Позавчора в Хмельницькому, на майдані Незалежності зібралися посланці лісогосподарських підприємств області, щоб на мирному мітингу висловити свою незгоду зі Стратегією реформування лісового господарства  на період до 2022 року, яку без обговорення з лісівниками, громадськістю  було затверджено на засіданні уряду 15 листопада.  До речі, за рішенням Всеукраїнських зборів профспілкового активу  по всій державі минулого вівторка проходили  мирні мітинги лісівників.

У Наркевицькій об’єднаній територіальній громаді за два роки, відколи вона створена, втілено чимало добрих справ. Проте залишається важлива проблема. Шляхи сполучення між населеними пунктами вкрай занедбані і не бачили ремонту вже дуже давно. Протяжність доріг загального користування 80 км та
128 км комунального значення. Цьогоріч за несприятливих погодних умов, проливних дощів їх так розмило, що не проїхати, не пройти.

Покажи ненажерливому палець, то він і  руку відітне. Це народне твердження надто актуальним стало в часи,  коли на світ Божий, як ото черви після дощу, повилазили рейдери. Де силою, а де — підступністю, або ж в інший підлий спосіб вони накладали свої брудні лапи на народне добро, віджимали усе, що приглянулося.

У Самчиках Старокостянтинівського району попрощались із віськовослужбовцем Національної гвардії України вісімнадцятирічним  Іллею Олександровичем Павловим.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7220, який зобов’яже нас реєструвати усіх домашніх тварин  віком від двох  місяців. Тварині видаватимуть довічний порядковий номер, який прикріплюватиметься до нашийника. І з цим нашийником тварина повинна обов’язково ходити.
 За реєстрацію кожної тварини власнику доведеться одноразово заплатити 180 гривень.

Дивлюся на  Олександру, Данила та Оленку і дивуюся. Чому вони, такі милі й гарненькі, не любі матері? Виховує їх тато. Та завжди поряд з ними турботливі бабуся й дідусь.

Тієї неділі в невеличкому подільському селі Майдан було людно й гамірно. Вкотре одружувався Гордій Мельник. Уже старий, але ще чіпкий дідок. Шпирка, так по сільському називали Гордія, був хазяйновитий. На його обійсті були корова, кози, свині, кури, качки.  Город  аж до левади тягнувся.

У суботу, 25 листопада, Україна вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Національні пам’ятні заходи до 84-х роковин геноциду пройшли під гаслом «Голодомор — це помста за свободу, помста за революцію».

Дві квартири, три- та чотирикімнатну, отримали сім’ї українських офіцерів. Нове помешкання тепер мають родини учасників бойових дій, капітана запасу Олександра Скубиша та майора Збройних сил України Віктора Білоцького.

Краще один раз МОВЧКИ запалити свічку, ніж усе життя ГОЛОСНО проклинати пітьму, — гласить народна мудрість. 25 листопада Україна, а з нею — увесь цивілізований світ, у церквах, соборах, на вулицях, площах, підвіконнях власних осель, запалили поминальні свічки за всіма невинно убієнними жертвами більшовицьких голодоморів. Адже в цей щорічний національний День жалоби, який припадає на останню суботу осені, ми поминаємо не лише жертв Великого голоду 1932-33 років, а й говоримо правду про потерпілих від безхліб’я у «переможні» післявоєнні 1946-47 роки.

Об’єднані територіальні громади поступово набирають (а з часом ще більш набиратимуть) політичну та економічну вагу. Їхній фінансовий ресурс невпинно зростає. Як нещодавно озвучив голова обласної ради Михайло Загородний, бюджети на місцях зросли в три-десять разів. Але, зауважимо, передусім це відбулося за рахунок коштів з центру. Наскільки наповненим буде цей потік у майбутньому? Як довго триватимуть потужні вливання з Києва в території? Мусимо спрогнозувати, що поступово цей струмок пересихатиме. Столиця зменшуватиме із часом підтримку територій, сподіваючись, що вони вже змінилися та стають спроможними самофінансуватися. Тому місцевим адміністративним одиницям вже зараз треба міркувати, як максимально наповнювати бюджет. Між іншим, одне з джерел збільшення дохідної частини лежить на поверхні, але на Хмельниччині практично не використовується, — плата за землю державними установами. Раніше цим опікувалася держава та передбачала пільгу. Наразі Податковим кодексом України прямої пільги для цієї категорії платників не передбачено, а відповідно встановлення ставок плати за землю та надання пільг перебуває в віданні депутатів місцевих рад. Однак лише деякі території зрозуміли можливість додатково заробити та вирішили отримувати ці кошти. До прикладу, та ж столиця бере гроші з державних установ за землю. Й їй платять і Кабінет Міністрів, і Генеральна прокуратура. Чому в нас не отримують ці кошти? З цього питання ми розпочали розмову з головою тервідділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Хмельницькій області Ростиславом СЕМКІВИМ.                            

Якби не українці, не було б у поляків «дива на Віслі».

Ці слова належать італійському диктатору Беніто Муссоліні.

Постать Тараса Шевченка, зокрема, його перебування на Поділлі, були предметом досліджень низки вітчизняних науковців та публіцистів. Викликає зацікавленість мета згаданої археографічної подорожі до нашого краю та припис, виданий генерал-губернатором Дмитром Бібіковим, яким користувався поет під час поїздки.

Відомий письменник, публіцист, етнограф і приятель молодого Шевченка Олександр Афанасьєв-Чужбинський у 1856-1860 роках здійснив подорож берегами Дніпра і Дністра, підготувавши книгу в двох томах. У другому томі під назвою «Нариси Дністра», написаному в жанрі дорожніх нотаток, є цікаве спостереження автора про життя у тодішньому Жванці.

Француз Ж. Шампольйон, вивчаючи давньоукраїнську мову, зумів у 1822 році прочитати єгипетське письмо і відкрити культуру Стародавнього Єгипту. У 1880 році видатний лінгвіст — поляк Михайло Красуський, котрий знав 26 мов, опублікував дослідження під назвою «Давність української мови». Проаналізуваши її особливості, він зробив висновок: «…В основі європейських мов лежить латина, основою латини є санскрит, а основою санскриту є раритет європейської мови – це українська мова».

На честь святого Михайла, ангела-захисника, 21 листопада 1922 року отримав своє ім’я третій син Івана Прокоповича та Христини Никодимівни Купчишиних. Згодом народилося ще п’ятеро дітей. Багатодітна родина проживала в селі Уласово-Русанівка, звідки родом батько, учасник Першої світової війни, який тривалий час служив на Балтійському флоті.

Законодавчо визначено, що в зону ризику, або зону спостереження ядерного об’єкта, входять населені пункти у радіусі 30 кілометрів.

Такої великої кількості розслідувань та судових справ проти Нетішинської міської ради не було за жодного з попередників її нинішнього керівника. Є судові позови, які очільник міста сам спровокував неповагою до закону або впевненістю у власній безкарності.

Після завершення безкомпромісних фінальних поєдинків національної першості у Львові Україна дізналася імена найсильніших боксерів головного внутрішнього старту року.

У черговому турі чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі хмельницький «Сокіл» зустрічався в Івано-Франківську з «Ураганом».

Роман Медведчук  із Кам’янця-Подільського здобув перше місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу федерації GPF.

У Хмельницькому відбулися фінальні турніри відкритого чемпіонату міста серед чоловіків та жінок.

Престижний турнір Grand Prix з дзюдо відбувся в Гаазі (Нідерланди).

На чемпіонат світу з бодібілдингу, фітнесу та бодіфітнесу за версією WABBA, що днями завершися в Будапешті, в категорії «Міс бікіні 165 см» спортсменка з Кам’янця-Подільського Лілія Урбановська здобула чемпіонський титул. Приємно, що загалом збірна України в командному заліку посіла перше місце.

Служителі Феміди задовольнили позовну заяву колишнього полоненого атовця щодо встановлення юридичного факту поранення, захворювання та перебування у полоні в період виконання обов’язків військової служби на окупованій території Донецької області.

На відзначення подій Помаранчевої революції та Революції гідності 2013-2014 років в області та обласному центрі відбулися урочисті мітинги, зібрання, покладання квітів до пам’ятників Героям Майдану та російсько-української війни.   

У світовій історії є безліч прикладів, коли акцент на розвитку військово-промислового комплексу ставав драйвером (стимулом) для розвитку економіки. В умовах збройного конфлікту на сході країни український ВПК мав усі шанси стати таким стимулом. Та замість цього «оборонка» стає розсадником жахаючих і диких за масштабами корупційних схем, які організовані на найвищому державному рівні.

Думаєте, казки — це вигадка? Людська фантазія, що іноді «закручує» сюжети, яким не надивуєшся? Хмм… Не поспішайте з категоричністю. Бо, може статися, одного разу ви зіткнетеся з ситуацією, яка наштовхне на думку, що казкові оповідки в наші дні стають реальністю. Ми і самі нізащо не повірили, якби в невеличкому селі Вівся на Чемеровеччині не побачили все на власні очі. Пригадуєте казку про шапку-невидимку? Так ось, звідки вона взялася у цих місцях, важко судити, але те, що саме тут її дія випробувана на всі сто, жодних сумнівів не залишається. Особливо сильний вплив шапки-невидимки навпроти місцевої школи. Якраз тут проїжджа частина центральної дороги, що тягнеться з Білогір’я до Кам’янця-Подільського, розмічена чорними і білими смугами, по-народному — зеброю, аби школярі, вчителі та й кожен, хто опинився поблизу, могли безпечно перейти на протилежний бік.

Сьогодні вже зрозуміло, що, говорячи про медичну реформу, Україна відмовляється від принципів охорони здоров’я, які гарантувалися раніше Конституцією.

На запитання щодо змін у пенсійному законодавстві відповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області Ольга ЗАЯРНЮК.

Здавалося б, усьому настає свій час.  Однак навіть у поважний вік Михайло Співак так і не наважився піти на заслужений відпочинок. Старійшина цукрової галузі, сповнений дивовижної енергії та снаги, займаючи керівну посаду, працює ще й на перспективу. А йому вже виповнилося сімдесят.

Унікальні події відбулися нещодавно в смт Летичів. Вперше проведено шахово-шашковий турнір серед людей з інвалідністю по зору, які, наперекір фізичному обмеженню, були сповнені ентузіазму та завзяття.

Острівець осені серед зими.

Пам’ятаю ще з дитинства, що дорога, яка тягнеться вниз від новоушицької автостанції до мосту через річку Калюсик, не  знала ремонту десятки років – яма на ямі та глибокі вибоїни. Сьогодні  тут  асфальтне покриття, тротуари, отож можна комфортно проїхати і  спокійно пройти.

За те, що маємо хліб і до хліба, кожна українська родина завдячує невтомним рукам працівників сільського господарства. Це їм доводиться вести щорічні битви за врожай, це їх випробовують погодні, цінові катаклізми. І все ж у цих найскладніших умовах вони виходять переможцями. Аграрії Хмельниччини здобули першість в державі за врожайністю ранніх зернових, кукурудзи, соняшника, у десятці кращих з валового виробництва зерна, не поступаються з п’ятірки лідерів за кількістю поголів’я великої рогатої худоби, валового виробництва молока. Ці досягнення стали  вінцем спільної, надто важкої праці хліборобів Хмельниччини до дня їхнього професійного свята, урочисті з нагоди якого минулого тижня відбулися  в обласній філармонії.

Він розмовляв з ненькою по телефону о дев’ятій ранку того фатального дня. Обіцяв,  як повернеться, неодмінно приготує  вареники, бо кухар – першокласний. Не судилося. «Наскрізне вогнепальне поранення грудної клітки…», – напишуть згодом. Під час виконання бойового завдання в Луганській області загинув житель Старокостянтинова тридцятитрирічний Олександр Яроцький.

Мабуть, таке визначення – віртуози – сміливо можна застосовувати, коли йдеться про операції особливої складності, до того ж, новітні. Вперше на Хмельниччині була проведена унікальна операція пластики стравоходу в трирічної дитини.

Часом почуєш про заробітні плати чиновників, що перевищують сто тисяч гривень на місяць, і вуха починають скручуватись в трубочку! То тут то там в засобах масової інформації з’являється інформація, що заробітні плати високопосадовців сягають і 300 тисяч гривень на місяць.

В обласному центрі  правоохоронці  нещодавно припинили діяльність одразу дванадцяти  підпільних гральних закладів.

Славутський лісгосп цієї осені почав вирощувати дугласію зелену, що походить з Північної Америки (США та Канада). Підприємство закупило 3,5 тисячі однорічних сіянців у Вигодському лісгоспі Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке має досвід вирощування дугласії. Нещодавно в Славутському лісництві створено лісові культури з головною породою дугласією на площі два гектари. Садили за схемою: ряд дугласії, два ряди модрини європейської, яка допоможе кращому росту головної породи.


У листопаді делегація лісівників Хмельниччини, очолювана начальником обласного управління лісового та мисливського господарства П. С. Пешком, побувала на Канадській міжнародній виставці лісової та деревообробної промисловості, що проходила в Торонто і участь у якій взяли представники 25 країн світу. Понад 500 канадських і зарубіжних фірм представляли тут обладнання, технології й сировину для лісопереробної та деревообробної промисловості.

В обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація роману Петра Воробея «Заграва», присвяченого 100-річчю проголошення Української Народної Республіки та 75-й річниці створення Української Повстанської Армії.
 Видання побачило світ у Чернівецькому видавництві «Букрек»: два перші томи у 2012-му, а третій — цього місяця.
Події художньо-документальної епопеї у трьох частинах охоплюють столітній період боротьби нашої, українців, за утвердження своєї державності на прикладі трьох поколінь родини волинян Орленків. Покоління — це 33 роки. Так, автор простежує становлення державницької самосвідомості, яка стає для героїв (їхніми прототипами стали і земляки Петра Воробея, і мільйони українських борців за волю) джерелом мужності, доблесті, патріотизму та непохитної віри у світлу долю  держави України.

Трапляються миті, коли гостро усвідомлюєш: істина не у пафосних патріотичних заявах, деклараціях чи нищівних статтях, а в звичайній щирості, доброті, справжній турботі про ближнього. Коли підставляєш плече і власними руками, своїми мозолями допомагаєш врятувати життя… Ця думка засіла в мені, коли поспілкувався з незвичайними людьми.

Десятий тур чемпіонату України з футзалу серед команд екстра-ліги знову приніс хмельницьким уболівальникам приємні емоції.

У чеському Пльзені на чемпіонаті світу з пауерліфтингу, що тривав з 13 по 19 листопада, українські спортсмени встановили кілька світових та європейських  рекордів.

Чоловіча і жіноча національні паралімпійські збірні  України з волейболу сидячи здобули «срібло» чемпіонату Європи з параволейболу, який приймало хорватське місто Пореч. Обидві команди у фінальних матчах поступились 0-3 збірним Росії.

У часи, коли були зруйновані господарства на селі, які забезпечували роботою чи не все населення, треба було шукати порятунок. Іти на ринок торгувати, братися за власну справу? — такі докучливо-болючі  питання постали і перед Ігорем Василевським, зоотехніком за освітою, який вже мав досвід роботи в сільському  господарстві.

Пам’ятаєте цей  вислів, котрим у дитинстві часто лякали одне одного? Щоправда, мова там йшла про гаманець, а не сумочку, і на кону, зрозуміло, було життя його власника чи власниці. Нині ж хочу провести сумну паралель між дорогущими сумочками всесвітньовідомих брендів, вартістю у десятки прожиткових мінімумів, що ними хизуються, депутатки Верховної Ради України, дружини депутатів, і чужими для них життями. Хай і зовсім юних, хай і напрочуд талановитих, хай і для когось найрідніших. Країна разючих контрастів. Напевно, одна така в світі цивілізованому. Країна, в якій глибочезна прірва відділяє простих смертних і сильних світу сього, які, власну державу і її народ обкрадаючи-дурячи, вже, так би мовити, з жиру бісяться.  

Нинішня осінь видалася дощовою. І зима не за горами. А там теж пильнуй, аби чоботи не промокали, бо погода взимку знаємо яка. Отож, важливо правильно доглядати за своїм взуттям, догоджати йому, аби довше служило. Тим більше сьогодні, коли ціна пари чобіт мало не космічною більшості з нас видається.
 Отже, як правильно і швидко висушити взуття, яке промокло наскрізь?

Прикро, але у Хмельницькій області одна з найнижчих середніх зарплат в Україні. У вересні вона становила 6094 гривні — за повідомленням Державної служби статистики України. Наша область за рівнем зарплати знаходиться на 22 місці у державі. На першому місці — місто Київ (розмір зарплати  — 11423 гривні). На другому — Донецька область — 8068 гривень. На третьому — Київщина —  7274 гривні.
Найнижча  середня зарплата в Україні у Чернівецькій області — 5731 гривня.

Спогади Людмили Михайлівни Пінчук, наче  кадри кінохроніки, – повоєнне дитинство, школа, улюблені вчителі, котрі були і залишилися взірцем на все життя.    А ще – очікування незвіданого, безперечно, щасливого майбутнього і вибір професії, в чому велика заслуга батьків (теж вчителів) і всіх людей, які зустрілися на життєвій дорозі.

Знакову подію приурочили до 100-річчя ІІІ Універсалу Української Центральної Ради, яким 7 листопада 1917 року в Києві проголошено: «Однині Україна стає Українською Народною Республікою».        

Минулої суботи в Національній академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького був День відкритих дверей. Майбутнім абітурієнтам не лише розповіли про історію закладу, його специфіку, умови та вимоги до навчання, переваги професії, а й продемонстрували справжні будні прикордонників.

Якби існував окремий рейтинг, за яким визначалися б несподіванки, то минулого тижня в ньому безперечно перемогло б прийняття нардепами «Проекту виборчого кодексу України». Про те, що такий законопроект існує і вже давно лежить під парламентським сукном, мабуть, давно забули навіть його автори, а не те, що звичайні українці. І тут раптом після кількох років ігнорування з ініціативи спікера парламенту Андрія Парубія він не тільки побачив білий світ, але за нього в першому читанні проголосували 226 депутатів. Звичайно, можна вважати, що ця мінімальна кількість голосів не дає ніяких гарантій, що парламентарі спроможуться прийняти його так же оперативно і в другому читанні. Та факт залишається фактом – команда на початок підготовки до виборів за новим законом уже надійшла.

Минулого тижня мешканці Шепетівки двічі перекривали трасу Хмельницький—Рівне. Люди обурені зривом опалювального сезону і відсутністю у їхніх оселях тепла.

Стрімке утворення територіальних громад на Хмельниччині викликало не сподівані, але прогнозовані колізії. До прикладу, утворилася Старосинявська ОТГ, а що робити з районною радою? Куди встромити це п’яте, на нинішній децентралізаційний час, колесо владного воза? Може, нехай би й була ця райрада, засідала, балакала, але вона ж ще грошей хоче для свого існування. Бо доходів райбюджету, а це 34 тисячі гривень адміністративного збору та три тисячі оренди, аж ніяк не вистачає на утримання бюрократичного апарату. От і виникли зарплатні борги в такій, здавалося, несподіваній сфері — районна влада. Небагато-немало — майже 85 тисяч гривень станом на початок жовтня. Проблема погашення боргів на Старосинявщині — одне з питань порядку денного чергового спільного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсії, стипендій та інших соціальних виплат.

Кашевські були дружною сім’єю — батьки та п’ятеро дітей. Похвалитися статками не могли, проте хліб на столі мали, вирощували городину й тримали корову та порося. Словом, потихеньку вели господарку.

В історичному романі-реквіємі, з уривком із якого знайомимо нині читачів, письменник Микола Мачківський звертається до далеких вже днів Другої світової, до гіркого буття дітей війни та трагедії спалених німцями сіл. Можна твердити, що цей твір великою мірою автобіографічний, адже Микола Антонович народився у січні 1942 року у селі Хоросток Славутського району, його батько був призваний на війну і згодом загинув у фашистському концтаборі. В основу роману-реквієму лягли невигадані факти і події, що відбувалися в ті часи в Україні та Угорщині.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин і другий секретар Політичного Відділу Посольства Японії в Україні Наофумі Ікеда відкрили в Хмельницькому алею японських вишень або, як у нас кажуть, сакур. Десять дерев висаджені біля входу в парк культури і відпочинку ім. Михайла Чекмана, ще дев’ять — на його території.

У дев’ятому турі чемпіонату України з футзалу серед команд екстра-ліги хмельницький «Сокіл»  порадував своїх уболівальників яскравою грою.

У селі Гвардійське Хмельницького району  у власному  будинку знайшли тіло п’ятдесятивосьмирічного чоловіка. Численні садна, забої, поламані ніс і грудна клітка свідчили, що піти з життя людині допомогли.

Скрін з відео допиту ФСБ Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня.

Вони прийшли до редакції нашої газети, бо вже не знали, куди йти. У руках – товстезна  тека звернень у всеможливі  структури, служби, до найвищих, кілька відписок від тих, а  в очах розпач, біль і  сум. А  в душах – почуття безвиході й зневіра. Мама й дядько вкраїнського прикордонника Ігоря Дзюбака, затриманого, чи правильніше —  викраденого —  разом з колегою Богданом Марцонем російською ФСБ, розповіли «Подільським вістям», про свої  важкі митарства.

Як повідомляють у головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, шостого листопада в гуртожитку Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу на третьому поверсі чотириповерхової будівлі спалахнув вогонь.

Коли першого космонавта Землі Юрія Гагаріна запитали, чи гадав він, що підкорятиме Всесвіт, — відповів: навіть на думку не спадало таке.
Утім, мало хто із знаменитостей, світил і видатних людей припускали, що заживуть такої слави, як приміром, керівник фермерського багатогалузевого господарства «Євроінвест», що у Міцівцях Дунаєвецького району В’ячеслав Боднар.

Доброго дня, редакціє! Ми з чоловіком маємо приємну новину, бо в нас народилася дитина. Але і я, і чоловік прописані в одному місті, а проживаємо і народжували в іншому. Чи можемо ми оформити допомогу тут, де народжували, щоб не їхати 600 кілометрів додому?
Ілона КОРШУН, м. Кам’янець-Подільський.

«Є боротьба за долю України. Все інше — то велике мискоборство», — мудро коментує Ліна Костенко реалії поточного моменту. Хіба не дивно, що й через 27 років після проголошення своєї незалежності ми, українці, досі відстоюємо право на свою землю, право чути, говорити, отримувати обслуговування та освітні послуги українською мовою?

У Кам’янці-Подільському  вперше  відбулися змагання з вертикального  забігу сходами на найвищу споруду міста – готельний комплекс «7 днів».

Після тривалої перерви фехтувальники розпочали новий цикл офіційних змагань з етапів Кубка світу. Українські чоловіки-шпажисти у швейцарському Берні зуміли завоювати три індивідуальні нагороди: Богдан Нікішин – срібну, Ігор Рейзлін та Володимир Станкевич — бронзові.

 Центральним матчем чергового туру чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі був поєдинок у столиці між місцевою командою «ХІТ» та хмельницьким «Соколом».

Здавалося б, воно має так бути – закон життя не порушено. Та все ж коли Степан розповідав про свою бабусю Марію Коваленко, яка пішла у вічність, змахував непрохану сльозу.     Хоча він, як був малим, і гадки не мав, що  ріднішої людини для нього, аніж бабця, не буде у світі, бо доведеться йому зростати без тата й матері.

  Приємно, що у мера Хмельницького Олександра Симчишина слова не розходяться з ділом. Як повідомляє портал «Слово і діло», наш мер  посідає одну з лідируючих позицій в Україні щодо виконання своїх передвиборних обіцянок.
 На першому місці рейтингу — мер Запоріжжя. Щоправда, варто зауважити, що давав він лише одну обіцянку, яку й виконав. На другій сходинці — мер Миколаєва (уже колишній). На третьому — мер Тернополя, який виконав 10 з 25 обіцянок. І, нарешті, четверту позицію посідає Олександр Симчишин. За два роки роботи він втілив у життя 5 своїх обіцянок із 13.
 Ми раді за нашого мера. І робимо висновок, що найліпше давати чим поменше обіцянок. Тоді й виконувати їх буде легше і простіше.

Продовжуємо публікувати роз’яснення до пенсійної реформи. На запитання відповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області Ольга ЗАЯРНЮК.

Найактуальнішою темою останніх тижнів для Шепетівки стало питання опалювального  сезону, який з приходом холодів вчасно не настав. Тепло шепетівчани мали отримати ще 23 жовтня, коли було прийняте відповідне рішення міської ради. Міські чиновники звинуватили у зриві початку опалювального періоду компанію «Шепетівка Енергоінвест». Підприємство висунуло зустрічні звинувачення на адресу міськради. Поки влада міста й «Енергоінвест» з’ясовували стосунки, містяни продовжували мерзнути у своїх квартирах.

Осінь –  гаряча пора для українських прикордонників, адже саме у цей час активізуються контрабандисти. Вони поспішають виконати побільше чорної «роботи» до  першого снігу, аби легше  приховувати свої сліди. Саме з початком активної фази «контрабандистських жнив» курсанти  Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, під керівництвом ректора академії генерал-майора Олега Шинкарука, вирушили на практичне стажування, щоб  посилити охорону державного кордону.

У неділю, 29 жовтня, на Хмельниччині у семи територіальних громадах на 113 виборчих дільницях відбулися вибори. Красилівська міська, Городоцька міська, Антонінська селищна, Грицівська селищна, Солобковецька сільська, Слобідсько-Кульчієвецька сільська та Олешинська сільська ОТГ обирали голів та депутатів місцевих рад.

«Чим дорожче — тим якісніше» — відклалося у нашій свідомості з колишніх часів. Зате сьогодні це «залізне правило» дуже часто стає прикриттям шахрайських схем. У найсвіжішому «меню», наприклад,  — рюкзаки Авакова-молодшого. Наплічники з найдешевших китайських матеріалів, відповідно — дуже низької якості «впарили» Нацгвардії за 2900 кожен. Насправді ж ціна такого наплічника десь 500 гривень, стверджують експерти. Фігуранти справи – син міністра МВС Олександр Аваков, колишній заступник міністра МВС Сергій Чоботар, харків’янин Володимир Литвин, керівник фірми-постачальника і друг О. Авакова, нагріли державу на понад 14 мільйонів гривень. За висновками, частину рюкзаків взагалі шили ув’язнені, працю яких можна вважати копійчаною. І дарма, що на період, коли провертали «оборудку», Нацгвардія не потребувала наплічників, бо їх тоді у запасі  було дві тисячі штук, –  від такого «добра» не відмовилися.

У мене є пай, який я хочу здати в оренду нашому місцевому фермеру. Прошу детально роз’яснити, як мені поступати і що робити, щоб не стати жертвою обману чи, не приведи Господи, попастися на вудку рейдерів.
Сергій Гапчук. 

За висновками спеціалістів, несприятливе  екологічне середовище скорочує життя людини на п’ять років. Кожні дві години з цієї причини в Україні вмирає троє людей, стверджує ВООЗ. Чи є підстави для занепокоєння  у хмельничан?

Бідна країна — маленький бюджет. А його ж має вистачити на всіх. Передусім на тих, звісно, хто його розробляє та приймає, — Кабінет Міністрів і Верховну Раду: себе ж обділити — гріх. А ще й не забути в бюджетних рядках про «вище керівництво» — Президента та його адміністрацію. А ще й про своє «юридичне плече» варто подбати — суддівських і прокурорських. Усім же треба дати десятки, а комусь і сотні тисяч зарплатні. Не забуваймо про всілякі НАБУ та НБУ. Бачили з екранів телевізорів, які гроші там отримують? І навколодержавні структури, на кшталт «Нафтогазу», де теж керівники за місячну зарплатню можуть прикупити квартиру в «якомусь» Хмельницькому. Ніби ж і не держслужбовці, але ж держустанова, тому ці гроші все одно з нашої скарбниці на утримання столичних «своїх людей» ідуть. Які ж фінансові ресурси в країні залишаються для нас, сіромах провінційних? Дещиця. Й ту випрошувати треба.
Дивно в нас влаштована політико-фінансова вертикаль: левова частка коштів стікає до столиці, а потім Київ «з барського плеча» їх роздає. Наче свої, а не зароблені всім українським народом. І утворюється черга до роздавачів: дайте трішки грошенят. Якщо відверто, то це вкрай хибна система, коли гроші розподіляють не ті, хто їх заробляв, а «спеціально навчені люди». Добре, уточнимо, нами ж обрані депутати. Ви довіряєте нашій Верховній Раді? Бачили їхні статки в е-деклараціях? Вірите у справедливість розподілу?

Днями у Славуті відкрили меморіальну дошку на пошанування  пам’яті про  князя – Романа Даміана Сангушка,  з дня трагічної загибелі котрому виповниломя 100 років. Цей нащадок славетного роду, справжній господар і оборонець добробуту рідного краю загинув насильницькою смертю від рук по-більшовицьки налаштованих російських вояків.

У Кам’янці-Подільському завершили реконструкцію  частини будівлі позашкільного навчально-виховного об’єднання під спортзал для скелелазіння.

У Хмельницькому відбулися фінальні ігри чемпіонату області з футболу серед команд першої ліги.

У Сумах  відбувся чемпіонат України з легкоатлетичного кросу.

В Албанії  відбувся чемпіонат Європи з важкої атлетики серед молоді (до 23 років) та юніорів (до 20 років). Три посланці Хмельниччини серед інших представили Україну, яка здобула в двоборстві 13  медалей, а з урахуванням нагород в окремих вправах (ривок і поштовх) 41  медаль різного гатунку.

Вже майже рік у Хмельницькому на вулиці Зарічанській працює музей історії науки «Еврика». Фізичні та хімічні явища, різноманітні оптичні ілюзії чекають тут на відвідувачів. І підтвердження цьому — не лише яскраві враження дітей, а й здивовані дорослі.

У рамках фестивалю патріотичної пісні відбудеться благодійна акція зі збору коштів на лікування бійця 79-ої окремої десантно-штурмової бригади Олександра Осипова.

У Дмитріївську поминальну суботу на майдані Незалежності обласного центру молилися за героїв-земляків, котрі загинули у зоні бойових дій.

Третього листопада в перший рейс вирушив швидкісний поїзд «Інтерсіті» № 747 Київ – Тернопіль.

У Львові з'їли три тонни козацького кулешу, а у Хмельницькому влаштували стрілянину.

На перший погляд, село Михнів у Ізяславському районі – звичайнісінький населений пункт. Донедавна в інших райцентрах Хмельниччини, а тим паче інших областях, навряд чи хто чув про нього. Зате не так давно Михнів став популярним, про нього заговорили навіть у далекій Австрії.

Влада  Кам’янця-Подільського заздалегідь готує громадськість і перевізників  до конкурсу з пасажирських перевезень на 2018-2023 роки, Сергій Бабій  проголосив принципові зміни соціальної складової нового договору про перевезення.

ТДВ «Чемеровецьке АТП 16847» святкувало подвійне свято – професійне та 80-річчя з дня заснування підприємства.

Холодна погода викликає єдине бажання: сидіти біля теплої грубки (можна й батареї), пити гарячий чай, вкутатися пледом. Хочеться комфорту і для тіла, і для душі. Та далеко не кожен з нас може нині похвалитися тим, що має той комфорт. Хіба ті, кому нараховано субсидії,  можуть  трохи погрітися. Ну і слава Богу, як кажуть. Порадіймо хоч за них.
 Як, власне, підготувалися до холодів подоляни, як зустрічатимуть зиму, яка ось уже, вважай, на порозі? Про це ми й запитали в них.

За підтримки освітянського колективу встановлено меморіальну дошку на фасаді будинку ліцею.

Викладачі, співробітники, учні Ярмолинецького професійного ліцею, численні містяни й гості вшанували світлу пам’ять колишнього працівника ліцею Петра Леонідовича Бойка та випускників цього навчального закладу Сергія Хоптяра і Володимира Швеця, які героїчно поклали своє життя на сході України, захищаючи рідну землю.

11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№2148 від 03.10.2017р.).  Що ж змінилось у пенсійному законодавстві з прийняттям нового закону? Як ці зміни торкнулися пенсіонерів? Про це ми попросили розповісти начальника головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області Ольгу ЗАЯРНЮК:

Дванадцять років працює у Городоцькому територіальному центрі Світлана Селега. Пригадуючи свій перший рік роботи, каже, що він був особливо складним. Прокласти стежинку до серця переважно згорьованих людей ой як непросто. Пережите важким тягарем лягає на їхні плечі, відкладається у свідомості, позначається на здоров’ї та настрої.

Вісімдесятиріччя урочисто відзначив днями Ярмолинецький НВК – найбільший освітянський заклад району. Ювіляр не лише тримає першість у рейтингу шкіл району, а й перебуває на вищих сходинках обласного рівня.
Зібрала ж оця непересічна подія у рідних стінах не одне покоління випускників. Тому і свято було сповнене приємних дарунків, вражень, несподіванок, повертало всіх у дитинство.

Пенсіонерка Марія Слободянюк переконана: у світі не можна прожити без любові і доброти. Тому і її власні вірші зворушують сентиментальністю, наповнюють душу теплом і тихою печаллю. Сумує за молодістю, якій немає вороття, бо літа пролетіли, як буйний вітер, і їй уже 92 роки. А я упевнена, що   учні захоплювалися Марією Андріївною з першого її слова, з першого уроку. І за сорокарічне вчителювання чимало сільських дітлахів зуміла вивести в люди.

Важко повірити, що Вірі ще й п’ятдесяти немає. Сива, втомлена жінка сиділа на лавці. Ми часто зустрічали її тут, адже, як вона сказала, цей куточок скверу їй чимось нагадує Україну, отож увесь свій вільний від роботи час проводить у ньому.
Саме там я з нею і познайомилася. Відпочиваючи в маленькому італійському курортно-туристичному містечку, часто ходила на пляж, дорога до якого пролягала повз сквер. Якось і ми з дочкою присіли поруч перепочити. Спілкувалися українською, почувши нашу розмову, жінка аж стрепенулась: «Ви з України? А звідки саме?»
Ми розговорились і жінка розповіла про себе: про  життя в Україні і тут, в Італії.

Влітку 2017 року в українських школах пройдуть мовні табори GoCamp, де навчання буде проводитися не лише англійською, а й німецькою, французькою та іспанською мовами. За версією сайту Duolinguo саме ці мови - найпопулярніші мови у світі. Крім того, німецька вважається мовою бізнесу, французька – мовою мистецтва та культури, а іспанська взагалі друга за поширенням у світі. Бажання стати волонтером виявили 825 іноземців із 123 країн. Щоб взяти участь у проекті, потрібно подати заявку.

Традиційно четвертої суботи листопада вшановують українці пам’ять загиблих від Голодомору, що спричинений був не неврожаєм, а свідомим геноцидом нації.

Хто має в сім’ї студентів, той добре знає, як непросто сьогодні дається професійна освіта. Насамперед – витратами для батьків. Навіть найнеобхідніше влітає в таку копійчину, що й передбачити важко. Тоді – або влазь у позички, або спродуй що можеш, тільки б підтримати студента. Особливо це стосується сільських жителів, більшість з яких безробітні. Тож радість від того, що вчорашній школяр стає студентом, для багатьох із них обертається проблемою.

Понад 220 тисяч родин Хмельниччини станом на кінець вересня потребують субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Нині таких нараховується вже близько 240 тисяч; а загалом на кінець року їх кількість може сягнути майже трьохсот тисяч сімей, зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Микола Дідик. Уявляєте — триста тисяч родин! А знаєте, скільки всього їх налічується на Поділлі? 483 тисячі. Тобто майже дві третини подолян йдуть до держави із простягнутою рукою! Й це не їм має бути соромно за те, що фактично змушені жебрати, випрошувати гроші у влади. Це держава винна, що своєю здирницькою тарифною політикою перетворила більшість свого населення в субсидіантів. Лише влада, вигадавши непідйомні газові ціни, змусила людей перетворитися в залежний від бюджету електорат. А ще ж років п’ять тому підтримки потребувало лише десять відсотків населення, нині — більше половини.

Днями у головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області пройшов брифінг щодо реалізації заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав хмельничан та на безоплатну правову допомогу.

Наше і вже наступне покоління, на своє щастя, не пережили страхіть минулого століття. Серед них — Голодомор 1932-1933 років.

Чемпіонат України з дзюдо в Києві запам’ятається вболівальникам нашої області першою золотою нагородою серед чоловіків в історії розвитку цього виду спорту на Хмельниччині. А здобув її представник обласного центру, майстер спорту Олександр Романюк, якого не змогли зупинити під час сходження до чемпіонства п’ять суперників, що протистояли йому у ваговій категорії 100 кг.

Другий рік поспіль у спорткомплексі «Епіцентр» за підтримки члена виконкому НОК України Олександра Гереги і обласного відділення Національного олімпійського комітету проведено сьомий етап Всеукраїнського турніру з фехтування на шпагах «Дитяча ліга 10-13».

За матеріалами управління захисту економіки в області слідче управління ГУНП за  фактом виготовлення та реалізації контрафактної цементної суміші під логотипом відомої міжнародної компанії відкрило кримінальне провадження.
У ході розслідування в обласному центрі правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків у місцях можливого зберігання та збуту «лівих» будівельних матеріалів. З незаконного обігу вилучили 3019 мішків цементної суміші з незаконно нанесеним логотипом компанії. Загальна вартість вилученого складає близько 200 тисяч гривень.

У галереї «На Проскурівській» обласного художнього музею відкрилася перша персональна виставка художниці з Кам’янця-Подільського Світлани Вербуховської.

Президенти світу мають різні «хвороби». Один колекціонує автомобілі, інший – давні археологічні черепки чи знамениті картини. А господіна Путіна постійно кортить привласнювати чуже: від територій самостійних держав до відомих і славетних постатей. Пригадуєте, скільки ажіотажу викликав друг президента французький актор Жерар Депардьє, який заявив про намір постійно жити в Росії. Не витримав атмосфери «русского міра»  – якось тихо і непомітно, продавши квартиру, чкурнув до Бельгії. Днями В. Пу вручив російський паспорт американцю Стівену Сігалу. За повідомленнями Інтернет-видань, голлівудському майстру східних єдиноборств симпатизує борець Путін. Звичайно, можна тренуватися  разом, але при цьому голлівудська зірка не відмовляється й від американського паспорта. Подібні пропагандистські сенсації «знай наших!» не довготривалі для рейтингу Першого росіянина.

До районної державної адміністрації звернулося по допомогу керівництво роти «Богдан».

23 листопада благодійники з Норвегії подарували Дунаєвецькій центральній районній лікарні реанімобіль, оснащений сучасним обладнанням для інтенсивного курсу терапії. Керівники району, міста, районної лікарні висловили Яну Туре Турнефу, Беаті Турнеф, Осбьорну Еріксону щиру вдячність за подарунок.

Одним з багатьох напрямків практичної підготовки студентів Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» є проведення екскурсій на підприємства. Професіографічні екскурсії надають можливість студентам наочно та більш детально ознайомитися з майбутньою діяльністю, оцінити переваги отримання професії, побачити реальну сучасну потребу роботодавців у кадрах.

У двадцятирічного хмельничанина Андрія Вармінського діагностували важку онкологічну недугу — лімфому Беркітта. На жаль, не на ранній стадії. За лікування взялася ізраїльська клініка Ассута. Андрій уже пройшов кілька курсів хіміотерапій. Хвороба почала відступати, даючи шанс на життя. Та, окрім продовження хіміотерапій, потрібна ще пе- ресадка кісткового мозку. Родина юнака на лікування витратила всі заощадження, та життєво необхідні процедури потребують ще десятки тисяч доларів.
Хлопець — четвертокурсник Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Активно займався волонтерством. Регулярно здавав кров для наших захисників. Волею долі, на самісінькім світанку життя, допомога знадобилася йому самому.
Родина Андрія благає усіх небайдужих: ДОПОМОЖІТЬ ВРЯТУВАТИ НАЙДОРОЖЧЕ — ЖИТТЯ ДИТИНИ.
Рахунки у ПриватБанку: поповнення картки 4149 4996 43172115 (у гривнях) батько Вармінський Ігор Валерійович, або 4149 497812839472 (у доларах) — мати Вармінська Наталія.

Цієї неділі на схід держави вирушив творчий десант із Хмельниччини, а саме: солісти обласної філармонії, вокально-інструментальний ансамбль «Товтри», муніципальний фольклорний ансамбль імені В. Ножки   Старокостянтинівського районного будинку культури, а також учасники  громадської організації «Гайдамаки».
Протягом тижня вони виступатимуть перед бійцями АТО й місцевими жителями у Донецькій та Луганській областях. Гастролі відбуваються в рамках реалізації загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас».

...Паскудна дощова погода в понеділок лише посилила і так поганий настрій. Женуся на роботу, не розбираючи дороги, та з усього маху мало не врізався у кавалькаду, що зображена на фото. Від побаченого стиснуло серце… Дістаю фотоапарат, роблю серію кадрів, потім хапаю дитячий візок.

У Кам’янець-Подільському центрі розмінування Збройних сил України під егідою військовослужбовців Канади завершено другий двотижневий курс підготовки молодших командирів.

Люди, навіть найрідніші, — не боги, які безконечно платять на зло добром. Та як пережити зраду своїх найкращих почуттів і не зненавидіти увесь світ, а зберегти гідність і віру в людей? Що буває, коли обман задля спасіння відкривається і на сцену життя виривається гірка, гола правда? І чи потрібно взагалі творити ілюзії, хай навіть і для порятунку рідної душі?

Нещодавно у Києві вперше відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», який ще називають «Олімпіадою для робітничих рук». Метою цього всесвітньо відомого конкурсу, заснованого у 1947 році гендиректором Іспанської молодіжної організації Хосе Антоніо Елола Оласо, є популяризація робітничих професій, а також упровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань.

Про підсумки жнивної   кампанії та насущні турботи розповідає керівник СГК «Решнівецький» Василь  ГАЛЬОМА:

— Цього разу зібрали непоганий врожай зернових: по 62 центнери з гектара озимої пшениці, по 43 центнери — гороху, по 45 центнерів вівса і ярого ячменю. Врожайність соняшника склала 33 центнери з гектара. Прекрасний урожай кукурудзи — на 70 гектарах зібрали по 110 центнерів з кожного. І завдяки високій врожайності соняшника та кукурудзи зможемо покрити витрати на засоби захисту рослин, міндобрива.
Вже й кредит на 167 тисяч, який брали до 2018 року, погасили.
Ні копійки заборгованості не маємо, і це дуже тішить. Бо коли не обтяжені боргами, то й настрій у колективі оптимістичний. Працюємо вже на майбутній урожай.
Високих врожаїв досягаємо за рахунок технологій. Крім того, нові сорти насіння витривалі до кліматичних змін, стійкі до хвороб. Дотримуємося сівозміни, вносимо органічні добрива — і це теж сприяє високій врожайності культур. Я гарантую, що продукція, вирощена на полях кооперативу «Решнівецький», якісна, екологічно чиста, ми не перенасичуємо землю  «хімією».

День української мови і писемності, 9 листопада, працівники Хмельницької дирекції УД ППЗ «Укрпошта» відзначили дружним написанням диктанту національної єдності.

Таки засипало! Хоч і перестала вірити отим, хай вибачають, більше казкарям, ніж синоптикам, але, бач, справдилося: у середині листопада упав великий сніг. Тож вийшла з дверей й ледь не провалилася в замет. Де ж та лопата, щоб сніг відкинути? Казала Сергію, щоб ще вчора її знайшов, та де, хіба послухає! Але промовчала, бо якраз вчора цілий вечір щось там лагодив біля свиней у клітці. Сама пішла, дістала лопату, та й почала собі стежку до криниці прокидати. Внесла у хату відро води, аж тут мобільний дзвонить, сестра молодша, Оленка. Питає, чи не може вона прийти до неї допомогти води наносити. Прати якраз зібралася. Звісно, може, а якщо й не може, то мусить, бо хто ж іще сестричці допоможе? Чоловік Ігор уже два місяці на роботі в Росії. А вона сама тут з двома маленькими дітьми: старшій сім років, а меншій взагалі лиш півтора рочку. Ото вже крутиться, бідна, навіть більше, ніж та білка в колесі. І корову тримає, і курей, і кролів має. А чоловік на заробітках уже кілька років (інакше за що б жили?). Тож вона сама мусить всьому раду давати.

Учора знайома пригостила мого сина мандарином. Залюбки поласувавши заморським фруктом увечері, малий поцікавився:
— Мамо, а та тьотя лише одненького дала? А ми завтра ще купимо?
— Так, мій рідний, обов’язково купимо, — запевняю Артемчика, а сама — мерщій з кімнати на кухню. Поревіти, щоб дитина не бачила.

«Доброго дня. Важко жити за новими тарифами, які забирають ледь не половину зарплати. Дуже хочемо оформити субсидію. Скажіть, будь ласка, як можна це зробити?» Перехід на ринкові ціни при оплаті енергоносіїв призвів до подорожчання комунальних послуг для громадян. Аби згладити негативний вплив цього процесу на простих українців, минулий уряд запустив один із найбільших за всю історію соціальних проектів  – систему субсидій при сплаті комунальних платежів.

У ці дні завжди читаю твори Джеймса Мейса. Нагадую собі (і читачам) його чітко виражену життєву позицію: «…Я не міг не розуміти болю тих, хто зазнав не тільки фізичних, але й психологічних мук». І з щирим одкровенням зізнається, що «Контакт із таким неприкритим людським стражданням наповнює тебе відчуттям відповідальності…» Наголошую на цьому тому, що саме відповідальності за мовлене слово, обіцянки, які тривалі роки лунають з уст українських президентів, депутатів, чиновників різного калібру, аж до районного масштабу, — в реальності лукаві, байдужі, обманні, підлі, безсоромні. В цьому – всі наші біди і трагедії. Тому найважливіша вітчизняна реформа полягає в тому, щоб ЗМІНИТИСЯ. Інакше затяжний іспит на ДЕРЖАВНІСТЬ провалимо. Шаленство грабування народу може призвести до непередбачуваних наслідків. Аби, крий Боже, до цього не дійшло, моральною засторогою є наші мільйонні жертви голодоморів і терору.

 Під такою назвою до Дня гідності і свободи в обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького відбулася художньо-публіцистична акція на відзначення третьої річниці Революції гідності.

На черговому розширеному засіданні правлінь Союзу промисловців і підприємців (ХСПП) та Об’єднання організацій роботодавців (ООРХО) Хмельниччини голова цих структур Іван Дунець вкотре процитував вислів, сказаний одним із колег на подібному зібранні ще кілька років тому про те, що справжній патріотизм — це не лише почепити на авто, прикрашене вишивкою, український прапорець, а передусім працювати та чесно сплачувати податки.   

Одна влучна східна мудрість гласить: «В краплині відображається море». Історія, яку ми розповімо нашим шановним читачам, є наочним прикладом того, наскільки важко простій людині домогтися в нашій країні мінімальної справедливості. У далекому 2002 році сталося ДТП у Хмельницькому на перехресті вулиці Проскурівська і Старокостянтинівське шосе, поблизу міської лікарні. Прямуючи на роботу, під колеса автомобіля, на пішохідному переході потрапив Микола Мрук. Чоловіка збила «Хонда Акорд», якою кермував Вадим Дідук. Микола Мрук отримав серйозні травми. Згідно з записом травматологічного відділення міськлікарні, потерпілий отримав струс головного мозку, закритий перелом внутрішньої щиколотки і заднього краю великогомілкової кістки, травматичний розрив правого ключично-акроміального зведення, перелом нижньої третини малогомілкової кістки і т. д.

Здійснилося. Україна нарешті спромоглася відправити свого Героя на лікування до США. Понад два роки, допоки мама й на мить не відходила від сина, батько оббивав пороги столичних провладних кабінетів. Увага всіх ЗМІ, а відповідно, всіх українців була прикута до митарств родини. І ось нарешті сталося: «16  листопада  спеціальним бортом з  України до  США вилетів для проведення лікування Герой України майор Олександр Петраківський», — йдеться на сайті Міноборони. Разом з  ним вилетіли батьки офіцера.

Він — герой, але сам себе таким не вважає. Він просто бореться за Україну, хоча не є українцем. Він — чеченець, котрий надто вболіває за майбутнє країни, яка стала його другим домом.

Минулого четверга в обласній філармонії з нагоди професійного свята — Дня працівника сільського господарства — вшановували аграріїв Хмельниччини.

Минулої суботи  Національна академія Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького відкрила двері представникам зі всіх куточків України. Заклад доводив свою значимість майбутнім абітурієнтам.

Під такою назвою у музеї історії міста Хмельницького відкрилася виставка, присвячена подіям  Євромайдану.

Події минулого тижня розвивалися дуже стрімко. І навіть якщо деякі з них відбувалися далеко за межами України, то також мають безпосередній вплив і на сьогодення, і на майбутнє нашої країни.

Африканська чума свиней знову завдала удару по тваринництву області. Цього разу втрати величезні. Найбільш небезпечна хвороба свиней уразила репродуктивну ферму з вирощування поросят ТОВ «Подільський бекон» у с. Воронківці Старокостянтинівського району.

У Хмельницькій дитячій школі мистецтв відбулося вручення відзнак благодійної організації «БФ «Спілка матері миру».

У  Новоушицькому  районі інспектори групи реагування патрульної поліції виявили молоду жінку з Прикарпаття, яка у себе на малій батьківщині вже півроку вважалася померлою.

У  Красилові  двоє чоловіків двадцяти шести  та сорока трьох років впродовж 2014-2016-го, погрожуючи розправою, вимагали у місцевих підприємців щомісячну плату — дві тисячі гривень. Навесні цього року, кажуть у секторі комунікацій обласної поліції, потерпілі відмовилися сплачувати зловмисникам данину. Тоді вимагачі вирішили натиснути на підприємців. Важелі впливу обрали доволі серйозні, бо ж знають, що мета засоби виправдовує. Спочатку спалили автомобіль одного, а за  кілька днів (вирішили, що не дійшло) кинули коктейль Молотова у вікно будинку  батька іншого потерпілого. Після цього підприємці погодилися відновити щомісячні виплати, щоправда, уже повідомивши про це відповідні служби. Під час чергової передачі грошей зловмисників затримали «на гарячому».

Завершився фінал відкритого чемпіонату міста Хмельницького з шахів серед чоловіків та жінок.

Чемпіонат України з гандболу серед жінок у вищій лізі, де виступає шість колективів, набрав розгін.

Міжнародний боксерський турнір, присвячений воїнам АТО, пройшов у місті-супутнику Хмельницької АЕС Нетішині. Виступали юні посланці із західних та північних областей України, а також спортсмени з Молдови та Білорусі.

Минулих вихідних відбулося закриття сезону в другій лізі чемпіонату України з футболу.

Успішним виявився для подолян чемпіонат України з бойового самбо серед чоловіків, юніорів і юнаків, що відбувся в Ірпіні.

У Баку, столиці Азербайджану,  розігрувався Кубок світу з комбат дзю-дзюцу — комплексного бойового мистецтва і спортивного єдиноборства.

— Змонтували таки на нашому будинку той газовий лічильник, — увечері бідкається сусідка. — Тишком-нишком поставили. І зверніть увагу: раніше писали об’яви газівники, приїжджали, переконували про необхідність встановлення. А цього разу — прийшли та змонтували свою «бандуру». Заздалегідь нікого не попередили. І тепер маємо. Будемо платити «за того хлопця»…

Саме мистецтвом, натхненням, покликанням без перебільшення можна назвати працю на родючих чорноземах усього без винятку колективу корпорації «Сварог Вест Груп». Фаховість, ентузіазм та креативність цієї потужної команди не перестає дивувати і надихати аграріїв як нашого краю, так і держави. Сьогодення Сварогу – це не лише бережний обробіток ґрунту та вирощування добротних врожаїв, але й потужна структура переробних підприємств, зерносховищ, розвиток садівництва, високоефективні тваринницькі комплекси, понад 500 одиниць новітньої сільськогосподарської техніки, команда генераторів численних ідей та апробаторів європейських інновацій. А ще – щедре джерело спільних проектів з іноземними партнерами. Напередодні Дня працівників сільського господарства ми вирішили дізнатись більше про славну історію, виклики сучасності, перемоги та здобутки з перших уст Миколи Дячука, виконавчого директора корпорації «Сварог Вест Груп».

Нетішинська влада – як сорока-ворона з дитячої приповідки: тому дала, і тому дала… І геть не каші. Цілі майнові комплекси йдуть за вітром. Від владного свавілля громада й бюджет втрачають десятки мільйонів гривень. На папері має вигляд «за так», а насправді? Спробуємо дослідити.

Безжальна війна забрала життя ще одного нашого земляка. До селища Наркевичі Волочиського району привезли тіло Героя – Олега Суприкіна. Він загинув, виконуючи бойове завдання, у Станиці Луганській. А тільки  наступного року мав би зустріти своє тридцятиріччя.

Тут  мобілізовані   можуть  отримати не лише кваліфіковану медичну, але й психологічну допомогу. І зробити це анонімно. А ще  проконсультуватися з юристом.

Як настягати на... хабар?
Мій син, Гіджеліцький Руслан 14 місяців  воював на Донбасі. Як учаснику АТО і учаснику бойовий дій, йому  повинні були виділити земельну ділянку 2 га. Але отримати  її ніяк не можемо. «Перекидали» нас з одного місця на друге. Аж ось  нарешті почали оформляти ділянку, але знову щось не так! Мене змушують бігати по кабінетах чиновників, де я постійно натикаюся на  непробивну  кам’яну стіну, яку, думаю,  можна  здолати тільки хабарем.
Я стара, хвора людина. Якби ж ви знали, як втомилася  я  від цієї клятої війни, поки чекала сина! Чотирнадцять місяців  у мене не було ні спокійного дня, ні  спокійної ночі. Знала, що  син під Авдіївкою, в промзоні, що там пекло, гатять  кожен день, аж  земля здригається,  і серце мені рвалося на частини.
Син воював на Донбасі  за Україну,  я воювала тут,  з чиновниками, які  сидять у затишних кабінетах і сміються мені в  обличчя, бо я не можу проти  них нічого вдіяти. Я декілька разів зверталася  в обласну адміністрацію до Володимира Ілліча Кальніченка. Він говорив, що допоможе, але це тільки для «відчепи», на словах, сказав і забув. Мені радять односельці дати хабара, щоб пришвидшити справу.
За що ж я маю платити хабарі?! За те, що мій син  був на передовій?!  Про яку справедливість ви говорите нам, панове чиновники?
Що ж робити, аби на нас, простих людей,  звернули  увагу?  Піти  на площу під обласну адміністрацію, облити себе бензином  і підпалити?  
Світлана ГІДЖЕЛІЦЬКА. с. Катеринівка, Хмельницький район.

Відбулося засідання  конкурсного комітету з  визначення переможців обласного дитячого конкурсу юних художників імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра».

Через те, що снігова стихія лютувала в неділю й стадіони замело снігом, частину матчів чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги перенесено.

Зраділа Килина Майхер, коли неждано-негадано поріг її хати переступив Павло Талимончик. Саме зараз їй вкрай потрібна його допомога – телевізор  поламався. А без  нього ніяк, бо зв’язок зі світом  одразу ж пропав. Від мобільного телефона  довгожителька відмовилася, а от від телевізора ні, бо, каже, допомагає їй боротися із надокучливою самотністю довгими осінніми й зимовими вечорами.

Герман Макаренко став першим українцем, якого ЮНЕСКО нагородила почесним званням "Артист заради миру". Пан Макаренко - диригент Національної опери України, художній керівник - головний диригент оркестру "Київ-Класик". Урочиста церемонія нагородження відбудеться 29 листопада у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. На церемонії українець представить спеціальну концертну програму, під час якої пролунають музичні твори з усіх континентів планети.

 

12 листопада  громада сіл Ріпна та Сербинів, напередодні храмового свята Косьми і Даміана Асійських, відзначала  День села.

Славетна історія цього підприємства, яке нині має назву ПАТ «Красилівський машинобудівний завод», починається у далекому 1932-му. Попервах тут збудували майстерні з ремонту сільськогосподарської техніки, та під час Великої Вітчизняної війни вони були повністю зруйновані. Для їх відновлення знадобилося більше десяти років. Потім підприємство пройшло кілька етапів реструктуризації, розбудовувалося, освоювало випуск нових видів продукції та передові на той час технології, нарощувало виробництво, зводило житло та розвивало соціальну сферу. Відтак на початку 80-х тут працювало 2000 чоловік, а завод виробляв продукції на 50 мільйонів карбованців на рік...

...

Навіть прохолодний дощ, який моросив усю обідню пору, не завадив провести у тринадцятому поштовому відділенні обласного центру чергову акцію — День передплатника. Воно розташоване у самісінькому центрі, тому тут завжди людно. Черги до кількох віконець були і цього дня.

Протягом кількох днів на території Хмельницької області за добу з поривами вітру та хуртовинами  випала двомісячна норма опадів у вигляді мокрого снігу.  На окремих ділянках доріг снігові кучугури сягають півтора метра.

Головною подією минулого тижня, звісно ж, стали підсумки виборів США. У дуже непростій боротьбі, перемогу, в якій абсолютна більшість політологів прогнозувала Хілларі Клінтон, здобув все-таки непередбачуваний та епатажний Дональд Трамп. Схоже, ця новина була несподіванкою і для самих американців, котрі влаштували масові протести, що перейшли в окремих місцях у погроми.

На базі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» відбулося виїзне засідання народних обранців за участі голови Хмельницької обласної ради Михайла Загородного, його першого заступника Неоніли Андрійчук та заступника Валерія Лескова, а також депутатів облради, голови Меджибізької об’єднаної територіальної громади Михайла Демківа, керівників установ та організацій краю.

Десятого листопада на майданчику поруч із головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області зібралось майже двісті пенсіонерів МВС, аби вшанувати пам'ять загиблих працівників ОВС. А ще обговорити проблему своїх злиденних пенсій.
Щоб дослухатись до ветеранів, головний поліцейський області Микола Семенишин запросив усіх присутніх в актовий зал управління:

 

Майстерні, натхненні, дуже позитивні та яскраві творчі роботи в різних техніках представили восьмеро викладачів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з міста Шепетівки на звітній експозиції в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.
Не менше вражають глибиною та вмілим виконанням і твори їхніх вихованців — переможців всеукраїнських дитячих художніх конкурсів.

Досить щедрим на голи був черговий тур чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

У Хмельницькому, в спортклубі «Епіцентр» проведено відкритий обласний турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат. Виступали 209 спортсменів трьох вікових груп (2007-2008, 2005-2006, 2003-2004 років народження), які представляли дванадцять команд з семи міст та районів Хмельницької і Вінницької областей.

За підтримки відділення Національного олімпійського комітету в Хмельницькій області в селі Шарівка Ярмолинецького району відбувся  обласний турнір з волейболу серед дівчат 2001 року народження і молодших пам’яті Н. В. Панькевич.

Відомий у минулому футболіст, наш земляк Сергій Ковалець після завершення тренерського контракту з молодіжною збірною України переїхав на роботу до Литви.
Тут він працює з командою «Тракай» із однойменного міста. Вона грає в  А-лізі — найвищому дивізіоні,  що складається з восьми колективів. Під орудою подолянина «Тракай» днями завоював срібні нагороди, поступившись чемпіонством титулованому вільнюському «Жальгірісу». Підопічні  Сергія Ковальця здобули право виступати в Лізі Європи. Як повідомив наш земляк, зараз вирішується питання участі команди в цьому  турнірі.

На території ВДНГ у Києві відбулися змагання  серії «Гонки Нації». На п’ятикілометровій дистанції «Забіг Сили»  та тринадцятикілометровій «Забіг Волі» боролися понад 1000 любителів екстремального відпочинку.
На спеціальних трасах з різноманітними перешкодами учасники і бігали, і повзли, і стрибали через вогонь. Подолавши  кілька десятків різноманітних перешкод  траси «Забіг волі», першим з результатом 1 год. 7 хв. 47 сек. фінішував серед чоловіків хмельничанин, майстер спорту з лижних гонок Дмитро Козачок.

Відкритий всеукраїнський турнір з дзюдо на призи видавництва «Світ дитини» відбувся в Львові.