інших міст та регіонів. 

Вибірка репрезентативна серед тисячі респондентів за віком, статтю і типом поселення, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Соціологічною групою «Рейтинг» в рамках Десятого загальнонаціонального опитування в умовах війни проведено комплексне дослідження ідеологічних маркерів українського суспільства. Напередодні 9 травня респондентам ставилися питання щодо радянського минулого, ролі та участі українського народу у Другій світовій війні, національно-визвольного руху, оцінки історичних постатей, відношення до заборони символів та демонтажу пам’ятників. Окремо вивчалося питання національної приналежності, мови та ставлення до різноманітних етнічних груп. 

Укрзалізниця докладає максимум зусиль, щоб скоротити відставання поїздів від графіка. Інформація оновлюється, стежте за офіційними повідомленнями. Затримки пасажирських поїздів станом на 8.30 4 травня 2022 року

В Україні роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на підставі дозволу, що видається регіональною службою зайнятості.

Шукаєте роботу? Хмельницька обласна служба зайнятості зібрала для вас кращі пропозиції роботи від працедавців Хмельниччини. Щодня у базі даних оновлюється перелік вакансій, а кожен безробітний може розмістити своє резюме на сайті Державної служби зайнятості.

Жителі 33-х територіальних громад Хмельниччини, які надали житло внутрішньо переміщеним особам безкоштовно, подали документи на компенсацію за житлово-комунальні послуги за березень. 

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав 42-річного хмельничанина винним у крадіжці та шахрайстві. 

Пригадую, як золотолистого жовтня 1951 року нас, першачків, вчителька Анастасія Яцишина повела в колишній садок пана Ліпського, де в його ж дерев’яному будиночку була наша початкова школа. На виховній годині вчителька розповіла про красу природи, чарівність осені, зокрема про роль дерев у нашому житті. Казала, що держава готує заліснення краю, – захист від літніх суховіїв, зимових виморожувань землі тощо.

Черговий День міста над Смотричем,  який відбувся під гаслом «Кам’янець – місто мрій», для його жителів та, незважаючи на карантинні обмеження,  багаточисельних гостей вилився в подію, коли, напевно, кожен її учасник   відчув себе часточкою єдиної великої родини,  в яку об’єднав  старовинний і вічно молодий Кам’янець. А розпочалися врочистості  з підбиття підсумків  дитячого конкурсу «Я – міський голова», відтак  відкриття у Старому місті на площі Польський ринок  фестивалю вуличної їжі та напоїв «Кам’янець»,  літературних читань «Кам’янецькі чари», виступу у сквері «Гунські криниці» військового оркестру об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки Збройних сил України.

Щоднини більше причин братися за ручку й папір нашим селянам, аби написати до газети. Та все менше у нас в редакційній пошті листів веселих, оптимістичних. Як же тут порадієш, коли мусиш здавати під ніж годувальницю, бо ні пасовищ у селі, ні кормів за нормальними цінами, бо молоко – дешевше за воду з крану, а нагаруватися біля корови ой як треба. Коли, як порахувати оранку, культивацію, посадку, отрутохімікати, насіння, добрива, капці, що на тім городі зносяться, здоров’я, яке там гробиться, то в рази дешевше те купити (та за що, як роботи нема), а потім й за копійки ту городину у тебе не приймуть; коли давним-давно нема у селах роботи, виїздить з них молодь у пошуках шматка хліба; коли закривають школи; коли не працюють клуби; коли продуктові магазини слугують і клубом, і генделиком, де щовечора наливають… Щороку все менше сіл на мапі України. Щоднини все менше зостається трудящих рук і щирих сердець.

«Доброго дня, шановна редакціє. Я, як і багато моїх знайомих, в окрему теку підшиваю поради, котрі даєте разом з юристами: багато корисного й потрібного. А от прошу про юридичну консультацію вперше. Ми з чоловіком розлучені вже багато років. Він справно сплачує аліменти, сам має іншу родину. Проте сума та зовсім мізерна, а нещодавно у доньки виявили хворобу, на лікування якої потрібно щомісяця значні кошти. Батько ж стверджує, що нічим не може допомогти, сплачує, що призначив колись суд. Я чула, що розмір аліментів можна збільшувати. Чи правда це і що для цього потрібно? Дякую. Єлизавета Банош».

Двадцятип’ятирічний кам’янчанин Вадим, за плечима якого індустріальний технікум, служба в армії, робота електриком на одному з міських підприємств, давно мріяв про власну справу. Але для цього, як відомо, навіть для відкриття малого бізнесу, потрібен немалий стартовий капітал. Тож думав, що за кілька років зможе акумулювати певну суму коштів, попрацювавши за кордоном. Поїхав з товаришем до Польщі, спочатку батрачив у приватній будівельній фірмі, яка споруджувала котеджі для панів-поляків, та більше півроку не витримав каторжної праці, до того ж, платили зовсім не те, що було обіцяно. Відтак скуштував заробітчанського хліба, працюючи в одному з тепличних господарств. Заробіток був не з великих, але робота подобалася й головне, мав у кого набути досвіду та «вивідати» секрети вирощування овочевої продукції та квітів в умовах закритого ґрунту. Адже саме таким бізнесом мав прагнення зайнятись на батьківщині, а рідна бабуся була готова хоч сьогодні віддати для цього усі свої двадцять соток землі у приміському селі Довжок.

є відтепер у клінічно-діагностичній лабораторії КП «Новоушицька центральна лікарня».

Моя добра знайома — колишня хмельничанка, а тепер жителька іспанського міста Саламанка — Вікторія Маркова працює у фірмі, яка займається перевезенням негабаритних конструкцій і виконанням нестандартних робіт. Оскільки Вікторія часто виставляє в Інтернет знімки робіт, які виконує фірма, я їх з цікавістю переглядаю, бо так є можливість побачити звичайні робочі будні звичайних людей за кордоном. Найчастіше, немає потреби у додаткових коментарях, аби зрозуміти, що зображено на знімках.

Василь Овчаренко – наш давній шанувальник (іще з 1960-х) з села Требухівці, що на Летичівщині, був приємно здивований зустрічі з журналістами «Подільських вістей», бо ж не часто тепер приймає гостей.

Живу вишивану карту України, зрозуміло, з Кримом, у День вишиванки сформували учні й вчителі Москалівської школи, що на Ярмолинеччинні. Участь у райдужному заході взяла й староста села Майя Бойко. А родина Хмельницької ЗОШ №25 презентувала рідному місту його живий вишиваний герб. Отже, майбутнє України в руках справжніх українців.

Що не кажіть, а таки довірливий український народ. І прикро, що саме через цю рису характеру часто-густо потрапляють співвітчизники на гачок зловмисників. Шахрайство стало чи не найпопулярнішим злочином сьогодення. Разом з тим не перестаю дивуватися винахідливості пройдисвітів і водночас (хоч чи не щодня через засоби масової інформації правоохоронці застерігають про їх «інновації» ошукування своїх жертв), беззастережливої легковірності людей. Підтвердження тому — нещодавній випадок з однією з жительок села Довжок, що на Кам’янеччині, про який розповіла речниця Кам’янець-Подільського районного управління поліції Тетяна Чубар.  

Хто планував полетіти до Білорусі найближчим часом, навряд чи зможе це зробити. 25 травня український уряд ухвалив рішення про призупинення авіасполучення з Білоруссю.

«Не хлібом єдиним» – такого принципу в родині Асєєвих дотримувалися завжди. Чи то мали кошти на передплату видань, чи їх не вистачало, але «Радянське Поділля», а тепер «Подільські вісті», у хаті постійно. Обласна газета – найулюбленіша.

У розсадниках Зіньківського та Вишнівчицького лісництв Ярмолинецького лісгоспу почала наливатися полуниця на півторагектарній та двогектарній площах відповідно.

 

З першого травня 2021 року до Положення про порядок призначення житлових субсидій внесено певні зміни (згідно з Постановою Кабміну України від 19 травня 2021 року №505).
   Що саме змінилося у правилах призначення житлових субсидій, чого очікувати теперішнім і потенційним субсидіантам? На ці питання відповідає начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим МАРУНЯК.

Як відомо, щороку в квітні Пенсійний фонд України перераховує пенсію працюючим пенсіонерам.

За державну зраду, участь у терористичній  організації, незаконне поводження зі зброєю та найманство викритого контррозвідкою СБУ агента спецслужб РФ засудили до шести років позбавлення волі. Зловмисник, інформують  у прес-службі СБУ у Хмельницькій області, збирав розвіддані щодо підрозділів Збройних сил України і займався підготовкою до вчинення теракту на одному з військових об’єктів у Маріуполі.

В Одесі відбулися Всеукраїнські змагання серед дітей, юнаків та юніорів у яких взяли участь понад 600 спортсменів, повідомляє пресслужба Кам’янець-Подільської міської ради.

У Івано-Франківську відбулися фінальні змагання  ХVI літньої Універсіади України 2021 року з тхеквондо, де спортсмени, що представляли Хмельницьку область посіли 5 місце, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

З 1 липня у Хмельницькому в тролейбусах введуть безготівковий режим, повідомляє пресслужба Хмельницького електротрансу.

20 травня у селі Хомівці, що на території Гвардійської сільської ради Хмельницького району надійшло повідомлення про незаконну вирубку дерев, повідомляє пресслужба державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Ви можете долучитися до конкурсу, в якому візьме участь понад 30 країн світу. Українська частина міжнародного фотоконкурсу буде проходити з 1 по 30 червня, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 Студенти Хмельницького навчаються роботі з онлайн-сервісами для візуалізації відкритих даних, повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.

На День Ладовиць, 20 травня, у сквері імені Степана Бандери пройшло тематичне фольклорне свято, повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.