Академія української преси (АУП) оголошує Всеукраїнський конкурс на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 9-10 класів у 2023/24 навчальному році в рамках усіх освітніх галузей, позаурочної та позашкільної діяльності.

В управлінні патрульної поліції Хмельницької області відкрили набір кандидатів на посаду патрульного.

Менше доби знадобилося жителям Ганнопільської громади, щоб зібрали кошти на тепловізор для воїна-земляка Ярощука Олександра та його побратимів з 30-ої окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

Як і минулорічний, так і нинішній Великий піст буде для нас усіх, насамперед, постом жертовності. Бо війна накладає свій важкий відбиток на все, чого торкається. Вона може змінити форму, але не змінить суті посту: жертовність, посилена молитва, справи милосердя і самообмеження – заради духовного зміцнення, духовної підтримки, духовної перемоги. З цією метою будемо постувати і ми.

Масаж для новонароджених не має практично нічого спільного з аналогічною процедурою для дорослих. Він дозволяє дитині відчути психологічний і фізичний комфорт, налагодити тісний тілесний контакт з мамою. Особливо рекомендований масаж для недоношених дітей і немовлят, які знаходяться на штучному вигодовуванні. За результатами досліджень, недоношених дітей, яким робили цю процедуру, виписували з лікарні на сім днів раніше. Окрім того, ці діти важили на 47 відсотків більше, ніж інші малюки.

Про­ве­ден­ня ла­па­рос­ко­піч­них опе­ра­цій ви­ма­гає на­яв­ності ви­со­ко­тех­но­ло­гіч­но­го об­ладнан­ня — ла­па­рос­ко­піч­ної стій­ки з на­бо­ром ма­ні­пу­ля­то­рів, а та­кож бри­га­ду хі­рур­гів, які про­фе­сій­но во­ло­ді­ють ці­єю ме­то­ди­кою. Ше­пе­тівсь­ка ба­га­топ­ро­філь­на лі­кар­ня ос­на­ще­на най­су­час­ні­шою ла­па­рос­ко­піч­ною стій­кою швець­ко­го ви­роб­ниц­тва Brightfield та ні­мець­ко­го ви­роб­ниц­тва Karl Storz. Лі­ка­рі-хі­рур­ги прой­шли нав­чання та ста­жу­ван­ня в пе­ре­до­вих цен­трах і дос­ко­на­ло во­ло­ді­ють да­ною ме­то­ди­кою. Ли­ше за ми­ну­лий 2022 рік бу­ло про­ве­де­но 420 ла­па­рос­ко­піч­них опе­ра­тив­них втру­чань.

Як встановили правоохоронці, зловмисник видавав себе за автодилера. Користуючись попитом на іноземні автівки, він пропонував придбати елітні транспортні засоби з-за кордону. За доставку товару та власне за саме авто просив повну передоплату. Після отримання коштів зв’язок з чоловіком переривався.

Перед ударом було чутно звук, характерний для безпілотника «шахеда».

Сатанівська територіальна громада звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти стрілецько-штурмовій бригаді, в складі якої служить земляк Вадим Ліпейза.

Усі 365 днів, від початку повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави, українці доводять усьому світові, що є надзвичайно сильними, вмотивованими та об’єднаними заради спільної Перемоги. За цей час ми не лише знищували ворога та звільняли свої землі від окупанта. Протягом року українці створювали родини та народжували дітей.

Військовослужбовцю, білоруському добровольцю Едуарду Лобову із 72-ої окремої механізованої бригади «Чорних запорожців», який загинув під Вугледаром просять надати звання Героя України (посмертно).

Делегація з Хмельниччини з робочою поїздкою перебувала у Республіці Польща. Під час візиту ввідвідала парламент Республіки Польща та поспілкувалася з депутатом Польського Сейму, щодо євроінтеграції України. Крім того, відбулося підписання протоколу наміру про співпрацю між Смотрицькою територіальною громадою та гміною Шемуд.

Аферисти все частіше використовують схеми, пов’язані зі збором благодійних внесків на потреби військових, переселенців, поранених, придбання амуніції.

Під час перерв між уроками вихованці учнівського лісництва Подільського офісу плетуть маскувальні сітки для військових. Допомагають дітям вчителі, односельчани та переселенці.

Чоловік розповів таємну інформацію на прохання свого знайомого. Чи був цей знайомий російським агентом, наразі невідомо. Всього у вироку йдеться лише про один епізод, коли обвинувачений повідомив секретні дані. Його визнали винним, але від відбування покарання звільнили.

Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), згідно з попереднім записом, розпочав видачу допомоги у вигляді продуктових наборів малозабезпеченим (непрацюючим) особам похилого віку та особам з інвалідністю, які є мешканцями Хмельницької міської територіальної громади та дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів (5178 грн. — модератор).
У 2023 році заплановано видати 19000 продуктових наборів, на придбання яких кошти виділено з бюджету Хмельницької міської територіальної громади.

У Шепетівському суді було задоволено позови прокуратури про конфіскацію земель сільськогосподарського призначення, що незаконно перебували у власності громадян рф. Про це повідомили на сторінці Шепетівська окружна прокуратура.

Чи ефективно діє спрощена система продажу й оформлення зброї нашим оборонцям? Якість процедури, та чи є в ній якесь «підводне каміння», протестував на собі кореспондент АрміяInform, придбавши для себе вітчизняний карабін…

Новий намір про співпрацю — чотиристоронню угоду між містами Хмельницький, Страсбург, Штутгарт та Дрезден — анонсував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Як змінилося життя городоччан розпитували журналісти «Городок.City» у Городоцького міського голови Неоніли Андрійчук.
 

26-річному жителю Хмельницького району слідчі вже оголосили підозру за ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) ККУ, санкція якої передбачає до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Обговорюємо те, що отримало від влади тавро - «не на часі». Про стан української культури і мистецтва в умовах війни розмова з народним артистом України  Анатолієм Матвійчуком.

Станом на 17 лютого жнива зернових та зернобобових культур проведено на площі 11,2 млн га (98%) при врожайності 4,8 т/га, намолочено 53,9 млн т зерна врожаю 2022 року. Найвища урожайність зернових та зернобобових культур в аграріїв Хмельниччини — 7,08 т/га.

Після місячної коми померла 29-річна хмельничанка Оксана Гладій. Як розповів Суспільному чоловік покійної, лікар-кардіолог Михайло Гладій, 27 грудня 2022 року Оксана перед встановленням брекетів планувала видалити "зуби мудрості" під загальною анестезією в одній зі стоматологічних клінік Хмельницького. Звідти Оксану без свідомості вже забирала карета "швидкої".

Зловмисники ошукали двох фермерів з Тернопільщини, продавши їм неіснуючі добрива. Аграрії перерахували шахраям понад мільйон гривень, спокусившись низькою ціною. Про це повідомила пресслужба національної поліції в Тернопільській обл.

Частина українців мають право отримувати пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Хто саме та в якому розмірі, розповіли в Пенсійному фонді України.

У Гончаренко центрі в Теофіполі директорів шкіл та педагогів навчали створювати шкільні соціальні підприємства. В заході взяли участь працівники 14 навчальних закладів громади. Створення стартапу на базі шкіл допомагає підліткам розвинути підприємницьку компетентність, навчитись фінансовій грамотності та зорієнтуватись у виборі майбутньої професії.

Триває кровопролитна війна з російським агресором. Лісівники краю не тільки допомагають нашій армії всім, чим можуть, а й наполегливо готуються до весняної лісокультурної кампанії, яка вже не за горами. Зараз вартові зелених шат проводять обстеження ділянок під залісення.

Наші земляки – в чвертьфіналі
Завершився перший етап чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд суперліги.

Нещодавно в Дунаєвецькій територіальній громаді в приміщенні міського культурно-мистецького, просвітницького центру відбувся благодійний ярмарок та концерт на підтримку наших захисників, який організували педагогічний колектив, батьки та учні ліцею №1.

Вартові зелених шат Хмельниччини успішно розвивають побічне лісокористування: садівництво, ягідництво, бджільництво. Торік вони викачали з пасік підприємств майже 3 тонни цілющого меду. Також зібрано гарний урожай яблук, полуниць, малини, городини. 

Останнім часом вона все частіше думає: навіщо ж їй випало це страшне горе — поховати рідного сина. Бо й справді, біль утрати з кожним днем стає все нестерпнішим. Вона б вже й здалася, та знає, що повинна вимолити в Бога повернення додому рідних, які також зараз на війні, яка назавжди забрала її Василя.
Коли проводжали його до війська, намагалася приховати, як рветься на шматки її серце, якою важкою є для матері розлука з сином, нехай уже й дорослим. У сім’ї Валентини та Миколи Герасимовичів зростало п’ятеро дітей. У кожного з них — свій характер, свої уподобання, та за кожного переживала однаково, і кожного однаково любило материнське серце.

З весни 2021 року росія нарощує війська біля українського кордону і на території Білорусі. Ударне угруповання сягнуло щонайменше 150 тисяч. Розвідки США і Британії попереджають, що президент росії володимир путін готує масштабне вторгнення, щоб змістити законно обрану владу України. путін назвав це «спецоперацією» з метою «демілітаризації і денацифікації України». 24 лютого о 4 годині ранку росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, з території Білорусі й окупованого Криму.

 

Нині, через рік після повномасштабного вторгнення росії в Україну, як ніколи, усвідомлюємо справжню ціну свободи. За здобуття незалежності, на жаль, необхідно платити кров’ю і життями українців. Власне, перша кров пролилася ще дев‘ять років тому, у 2014-му. А 20 лютого було розстріляно найбільше — 48 — учасників Революції гідності. У наступні дні кількість смертей збільшилася до 105.

Цей рік для родин загиблих на Майдані під час масових протестів проти репресійної влади регіоналів буде фактично визначальним. Адже наприкінці 2023-го й на початку 2024 року, як повідомив представник Офісу Генерального прокурора Олексій Донський, вже спливають строки давності у майже половини кримінальних проваджень у справах Майдану. Також у 22 справах строки давності закінчуються вже у листопаді-грудні 2023 року, а у 38 справ — у січні-лютому 2024 року. За даними «Центру громадянських свобод», за дев’ять років родини загиблих відвідали 600 судових засідань, 200 з яких були перенесені.

20 лютого, близько 11 години ранку, поблизу села Кудринці Хмельницького району на трасі «Стрий — Тернопіль — Кропивницький» сталася страшна ДТП, у якій загинуло троє осіб.

Літні люди, які часто вже не можуть подбати про себе, мають можливість отримати допомогу завдяки проєкту «Догляд вдома», що реалізується у Шепетівській міськрайонній організації Товариства Червоного Хреста України.

Дуже корисний подарунок для бійців готують у Чемеровецькій територіальній громаді. Різні волонтерські групи об’єднали зусилля, щоб найближчим часом передати на передову лазню на колесах.

У жовтні минулого року 28-річний хмельничанин побив власну матір через те, що вона приготувала не ту страву, яку б він хотів та відмовилась дати грошей, в результаті чого, 48 – річна жінка отримала закриті переломи трьох ребер та численні крововиливи.

ОВЕН (21.03-20.04).
Iдеалiстичнi уявлення Овнiв можуть затулити їм справжнє становище справ, обман або помилкову обiцянку, принести розчарування i образи.

24 лютого свою першу річницю святкуватимуть п’ятеро діток, народжених у Хмельницькому обласному перинатальному центрі в день повномасштабного вторгнення росії. Як народжують зараз жінки у Хмельницькому, чи багато було породіль з зони бойових дій, які послуги доступні у центрі — Суспільне Хмельницький дізнавалося у  заступниці директора з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк.

Нещодавно Міністерство оборони України змінило порядок виплат одноразової грошової допомоги для сімей загиблих захисників і захисниць. Відтепер кошти будуть виплачуватись поетапно.

Ці слова належать Митрополиту Київському і всієї України Володимиру (Сабодану), предстоятелю Української Православної Церкви, величній людині, яка залишила на українській землі свій святий слід, по якому ми крок за кроком ідемо, шукаючи духовний шлях, що веде до Христа.

У Національній академії Держприкордонслужби України відбувся 31-ий випуск офіцерів-прикордонників. Ще вчорашні курсанти отримали такі довгоочікувані лейтенантські зірки на погони та дипломи про закінчення прикордонного вишу. Серед них є ті, хто продовжує прикордонну династію своїх батьків, багато хто має чималі здобутки у спорті та чемпіонські титули, в строю також молоді офіцери – діти Героїв, які віддали життя за Україну в боротьбі з російським агресором.

Мій співрозмовник — Роман Горбачук. Після важкого поранення, тривалого лікування він нарешті в колі сім’ї, в рідному селі Курилівка на Волочищині. Знаю, що повертатися, нехай і подумки, до жахіть, через які довелося пройти, в таких, як Роман, — немає бажання. Тож не дивно, що на початку наша розмова була трохи «на гальмах». Але зовсім скоро внутрішня напруга відійшла, і ми говорили, як старі добрі знайомі.

Цього разу невиправний крадій викрав два мобільних телефони. Один у юнака, який рибалив та не прослідкував за речами, а інший у магазині – коли збував крадений мобільний телефон. Зловмисника викрили по камерах відеоспостереження.

Щороку в Україні діагностують близько 120 тис. нових випадків захворювання на рак, а показник смертності становить понад 55 тис. щорічно. За даними Національного канцер-реєстру впродовж останніх років найчастіше виявляють рак молочної залози, рак легенів, колоректальний рак та рак передміхурової залози. Чоловіки ж хворіють на 19% частіше ніж жінки. Через війну на 2023 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів.

Початок повномасштабної війни в Україні спровокував найбільшу міграційну кризу з часів Другої Світової. І, попри те, що шалені затори із біженців на західному кордоні вже багато місяців як зникли, кількість українців, що прибувають до Європи та інших країн світу – поволі продовжує зростати. Загалом, від початку війни, в ООН нарахували понад 18 млн людей, що виїхали з країни, понад 9 млн з них – повернулись.
Нині лише в Європі нараховується понад 8 млн українців, більше 4,5 млн – включені до різних Європейських програм захисту. Утім, за рік після початку повномасштабного російського наступу деякі країни змінюють умови перебування для біженців: приміром, збільшують соціальні виплати або ж навпаки – скорочують термін надання безкоштовного житла. Що змінюється для українських біженців у 2023 році?

У червні 2020 року посадовці протиправно підготували та видали документи для проведення порубок, які не були передбачені нормативами. Інженер лісгоспу підготував лісорубні квитки на підпис керівництву, а посадовець управління, не перевіряючи законність оформлення документів, підписав відповідні дозволи.

19 лютого, відбулась благодійна акція у Дунаївцях.  Волонтери шотландської благодійної організації «Siobhans Trust» подорожують Україною та готують смачну італійську піцу.

У цих величезних чергах на ВЛК можна почути таке, що ніколи не покажуть і не розкажуть в «Єдиному марафоні». Парад паличок, ортезів, візочків і милиць, розповіді солдатів і офіцерів, одягнутих в розмаїті однострої з просто фантастичними шевронами, і у цивільне, яке у цих стінах сприймається неприродньо, як у неймовірно швидкому калейдоскопі показують такі зрізи цієї війни, висвітлювати які ні ЗМІ, ні суспільство інколи просто не готові…

Держпродспоживслужба та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифіката для експорту з України до Канади бджолопакетів. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

У 2023 році Великий піст розпочнеться 27 лютого, а значить Масниця відзначається з 20 по 26 лютого включно. Святкування традиційно триває тиждень, а початок визначається кожного року — за тиждень до Великоднього посту.  Що ж це за свято і чому його не можна плутати з російською масляною — читайте далі.

Шепетівська міська рада провела аукціон з продажу земельної ділянки площею більше 14 гектарів. Саме на ній мали створити агропромисловий парк. Під час торгів вартість землі зросла втричі. Про це стало відомо з сайту “Прозорро. Продажі”.

Про це свідчить розпорядження Прем’єр-міністр України Денис Шмигаля від сьогодні, 17 лютого: «Звільнити Дмитра Володимировича Бондаря з посади заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій за власним бажанням».

Комунальники працюють над ліквідацією наслідків ракетних ударів. Влада пропонує свою допомогу усім власникам житла та підприємцям, які постраждали від вибухів, інформує Суспільне.

Зіткнулися два автомобілі. В одному з них через пошкодження затисло людей.

Розвиток цифрових технологій призвів до того, що наші очі щодня зазнають значного навантаження. Важко знайти людину, яка не була б прикута до свого гаджета. Щохвилини ми дивимось новини й аналітику, аби бути в курсі поточного стану в країні. Водночас, гаджети – це пристрої, що «крадуть» у нас багато вільного часу та шкодять здоров`ю.

Селекціонери Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) Володимир та Людмила Меженські зареєстрували шипшину «Спалах», яка не має шипів у зоні плодоношення.

Працівники та учні Плужненського професійного аграрного ліцею, зібравшись толокою, напекли солодких смаколиків нашим військовим на передовій.

За ініціативи Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації інтерактивна платформа для вивчення математики GIOS спільно з Українським фондом стартапів започаткувала інноваційний проект «PlayMath».

Вдалося повернути з російського полону 100 наших воїнів та одного цивільного. Це нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них – оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з «Азовсталі».

Кожен із повернених наших громадян отримає необхідну медичну допомогу, пройти реабілітацію, зможе відновити документи і банківські картки.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вдалося повернути додому 1863 українці. Офіс Омбудсмана продовжує свою роботу, спільно з Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та іншими органами держави аби повернути на Батьківщину кожного захисника і захисницю України та цивільних заручників!

Вірш поетеси Інни Гончар «Бахмутський соняшник» надихнув художницю Ірину Водецьку створити картину. Разом вони несуть неймовірну енергетику та символізм, передають атмосферу знівеченого, але нескореного Бахмута.

Захисник України, тернопільчанин 1985 р.н., під час бойових дій на Дніпропетровщині отримав мінно-вибухові поранення. Серед іншого був виявлений металевий уламок (діаметром більше 1 см), в ділянці серця. Військові медики, хірурги, надавши необхідну допомогу, цей уламок рекомендували видаляти у спеціалізованому закладі. Таким чином пацієнт поступив у відділення кардіохірургії КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва
Пропозиції вносяться обласними, Київською міською державною адміністрацією, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, іншими творчими спілками, громадськими організаціями у сфері культури, закладами культури і закладами освіти сфери культури.

Дві бригади екстреної медичної допомоги повернулись у Хмельницький з деокупованих територій, де надавали медичну допомогу жителям Херсонщини. Про це Суспільному розповіла тимчасово виконуюча обов’язки директора обласного центру екстреної медичної допомоги Лариса Чубенко.

Нещодавно у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького відбувся благодійний концерт «Ми». Під супровід оркестру театру (диригент Леонід Деркач) заслужена артистка України, скрипалька Майя Онищук, котра цьогоріч відзначає 25 років творчої діяльності, полонила кожного з глядачів. Так само як і зворушливий вокал від Софії Доколової, стипендіатки Хмельницької міської ради 2023 року.

Дружний колектив педагогів та учнів Хмельницького професійного ліцею на чолі з директором Григорієм Станіславом активно працює, допомагаючи Збройним силам України, разом таким чином наближаючи бажану для всіх Перемогу.

Гортаючи сторінки нашого минулого, вкотре пересвідчуєшся, що чимало подій, періодів і донині озиваються пекучим болем. І Поділля, на жаль, не стало винятком, адже війна, колективізація, два голодомори, наче чорні прірви, затягували людей.

Вероніка Коваль, учениця Хмельницької гімназії №2 та Хмельницької школи мистецтв «Заріччя», попри свій юний вік, вже звикла до сцени, глядацьких аплодисментів. Дівчина є переможцем багатьох конкурсів та фестивалів. Зокрема, лише у 2022 році вона здобувала перемоги у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Калинові острови», Хмельницькому обласному відкритому патріотичному фестивалі-конкурсі «Мистецька варта», Всеукраїнському конкурсі музичного мистецтва «Київський колорит», Міжнародному фестивалі-конкурсі «Сім нот», в онлайн-конкурсі у Варні (Болгарія) та багатьох інших.

У Ганни Броновицької невимовна радість — чоловік приїхав із фронту у відпустку. Уся сім’я зібралася разом. Донька та зять, залишивши свої клопоти, із Ковеля поспішили до отчого дому.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вручив ключі від квартир двом Героям російсько-української війни.

Те, що надихає, вражає, підіймає настрій і додає тепла й краси в наше життя, — так коротко можна оцінити виставку художніх виробів Олени Марчук і її доньки Альони Марчук. А щоб відчути хвилі позитивних емоцій, варто відвідати персональну виставку цих талановитих подолянок, яка розгорнулася в приміщенні обласного науково-методичного центру культури і мистецтва. Обидві мисткині проживають у Городку і працюють викладачами місцевої дитячої художньої школи. 

Стрільці порадували
У Львові 252 спортсмени з 15 областей змагалися за нагороди зимового чемпіонату України з кульової стрільби серед дорослих.

У 2022 році «Контінентал» сплатив 916,2 мільйона гривень податків та спрямував на гуманітарну допомогу й реалізацію соціальних проєктів 63,6 мільйона гривень.

Близькі  загиблих можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 15 мільйонів гривень. Це стосується тих військових, які загинули під час заходів оборони країни після повномасштабного вторгнення.

Нещодавнє європейське турне Зеленського претендує увійти в історію. Під час неанонсованого візиту до Великої Британії він говорив із прем’єром Ріші Сунаком про якнайшвидшу військову підтримку для нашої держави; був удостоєний аудієнції у короля Чарльза III; звернувся до 900-річного британського парламенту, де зірвав овації.

Саме під такою назвою Центр служби крові “Біофарма Плазма” спільно з Благодійним фондом “Волонтери Поділля” започаткували і реалізовують благодійний проєкт, спрямований на підтримку ЗСУ та поширення донорства крові та її компонентів.

Шість військових вантажівок передали українським бійцям.

Ще до Дня міста було оголошено народний збір на автівки «Богдан Хмельницький на коні, а хлопці з ЗСУ ще ні».  Це спільний проєкт із Благодійним фондом «Волонтери Поділля».

Минулого понеділка обідньої пори в обласному центрі 64-річна жінка підійшла до перехожих і попросила про допомогу, повідомивши, що її пограбували. Небайдужі громадяни одразу ж викликали поліцію.

Боротьба з онкологічними захворюваннями — це складна соціальна проблема, проте, як підтверджує медицина, вплинути на зменшення захворюваності і смертності від раку можна. Дитячий рак — не смертний вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба. Досвід європейських країн доводить, що 75-80% дітей з діагнозами злоякісних пухлин і лейкозів мають шанси знову бути здоровими.

Це фото нагадало про яскраве культурно-мистецьке дійство, що відбулося в Кам’янці-Подільському 37 років тому. Воно було присвячене народженню 100-тисячного жителя міста над Смотричем. Ідея свята належить Аллі Буданцевій, відомій у місті діячці, головним режисером та сценаристом стала Олена Ільїнська, нині — заслужений працівник культури України, хореографічні постановки — це робота Володимира Чорнобиля — нині заслуженого діяча мистецтв України.

Кілька років тому в центрі Старого міста було відкрито готельно-розважальний комплекс «Клеопатра», який став не лише окрасою Кам’янця-Подільського, а й одним із найпопулярніших місць для відпочинку гостей та кам’янчан. Він повністю відповідає кращим європейським стандартам обслуговування, пропонує комфортабельні номери, обладнані усім необхідним для проживання, роботи та дозвілля, конференцзали, в яких проводяться різноманітні заходи всеукраїнського та міжнародного рівня. Та минулих вихідних у «Клеопатрі» сталася досить неприємна подія.

На гуманітарний штаб обласної ради (м. Хмельницький, вул.Соборна, 60) надійшло близько 5 тонн одягу, теплих речей та ковдр для внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від російської агресії та наразі проживають на Хмельниччині. Гуманітарна допомога отримана від благодійної організації «Благодійний фонд «УКРАЇНСЬКА КОМАНДА», яка співпрацює з французьким благодійним фондом «Doc4Ukraine».

 

Міський голова Шепетівки Віталій Бузиль закликав громадян бути обачними та не стати жертвами телефонних аферистів.

Фізичним особам – мешканцям Хмельницької громади відшкодовуватимуть по 10 тисяч гривень на корову, яка народилася в приватному домогосподарстві, та за умов утримання трьох і більше корів.

Це передбачено проєктом ПАР – Підтримка Аграрного Розвитку, повідомив у своєму телеграм-каналі міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Юридичним особам, які займаються органічним виробництвом, компенсуватимуть 50% (але не більше 50 тис. грн.) вартості сертифіката, що підтверджує статус виробника органічної продукції, незалежно від її виду. Нагадаємо, поголів’я великої рогатої худоби за 2022 рік скоротилося на 12,6%.

Міністерство у справах ветеранів України відкрило реєстрацію на відбір до національної збірної Ігор Нескорених-2023 (Invictus Games) на сайті е-Ветеран. Ветерани війни в Україні, які отримали поранення, можуть подати заявку на участь у міжнародних іграх, що відбудуться з 9 по 16 вересня у Дюссельдорфі (Німеччина).

Один мільйон українців вже обміняли лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи від початку впровадження Всеукраїнської програми, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему. Станом на 14 лютого, за два тижні з початку програми, українці обміняли у відділеннях Укрпошти вже 5 мільйонів жарівок на стільки ж LED-ламп.

Днями в Хмельницькій міській лікарні було проведено унікальне нейрохірургічне втручання. Медики повідомили, що пацієнтом був 27-річний військовий, який, у ході бойових дій, отримав вогнепальне кульове поранення.

Хмельниччина увійшла до пілотних областей швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD. Результати було оголошено під час підсумкової онлайн-зустрічі із представниками проєкту.

Російські окупанти в Україні не лише знищують цивільну інфраструктуру, вбивають тисячі людей та розграбовують майно на окупованих територіях. Однією з цілей загарбників стала українська культура: у захоплених містах росіяни забороняють українську символіку, вилучають з бібліотек україномовні підручники та змушують школярів і студентів вчитись за російською програмою, а також масово, у приголомшливих масштабах викрадають об’єкти культурної спадщини. Лише у Херсоні, перед відступом окупанти награбували щонайменше 15 тис. предметів образотворчого мистецтва та унікальних артефактів. Яких втрат зазнала українська культурна спадщина за час повномасштабної війни та яких зусиль нині докладають, щоби повернути вкрадене – у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.

Наприкінці тижня, що минув, для наших земляків із 88-го батальону на Чернігівщині знову доставлено десятки передач, посилок, партії різноманітного спорядження й подарунків. Цього разу до справи долучилися не лише десятки шепетівчан, жителі сіл району та члени організації "Яворина" зі Старокостянтинова, але й навіть американці. 

Нагадаємо, у 2021 році в Кам’янці-Подільському невідома особа викрала з банкомата 1 292 400 гривень: зловмисник проник у приміщення, де він був встановлений, пошкодив банкомат і викрав 5 касет з грішми, після чого зник у невідомому напрямку. Через декілька місяців поліцейські його вирахували і затримали. 

Керівник Новоушицької КУ «Центр надання соціальних послуг» перед виданням наказів про преміювання працівників не повідомив селищну раду, що у нього є реальний конфлікт інтересів, позаяк в установі медсестрою працювала його рідна сестра. Протягом 2021-2022 рр. директор підписав сім наказів про преміювання працівників центру. Загальна сума премій сестрі склала понад 24 тисячі гривень.

Інформування споживачів про стан електромереж області, аварійні та планові відключення – важливий напрямок діяльності АТ «Хмельницькобленерго». З цією метою розроблені та функціонують різні онлайн сервіси.

Минулого тижня у Хмельницькому відкрили обласний відокремлений підрозділ ВГО «Стоп корупції». Він став 93-ім за ліком осередком антикорупційної організації в Україні, передає ЗІФ.

У селі Дубіївка відбулася історична подія. Жителі сіл Дубіївки та Заморочення Шепетівського району своєю більшістю підтримали перехід храму до Православної Церкви України. 10 лютого  вперше відбулася молитва за Україну за наших воїнів українською мовою.

Як допомогти людині, що повернулася з… пекла. Так, полон - це пекло на землі. Катування, насилля, приниження… Ті, хто пройшов це, потребують особливої уваги, особливої допомоги. Що відчуває людина, коли потрапляє в полон? Й що вона відчуває на волі? Яка саме реабілітація потрібна колишнім військовим ув’язненим? Скільки вона (реабілітація) може тривати та яка роль в ній родини та друзів людини, що повернулася з полону? 

Андрій Козінчук - відомий в Україні військовий психолог. Має багаторічну практику, працював із військовими в зоні АТО. Спеціалізується на проблемах, пов'язаних з впливом війскових дій на психічний стан людини.

Відповідно до нових Правил любительського та спортивного рибальства з 15 лютого 2023 року по 31 березня 2023 року включно встановлюється заборона на вилов щуки.

Термінал супутникового зв’язку Starlink поліцейські Чемеровеччини передали для товариша колеги, який служить в одній із військових частин, що б’є ворога на передовій. Нещодавно бійці залишились без зв’язку та були змушені позичати Starlink у сусіднього підрозділу.

До зупинки одного з реакторів атомної електростанції 10 лютого призвела нестабільність в енергосистемі України. Спричинив її масований ракетний удар росії по Україні. Про це повідомили у МАГАТЕ.

Як повідомили у відділі комунікацій КСУ та правового моніторингу, вчора, 7 лютого, Конституційний Суд ухвалив рішення про визнання неконституційним абзац третій частини другої статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463–IX.

Внаслідок чергової атаки ворога зазнали руйнувань об’єкти енергетичної інфраструктури області. Енергетикам вдалося заживити об’єкти критичної інфраструктури знеструмлених міст та громад. Аварійно-відновлювальні роботи продовжуються та триватимуть всю ніч. Відновлення розподілу електричної енергії споживачам відбуватиметься поступово, по мірі здійснення робіт. Наголошуємо, наразі не діє Графік погодинних відключень. Хмельницька область заживлена за аварійною схемою, на розподіл електричної енергії впливають мережеві обмеження. Будь ласка, поставтеся до ситуації з розумінням. Ми інформуватимемо про суттєві зміни.

 Наразі розпочалися обшуки у Центральному апараті Державної митної служби та Волинській, Львівській, Житомирській, Тернопільській, Чернівецькій, Одеській, Київській, Рівненській і Закарпатській регіональних митницях України.

Служба безпеки завершила розслідування і передали до суду матеріали стосовно двох мешканців Хмельниччини, які публічно заперечували збройну агресію рф проти України. 

Недаремно кажуть, що світлини — це закарбована мить життя, яка нагадуватиме про далекі події, людей, ворушитиме спогади і розкриватиме деталі минувшини. Старі фотографії — це подорож у минуле — цікава й бентежна. Саме тому Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва започаткував проєкт «Історія одного фото», який вже знайшов чимало відгуків.

У важкий час війни, коли майже кожен українець намагається докласти зусиль до наближення Перемоги, діти теж активно долучаються до підтримки ЗСУ. Тож і учні хорового відділу Хмельницької музичної школи №1 ім. М. Мозгового зуміли зібрати на своєму благодійному концерті 3333 гривні. Ці кошти від «Подільських солов’їв» будуть передані на купівлю дрона Mavic 3 fly more combo для підрозділу Хмельницької ТРО.

Для моєї сім’ї помідори — найголовніша культура, тож вирощую їх вже багато років і, як правило, із власного насіння. Минулого літа на наших грядках росли кілька десятків сортів, які розрізнялися за строками дозрівання, вагою, формою і кольором плодів, висотою рослин, стійкістю проти фітофтори та іншими характеристиками.

Овен
Лютий — час великої праці. Ваша наполегливість та відповідальність принесуть винагороди. Але не приймайте імпульсивних рішень. Середина місяця є вдалою для відкриття власної справи, великих покупок та інвестицій. Самотнім Овнам лютий віщує багато цікавих знайомств.

Лідери в ударі
Успішно виступає в чемпіонаті України з волейболу в чоловічій суперлізі команда «Епіцентр-Подоляни» з Городка.

Чого найбільше українцеві хочеться зараз, під час пекельної війни, віроломно розв’язаної кремлівською звірнею? Звісно, миру, тиші й спокою, бо щастя, достаток, успіх будуть згодом, коли виженемо осоружного ворога з рідної землі й, засукавши рукава, гуртом візьмемося  відновлювати й перебудовувати на європейський лад державу з допомогою західних партнерів. Хочеться, щоб пошвидше це сталося. Та, на жаль,  клята, безжальна русня, що вже втратила в боях понад 134 тисячі своїх вояків і дуже багато техніки, вперто суне  й далі   в Україну. На фронтах ллється кров наших мужніх воїнів, а в містах і селах від обстрілів гинуть невинні люди. І кінця-краю війні поки не видно,  бо сил у ворога ще достатньо, а допомога західних союзників Україні йде досить повільно.

Із кінця січня в регіонах України стартувала нова програма уряду для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи у відділеннях Укрпошти.

Про «недозрілих» хлопців, які влаштовували в Києві п’яні вечірки, говорять багато. Так, історія, викладена на сторінці Фейсбук Ярославою Кравченко, громадською діячкою та режисеркою, здається, нікого не залишила байдужим. Ішлося про молодих людей, які переїхали з Івано-Франківська до Києва, та забавлялися тим, що влаштовували своєрідні оргії, які знімали на відео та викладали в соцмережах. Запрошуючи на такі здибанки дівчат, вони добряче «накачували» їх алкоголем з наркотичними препаратами, що гальмували їхню свідомість і дії. Напівпритомних дівчат роздягали, знімали на відео статеві органи, ґвалтували пальцем і розповсюджували ці ролики, втішаючись своїй вигадливості.

Нещодавно Міністерство внутрішніх справ України  розпочало формування штурмових бригад у складі Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби, які мають підсилити наших захисників і побороти путінську орду. Кістяк нових бригад складатиметься із офіцерів та солдатів, які вже мають величезний бойовий досвід та проявили себе на різних ділянках фронту. А доукомплектація цих бригад відбуватиметься винятково з добровольців та патріотів України. Ця кампанія — не є мобілізацією населення.

Волонтерський штаб «Українська команда» продовжує організовувати безкоштовні навчання з основ домедичної допомоги.
Реалії сьогодення потребують від кожного бути готовим до найскладніших життєвих ситуацій. Через російську агресію кожен українець щодня зіштовхується з реальними жахами війни і до цього потрібно бути готовим.

У головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області пояснили, як з 1 січня 2023 року при призначенні пенсії враховується стаж і зарплата за період роботи у російській федерації.

У День дарування книг у відділі краєзнавства Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки проходитиме акція «Стань книжковим Валентином!». «Валентин» виконуватиме роль дарувальника книг. Ним може бути кожен, хто любить і цінує друковане слово, при цьому хоче і може ним поділитися. 

Обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України. В режимі реального часу Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) відслідковує та реєструє будь-які відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій. Незначні поштовхи зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС. 

Хоч Браталів і Малий, але серця у його жителів - великі
Нещодавно громада цього села Любарської громади, що по-сусідству із Шепетівським районом, вперше організувала великий збір продовольства й різних речей для ЗСУ.
Служба безпеки ліквідувала масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку громадян України. Зокрема, до організації оборудки причетна Оксана Марченко, дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука. Саме вона є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства у Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки росгвардії та мвд рф в окупованому Криму.

Хмельницька СБУ завершила розслідування і передала до суду матеріали стосовно ще одного ворожого поплічника. Він масово поширював в інтернеті агітацію на підтримку збройної  агресії рф проти України,  закликав до співпраці з окупантами і захоплення місцевих органів влади.

З 1 лютого 2023 року стартувала подача документів на мікрогранти в рамках урядової програми «єРобота: Своя справа». За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу до 250 тисяч гривень.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт, який обмежує (забороняє) виробництво та обіг в Україні пластикової продукції одноразового використання. Про це повідомляє пресслужба комітету.

Наразі продовольчі магазини почали тестувати покупців новими цінниками. Схоже, роздрібна торговельна мережа вирішила не лякати покупців у перші дні нового року, а витримала паузу і от тепер почала оновлювати цінники.
Тим більше що уряд практично благословив такі дії заявами про те, що продукти, особливо першої потреби, дорожчатимуть через масовий перехід ритейлу на використання генераторів на тлі постійних відключень електроенергії.
А додаткові витрати означають лише одне: зростання цін. Від 5 до 7% — це офіційні заяви чиновників. Від 30 до 40% — на думку учасників ринку і профільних оглядачів.

З проханням отримати статус УБД звертаються до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Для цього найперше потрібно надати довідку  про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Про це заявив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у прямому ефірі «Живого телебачення», повідомляючи рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, передає Департамент інформації УГКЦ.

На жаль, ця інформація не втрачає актуальності. Якщо ваш родич або близька людина потрапила до полону, потрібно дотримуватися чіткого порядку дій, рекомендованого Мінреінтеграції України.

Щоб до кінця лютого впоратися із цим завданням (розфасувати у стіки 32 тонни меду), знані у Ізяславській громаді Шепетівського району виробники “Бартнік” і “Українська бджола” працюють цілодобово.

Нещодавно, в рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади», відбулося відкриття пункту безпеки у селі Судилків.

Як повідомили в ГУ ДСНС у Хмельницькій області 6 лютого на річці Вовк у крижану пастку втрапили двоє чоловіків. Одного вдалося врятувати, інший — загинув.

 Подія мала місце на початку квітня 2020 року в одному з дворів обласного центру. Зловмисник підійшов до 14-річного підлітка і почав вимагати у нього гроші. Однак почувши відмову, він побив неповнолітнього і витягнув у нього з куртки гроші, після чого втік. Потерпілий одразу ж зателефонував батькам, а ті — у поліцію. Чоловіка затримали неподалік від місця скоєння злочину. 

21 лютого стартує спільна освітня програма від ProCheese Академії та німецького виробника сирів з пліснявою Bergader для підтримки українських сирних професіоналів. В онлайн-форматі продавці сиру дізнаються про перспективи розвитку сирного професіонала, підвищать компетенцію в роботі із сирами з блакитною пліснявою, навчаться ефективно працювати з сирним простором, отримають доступ до спільноти сирних професіоналів.

До редакції Соціальної інформаційної платформи звернулася читачка з пропозицією порушити тему електронного призначення пенсії. 11 січня їй виповнилося 60 років, але заяву на призначення пенсії вона подала заздалегідь у грудні, надіславши її дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду. Це зіграло з жінкою злий жарт. У результаті таких дій, за її словами, пенсію призначили раніше необхідного терміну й врахували для обчислення стару, тобто менш вигідну середню заробітну плату по країні.

Хвора на спінальну м’язову атрофію трирічна Софійка отримала у Німеччині найдорожчий укол в світі. Вартість терапії препаратом Zolgensma становить близько 1,8 млн доларів. Засіб повністю зупиняє розвиток СМА – смертельної хвороби, внаслідок якої атрофуються м’язи тіла.

Підприємство відповідає за охорону та захист лісів, лісорозведення, лісовідновлення та весь цикл лісогосподарських функцій, починаючи від насінини, закінчуючи заготівлею та реалізацією деревини.

14 робіт Марії Приймаченко представили на київській виставці “Врятоване” у вересні минулого року. Це — ті картини художниці, що вдалось врятувати з Іванківського музею, який на самому початку повномасштабного вторгнення спалили росіяни.

Наприкінці минулого року організація молоді Хмельницької атомної електростанції започаткувала благодійну ініціативу зі збору коштів для вихованців Ізяславського навчально-реабілітаційного центру та Нетішинського центру комплексної реабілітації «Мрія».

Точні копії  суден, за якими можна вивчати всі етапи становлення мореплавства,  світову історію кораблебудування та військово-морської справи,  відтворює майстер спорту України міжнародного класу з судномоделізму, хмельничанин Юрій Гаркавенко. В колекції корабела понад  дві сотні   міноносців, крейсерів, підводних та вітрильних човнів, морська авіація, військова техніка, яка знаходилася на суднах.

«Сльози в очах, виснажені руки та стомлені плечі… Ці неймовірні люди плетуть маскувальні сітки. Плетуть їх дуже швидко, професійно і надзвичайно гарно. Плетуть практично без вихідних. Кожна сіточка сплетена з любов’ю та вірою в Перемогу», - так говорить про підрозділ «Сітки», який діє при волонтерському штабі «Жіночий батальйон, керівник штабу Наталія Форсюк.

Під час засідання, яке відбулось 03 лютого 2023 року в Держмистецтв, Члени Комітету з присудження премії імені відомого українського композитора Л.М.Ревуцького, які попередньо ознайомились з усіма поданими на отримання премії заявками, шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів, визначили переможців у двох номінаціях.

Фото ілюстративне.

Підозрюваний отримав посилку з небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено – PVP, масою понад 300 г, вартістю понад 100 тис. грн в одному із поштоматів міста Хмельницького, попередньо замовивши через мережу Інтернет.

До правоохоронців Хмельниччини звернулися кілька людей, які намагалися отримати державну допомогу й потрапили на гачок шахраїв. Постраждалі загалом втратили понад 30 тисяч гривень.

Встановлено, що підозрювані у 2020 році підробили рішення сесій, на підставі якого їхні родичі набули право приватної власності на земельні ділянки комунальної власності загальною площею майже 24 га. Такими діями територіальній громаді завдано шкоди на суму понад 460 тис грн.

Ще 116 українських бійців звільнені з полону!  Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. 

 
Справжнім світлим промінчиком стало відкриття у музеї виставки ляльок-мотанок, вбраних у княжі строї часів Київської Русі. На ній представлено 70 ляльок, виготовлених більш як сорока майстринями з усієї України та з-за кордону. Виставка має просвітницький характер, тому що за допомогою ляльок розповідає про відомих (та не дуже) нам князів та княгинь, пов’язаних з історичним минулим нашої країни.

Днями мешканців Кочубієва та Жердя (Чемеровецька селищна територіальна громада) вкотре відправили гостинці для військових Збройних Сил України.

15-й мобільний прикордонний загін «Сталевий кордон» запрошує кандидатів для розширення особового складу.  Місце дислокації: Черкаська та Хмельницька області.

З 1 лютого українці, що хочуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу, можуть подавати заявки на першу цього року хвилю програми “Власна справа”.

Реконструювати старе чи побудувати нове. У Хмельницькому розглядають варіанти забезпечення житлом вимушених переселенців. Всього від початку повномасштабної війни 220 тисяч українців із різних міст тимчасово зупинялись у Хмельницькій громаді. Наразі у місті та навколишніх селах проживає близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них в черзі на соціальне житло перебуває 241 сім’я, повідомив міський голова Олександр Симчишин.

Працівники ДБР спільно з СБУ повідомили про підозру начальнику одного з митних постів Буковини та його посереднику, які організували схему поборів на митниці.

Дізнавшись, що мешканець обласного центру здійснює оформлення документів на відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва, зловмисник вирішив йому в цьому «допомогти».

У разі неможливості самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги, можна оформити субсидію. Як визначають, хто має право на таку допомогу, розповіли в Міністерстві соціальної політики.

Вдови загиблих військовослужбовців мають право на 50-відсоткому знижку на оплату комуналки, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Як нагадують у Пенсійному фонді України, це передбачено статтею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». При наданні пільги середньомісячний дохід людини не враховується.

Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

Клітинна біологія, космічна біологія та data science: освітній STEM-курс від вчених, що пройшли навчання в Оксфорді та Гарварді, почнеться в лютому
Благодійна організація Zalli Foundation та громадська організація We Speak Science за партнерства з українською ГО STEM is FEM оголошують новий набір на безкоштовний освітній STEM-курс для всіх охочих віком від 16 років. Курс створений We Speak за підтримки StudyGroup та Insendi, які забезпечать навчальну онлайн платформу та підтримку студентів у STEM-науках.

Про роботу КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" протягом 2022 року розповідає директор закладу Андрій КЛАНЦА.

 

Цей вислів належить видатному українському філософу, мислителю, поету та мандрівнику Григорію Сковороді. Його філософія – справжнє феноменальне явище, бо вже понад три століття залишається актуальною для кожного нового покоління, проходячи крізь цілі епохи. Людство завжди шукало відповіді на одвічні питання: «Що таке щастя?», «Яке воно – благе життя?», «Як пізнати та віднайти себе?»

Художнє валяння, або фелтинг, – дуже захоплюючий творчий процес, основним матеріалом для якого є непрядена вовна. З валяної вовни можна створювати все, що завгодно: модні прикраси, сумки, затишні предмети інтер’єру й одягу, гарні іграшки, а також дивовижні візерунки на шовку, бавовні, шифоні та інших тканинах.

Понад чотири тисячі окопних свічок передала на фронт українським воїнам Альона Матвієць. Завдяки своїй родині, де панує любов та взаємопідтримка, зуміла виготовити таку рекордну кількість вогників тепла і вдячності для захисників. Допомагають Альоні син-школяр Ілля та навіть чотирирічна донька Вітуся та їхні бабуся Катерина з дідусем Анатолієм.

Цьогорічна зима для Лідії Сергіївни КРАВЧУК – особлива, бо вона принесла їй 90-літній ювілей. Жінка пройшла велику дорогу під назвою «життя», з усіма труднощами гідно впоравшись. Були приводи для радості, гордості за дітей та колег і ще чимало їх, з допомогою Всевишнього, буде! Та головне, що пронесла вона крізь роки, – це велика й всеосяжна любов до людей, вміння бути вдячною і поважати тих, хто поряд. Адже саме вона, любов, возвеличує людину, надає їй сил і наснаги, допомагає підніматися й гідно торувати свій шлях. Який би період із життя Лідія Сергіївна не згадала – в ньому завжди знайдеться маленьке віконце, крізь яке пробивається світло її тепла та любові, яка й верталася сторицею цій надзвичайно душевній, чуттєвій, добрій і водночас сильній жінці.

Нашу Перемогу наближає кожна свідома людина, і неабияку роль у цьому відіграють волонтери. Не лише офіційно визнані, що мають посвідчення і волонтерські пункти, але і кожен житель України, який своєю працею та безоплатною допомогою підтримує захисників. Щоденно тисячі посилок і передач з усіх куточків України, сотні завантажених дощенту автомобілів знаходять своїх адресатів у гарячих точках півдня та сходу, в усіх прикордонних регіонах, де несуть місію визволення та охорони наші мужні захисники.

Ольга Полюк за крок від медалі
Перші в календарному році етапи Кубка світу з лижної акробатики прийняв канадський Ла-Релайс. Саме в цьому місті впродовж 21-22 січня на двох спарених етапах відбулися особисті старти.

«Більше пів року як у мене пропадає сон. Не хочу вживати снодійні. Що рекомендує народна медицина?». Ганна, с. Велика Салиха.

ДБР продовжує системну роботу щодо протидії екологічним злочинам, які не тільки шкодять довкіллю, позбавляють Україну цінних лісових ресурсів, а й завдають збитків державному бюджету. За матеріалами Бюро, направлено до суду обвинувальні акти стосовно посадовців лісової галузі на Вінниччині та Закарпатті.

Ще не вщухли остаточно емоції, викликані скандалом навколо можливої закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування для військових за завищеними цінами, як ось — черговий скандал. Цього разу головна дійова особа — Микола Тищенко, нардеп від «Слуги народу». Народний обранець перебував у Таїланді. Як пояснив сам, з важливою місією — для обговорення питань покращення взаємодії з представниками української громади в Королівстві Таїланд. Однак, за словами Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, народному депутату офіційне відрядження до Таїланду ніхто не видавав.

Із часу повномасштабного наступу росії українські захисники з усіх сил намагаються перешкоджати її кривавим планам. Щосекундно йде важка боротьба, смертельні бої точаться в різних містах і селах, надто важкою ціною для мужніх бійців Збройних сил виборюється кожен клаптик рідної землі… Багато з них не були вдома й досі, дехто лише на короткий період встиг заскочити до своїх рідних, обійняти їх, тим самим додавши сил чекати їх далі.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Литва вже надала нашим Збройним силам військової допомоги на 283 мільйони євро. А цього року планує виділити ще майже 40 мільйонів євро.

Науковці зуміли розшифрувати унікальну для України свинцеву 800-літню грамоту часів Русі. Про це розповіли «Подільським вістям» Олег Погорілець — директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» та його заступник Ігор Западенко.

27 січня у світі відзначили Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Загалом, за період нацистського переслідування та винищення євреїв в Україні загинуло понад 610 тисяч євреїв і представників інших національностей. Не оминуло це лихо і Чорний Острів (нині Хмельницького району).

Для Володимира Івановича Дзядуха, як і для найдавнішого обласного часопису, 2023 рік стане, без перебільшення, особливим. Адже цьогоріч виповниться 60 років з часу знайомства нашого відданого читача з «Подільськими вістями». Відрадно, що за всі ці довгі роки він жодного разу не переривав передплату, а завжди намагався знайти можливості для неї.

Цьогоріч у Хмельницькій міській територіальній громаді заяви про зарахування дітей до першого класу прийматимуть у закладах загальної середньої освіти з 1 до 31 травня. Роз’яснення виконувачки обов’язків директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольги Кшановської.

Якщо маєте бажання реалізувати себе у галузі сільського господарства чи створенні крафтової продукції, але бракує знань і розуміння тенденцій розвитку у цій сфері, заповнюйте реєстраційну форму: https://forms.gle/ug9Ep7MHSKdRduxo6

У лютому починається активний садово-городній період: саме час садити розсаду. Щоб заощадити час навесні, перевірте та поповніть запаси насіння, інструменту, витратних матеріалів, добрив та засобів для захисту рослин від шкідників та хвороб. Підвищеної уваги, у порівнянні з іншими зимовими місяцями, вимагатиме плодовий сад. Якщо погода дозволить, в лютому вже цілком можна проводити весняне обрізування та побілку. У які дні все це краще робити, покаже посівний календар від «Зеленої садиби».

Допомагайте українським кіберам зламувати ресурси окупантів!

В усіх українських областях встановлюють блокпости. Це необхідно, щоб виявити російських диверсантів, які хочуть потрапити до міста. Озброєні військові перевіряють документи у всіх, хто перетинає межі населених пунктів.

Станом на 28 лютого відділення Укрпошти, що працюють, надають наступні послуги:

Українська Греко-Католицька Церква надає притулок людям, що змушені втікати від війни, яку веде Росія проти України. Розселенням біженців в УГКЦ вже почала займатися мережа благодійних організацій Церкви «Карітас» у Волинській, Хмельницькій, Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях.

Лікарі Регіонального медичного центру ТОВ "Екомет" надають безкоштовні онлайн консультації всім, хто їх потребує. Звернутися за консультацією Ви можете за наступними номерами телефонів (лікарі для зручності зазначені за спеціальностями):

  

Виробничо-торгівельна мережа не припинила свою діяльність у Хмельницькому

Перший і найбільш небезпечний противник воїна – стрес. Це коли сил пішло забагато, результату досягнуто замало, контроль над ситуацією (як і пальне в баках) – майже на нулю, а горизонтів не помітно. Іншими словами, коли життя – танк, а ти із запальничкою. Стрес не завжди можна здолати, але йому можна запобігти. Якщо воювати не лише зброєю, а й інтелектом. Його, до речі, як і емоції, слід регулярно прокачувати.

Центр продовжує цілодобово, в повному обсязі, надавати невідкладну кардіологічну допомогу. За минулу добу прийняли 5 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Невідкладна допомога доправила хворих з Чемеровецького, Городоцького, Теофіпольського, Ярмолинецького районів та Хмельницького.

Національний спротив – це залучення всього населення до протидії агресору.  Нещодавно одними з перших прибули до Кам’янець-Подільського територіальні центру комплектування та соціальної підтримки (колишнього військового комісаріату) щоб вступити до лав тероборони депутати  міської ради від політичної партії «Європейська солідарність» на чолі з очільником її фракції Василем Кобильником.

У приміщенні Хмельницького академічного обласного театру ляльок розгорнуто Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова

Захисники тварин звертаються до усіх, хто утримував домашніх улюбленців з проханням не забувати про їх долю у випадку, коли терміново потрібно залишити домівку

Місто живе, працює, відпочиває, допомагає і готується до можливого супротиву

Демонтуємо дорожні знаки на усіх дорогах країни. Пріоритет #1 — вказівні знаки, назви населених пунктів. Зібрані знаки передаємо місцевій владі та дорожникам.
У ворога жалюгідний зв‘язок, вони не орієнтуються на місцевості. Давайте допоможемо їм потрапити прямісінько у пекло.
Укравтодор закликає усі шляхові організації, територіальні громади, органи місцевого самоврядування негайно розпочати демонтаж дорожніх знаків поблизу.

 

Сьогодні про ситуацію в Хмельницькій області у зв’язку з російським вторгненням в Україну під час брифінгу розповіли начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, голова обласної ради Віолета Лабазюк, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, народні депутати Сергій Мандзій та Сергій Лабазюк.

Папа Римський Франциск відвідав російське посольство у Ватикані,  а Блаженніший  Митрополит Київський і всієї України Онуфрій оприлюднив звернення до вірних та до громадян України.

  

Велика черга в другу поліклініку насправді була в банкомат.

Всі відокремлені підрозділи працюють у посиленому режимі. Якщо ж ви стали свідками аварійної ситуації в електромережах краю — телефонуйте до Кол-центру АТ «Хмельницькобленерго», де у режимі 24/7 приймуть ваші дзвінки за номерами телефонів:

  • 0 800 50 50 62 (безкоштовно),
  • 0 382 75 52 00 (за тарифами міських розмов),
  • 0 670 10 50 62 (згідно з тарифами вашого оператора зв'язку).

Тримаймося та зберігаймо спокій! Посильно допомагаймо нашим героям — воїнам Збройних Сил України!

 

Мережа магазинів «Економ» продовжує роботу задля забезпечення товарами першої необхідності хмельничан.

Набув чинності закон про основи національного спротиву. У документі зазначається, що провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони країнги належить силам територіальної оборони ЗСУ. Національний спротив – це залучення всього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. До територіальної оборони можуть вступати мешканці міст навіть без досвіду військової служби.

Про це благають усіх нас Алла та Олександр Пукало з Волочиська. В їхніх синочків-двійнят — рідкісне (орфанне) захворювання, спінально-м’язова атрофія (СМА) другого типу. При СМА порушуються функції нервових клітин спинного мозку, розвивається слабкість м‘язів. З часом вони атрофуються, і дитина стає нерухомою. Хвороба прогресує далі — хворому стає важко ковтати, дихати…

Трьох прекрасних жінок, професіоналів своєї справи, поєднала саме пошта. Бо так склалося, що вони пліч-о-пліч працюють в одному відділенні поштового зв’язку, яке знаходиться в селі Гречинці, що на Летичівщині. До нього приєднали ще два сусідніх – Михунки та Іванинці. Тож на запитання: «Скільки дворів доводиться ділити на усіх?» моя співрозмовниця –  Галина Іванівна Білоруська, яка працює начальником і за сумісництвом листоношею в Гречинцях, відповідає, не задумуючись ні на мить: «Нас чекає понад сто п’ятдесят пенсіонерів у трьох селах, тому, справедливо розділивши обов’язки, кожна поспішає до своїх, вже за роки наче рідних, клієнтів».

Маємо приємну новину: наш земляк із Ізяславщини, випускник Білогородської середньої школи 1980 року, Валерій Власюк визнаний лауреатом престижної літературної республіканської премії імені видатного письменника, «витязя української поезії» (за влучним висловом Олеся Гончара), Василя Симоненка за 2021 рік за поетичну збірку «Не моя, НЕМО я» у номінації «Перша збірка». Право бути номінантом цієї високої нагороди автор виборов з-поміж шести талановитих та добре відомих у літературних колах України конкурсантів.

Гуртки на будь-який вибір і смак,  адаптовані до різних здібностей, функціонують для майже півтисячі діток, які відвідують Ярмолинецький будинок дитячої та юнацької творчості. Високопрофесійні, енергійні й активні чарівники-працівники позашкільного закладу вчать маленьких натхненників, на повну розвиваючи їхні таланти, виготовляти власноруч справжнісінькі шедеври, підкорювати і сцени, і серця.

Переконливі перемоги
Триває другий етап чемпіонату України з баскетболу у вищій лізі серед чоловіків, де силами міряється вісім колективів.

Нині Кам’янець-Подільський має широкі зв’язки міжнародного партнерства. Договори про співпрацю укладені з понад тридцятьма містами-побратимами більше ніж десяти країн. Днями на ім’я міського голови Михайла Посітка надійшли листи від очільників польських міст-партнерів зі словами підтримки кам’янчан у такий нелегкий для України час, пов’язаний із загрозою війни.

Навчання з домедичної допомоги для членів партії та працівників виконкому провела Хмельницька обласна організація партії «УДАР Віталія Кличка».

Днями делегація Меджибізької територіальної громади на чолі із селищним головою Олександром Ткачем на запрошення бургомістра Анджея Кунта побувала у Костшині-над-Одрою. У місті Гожувського повіту Любуського Воєводства Республіки Польща переймали закордонний досвід щодо розвитку громади.

Сьогодні, 23 лютого, начальник ГУНП в Хмельницькій області Руслан Герасимчук вручив відзнаку «Срібний щит» Ларисі Бабаніній, старості Кульчинського старостинського округу, яка активно сприяла розкриттю нещодавнього вбивства, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

П’ятеро осіб систематично займалися розповсюдженням наркотиків методом закладок, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Вчора, 22 лютого, сталося ДТП у якому постраждала 70-річна пенсіонерка, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Верховний Суд підтримав позицію ювенальних прокурорів і змінив вирок в частині призначення неповнолітньому правопорушнику покарання за зберігання наркотичних засобів без мети збуту, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Нові контейнерні станції OxyFresh 500 прибули до Білогірської та Волочиської багатопрофільних лікарень, вчора ще дві доставили у Хмельницьку центральну районну та Летичівську багатопрофільну лікарні, а сьогодні вже п’ята для області станція прибула до обласного госпіталю ветеранів війни, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

переведено роботу комунального транспорту міста над Смотричем

Нині загальна площа лісів Кам’янеччини (за старим поділом),  складає близько 20 тисяч гектарів,  з яких 7700 гектарів перебувало у постійному користуванні комунального підприємства районної ради «Надра Кам’янеччини».

Принаймні, такий крок запропонувала Рада національної безпеки і оборони. Зі списку, проте, виключать  Донецьку і Луганську області. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу. Верховна Рада має затвердити це рішення протягом 48 годин.

Вчора, 22 лютого, нетверезий водій в’їхав у службовий автомобіль, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


Пожежники приборкали вогонь у господарчій будівлі, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

З 18 по 20 лютого у Сумах було проведено чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед школярів та студентів, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 

У Шепетівському лісгоспі було проведено перевірку умов праці для робітників, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

61-річний велосипедист врізався у заднє колесо вантажівки, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

Не зривайте та не купуйте червонокнижні рослини, бо це їх знищить, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

Працівники правоохоронних органів видворили 49-річного нелегала з Молдови, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


Працівники Шепетівського лісогосподарства продовжують розбудову дорожньої інфраструктури у лісі, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

Вчора, 22 лютого, чоловік у нетверезому стані став винуватцем ДТП, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Минулого року надійшло повідомлення про зникнення 292 дітей. Усіх їх розшукали. 273 із них — впродовж першої доби.

Подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, вшанували і в Городку.

Велелюддям, квітами щирої вдячності й нестримною сльозою світлого спомину вшанували тих, хто ціною власного життя боролися за Гідність та Свободу, за Україну, за її волю.

Японія запровадила санкції проти Росії, мова йдеться про заборону випуску російських облігацій на островах та блокування активів деяких росіян.

 

BikeBOX 24 коштує 89 доларів США, а збереже коштовний мотоцикл,.. якщо його не вкрадуть разом з гаражем.

 

Спеціалісти фітосанітарної безпеки цікавляться тим, що буде вноситися в ґрунт